ولایتی: بزرگترین دستاورد شهید سلیمانی نابودی داعش و تروریست‌ها بود


دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با هیات رئیسه جمعیت جهانی حامیان مقاومت، دیدار و دو طرف درباره مسائل منطقه‌ای، موضوعات مرتبط با بیداری اسلامی و الگویی که سردار شهید قاسم سلیمانی در ارتباط با اتحاد و همبستگی مسلمانان برای مقابله با صهیونیست و استکبار جهانی ارائه کرد، بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی در این دیدار گفت: ایران اسلامی همواره در مقابل ظلم و بی‌عدالتی پایداری و ایستادگی کرده که نمونه‌های آن را می‌توان بر ضد بنی‌امیه، بنی‌عباس، مغول‌ها و صلیبیان مشاهده کرد و در زمان استعمار نیز ایران علیه آنان قیام کرد و پیروز شد و همواره در محافظت از اسلام و ایران مقاومت کرده است و بسیاری از این حرکات به‌ویژه در انقلاب اسلامی توسط جوانان اداره شده و این یکی از رمزهای موفقیت انقلاب بوده و در منطقه نیز جبهه مقاومت توسط این‌گونه افراد اداره شده است.

ولایتی در بخش دیگری از این دیدار و در پاسخ به سوالی، با اشاره به سابقه و تجربه به دست آمده در حوزه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و جایگاه مشاورت امور بین‌الملل مقام معظم رهبری پیرامون برنامه و نقشه راه جمهوری اسلامی ایران برای آینده و منطقه، افزود: آنچه در این زمینه با درایت و هدایت رهبر معظم انقلاب انجام شده در راستای حفظ استقلال و امنیت منطقه و هویت کشورهای مسلمان منطقه ادامه خواهد یافت و برای بیداری اسلامی سابقه‌ای دویست ساله قائل هستیم و ملاحظه می‌کنیم که بزرگترین دستاورد شهید سلیمانی هم نابودی داعش و تروریست‌ها بود.

در ادامه این دیدار دکتر یحیی غدیر دبیرکل مجمع جهانی حامیان مقاومت از نقش تعیین‌کننده، تاثیر گذار و راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه تقدیر کرد و گفت: همه دنیا به اهداف جمهوری اسلامی ایران ایمان دارند، چرا که جمهوری اسلامی ایران هدفی جز مبارزه با صهیونیست، امپریالیسم، تروریسم و مقابله با ظلم ندارد.

وی افزود: حادثه دردناک ترور شهید سلیمانی برای منطقه و کل جهانی بسیار اندوهگین و سنگین بود و بر پایبندی خود به مکتب حضرت امام خمینی (ره)، امام خامنه‌ای و شهید سلیمانی اعتقاد و ایمان داریم و بر آن تاکید می‌کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی حامیان مقاومت تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی یک الگوی مهم در جهت همبستگی و اتحاد همه مسلمانان در دنیا است. این مرد شجاع معادلات منطقه را تغییر داد و با رشادت‌ها و شجاعت‌های خود در سوریه، یمن، فلسطین، لبنان و همه جای دیگر که مظلومان وجود دارند به پا خاست و علیه ظلم مبارزه کرد و مکتب حاج قاسم را ادامه خواهیم داد و باید آن را به تمام جهانیان معرفی کرد و در دانشگاه‌ها تدریس کرد.

انتهای پیام


مهمترین خبرهای اقتصادی

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

قیمت و خرید انواع تابلو فرش

این محصول ویژگی خوبی که داره برای قیمت انواع تابلو فرش  هر موردی که دوس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها