یک میلیارد دلار ارز برای تامین مواد اولیه دارویی اختصاص می یابد

[ad_1]

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره تشکیل جلسه کمیسیون بررسی افزایش قیمت دارو گفت: مقرر شد در اسرع وقت یک میلیارد دلار ارز با کیفیت برای تامین داروهای کوتاه مدت متقاضیان در دستور کار قرار گیرد. آمدن روزها.”

به گزارش ایسنا، علی خضریان گفت: کمیسیون اصل 90 با حضور مسئولانی از وزارتخانه های بهداشت، درمان و سازمان غذا و دارو، برنامه و بودجه، تامین اجتماعی و سایر سازمان های بیمه گر جلسه ای درباره افزایش قیمت دارو برگزار کرد. بخش های مرتبط.پدر. هدف از این نشست بررسی موضوع افزایش قیمت دارو و نبود زیرساخت های حذف ارز ترجیحی و به دنبال آن مشکلات متعدد ناشی از افزایش قیمت ها و همچنین نگرانی بیمارستان ها از کمبود بودجه برای دارو در کشور بود. ماه های آینده قیمت ها و بدون افزایش قیمت خدمات بهداشتی و درمانی. برخی داروها وجود داشت.

وی تصریح کرد: لغو ارز ترجیحی و افزایش قیمت داروها به ویژه داروهای بیماران خاص مشکلات زیادی را برای اقشار مختلف جامعه به ویژه اقشار پایین جامعه ایجاد کرده است و این مشکلات برای افراد فاقد بیمه دوچندان است. و شرکت های بیمه سلامت باید اقدامات مناسب را برای محافظت از مصدومان انجام دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بدهی سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان ها و داروخانه ها و مطالبه این سازمان از حوزه سلامت بخشی دیگر از مشکلات است. و مشکلات در بخش دارو و درمان برنامه ریزی های لازم و سریع در حوزه مورد نیاز است.

وی تاکید کرد: مقرر شد کارگروهی متشکل از وزارتخانه های ذیربط و سازمان غذا و دارو با مشارکت شرکت های بیمه تشکیل شود تا بهترین راه حل برای جبران تبعات حذف ارز اولویتی پیدا شود. همچنین وزارت تعاون مکلف شد کد ملی سه دهک پایین را در اسرع وقت در اختیار ZZZ قرار دهد تا با گنجاندن افراد فاقد بیمه دهک پایین در بیمه نامه ها، این افراد بیمه شوند.

خضریان ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه نیز باید در اسرع وقت اعتبارات پیش بینی شده را تخصیص دهد، وزارت صنعت معدن و تجارت نیز موظف شد در خصوص تامین سرمایه در گردش صنایع کوچک دارویی برنامه ریزی و گزارش ارائه کند. همچنین مقرر شد در اسرع وقت در روزهای آینده یک میلیارد دلار ارز با کیفیت برای تامین مواد اولیه دارویی کوتاه مدت به متقاضیان ارائه شود. جلسات کمیسیون با مقامات عالیرتبه وزارتخانه های ذی صلاح ادامه خواهد داشت که بحث افزایش قیمت داروها را همراهی می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.