کندانسور هوایی چگونه کار می کند؟

کندانسور هوایی چگونه کار می کند؟
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

هوای خروجی از برج خنک کننده مقداری از قطرات آب را با خود به خارج از برج منتقل می کند.

در نهایت سرمای ایجاد شده اواپراتور و فن یخچال به درون کابین یخچال منتقل میشود و سرمایش یخچال را ایجاد میکند.

1. پروانه یا فن: یکی از قطعات مهم و اصلی کندانسور هوایی فن یا پروانه می باشد که باعث جابه جایی هوا می شود.

مقادیر آبی که از طریق تخلیه، تبخیر و اتلاف در اثر جریان هوا از آب برج کم می شود باید توسط سیستم پر کن برج جبران شود (Make Up) که مقدار آن حدود 0/0306-0/0402 بوده و معمولا یک تا 1/4 درصد مقدار GPM کندانسور در نظر گرفته می شود.به عبارت دیگر در هر 1000 تن تبرید 40 GPM آب جبرانی برای برج در نظر گرفته می شود.

مثال : برای یک چیلر آبی به ظرفیت اسمی 100 تن تبرید و ظرفیت واقعی 73 تن تبرید، برج خنک کننده ی مناسب را انتخاب کنید؟

ظرفیت سرمای چیلر یا همان بار برودتی چیلر بر حسب تن تبرید که با داشتن بار واقعی ساختمان و مراجعه به کاتالوگ سازنده ظرفیت اسمی چیلر به دست می آید.

مثال : کندانسور هوایی مورد نیاز یک دستگاه چیلر هوایی به ظرفیت اسمی 100 تن تبرید برای شرایط کار در تهران را محاسبه نمایید؟

شما می توانید با مراجعه به مراکز معتبر که در امر خرید و فروش قطعات یخچال فعالیت میکنند قطعه مورد نظرتان را خریداری کنید.

اکنون با مراجعه به کاتالوگ سازنده و داشتن GPM برج می توان برج مناسب را انتخاب نمود. چگالندههای آبی از یک تیپ طراحی شده اند و تنها در نوع پاس بندی یا تعداد دفعات رفت و برگشت سیال با هم تفاوت دارند.هرچه میزان پاسهای یک کندانسور افزایش یابد شاهد راندمان مناسبتری از آن هستیم.اما برخی برای کاهش هزینههای تولید و قیمت نهایی اقدام به ساخت چگالنده آبی بصورت تک پاس میکنند.عاملی که موجب کاهش ظرفیت کندانس شده و فشار زیادی را به سیستمهای تراکمی دیگر نظیر اواپراتور و کمپرسور وارد می کند.  This w᠎as g᠎ener at​ed with t he help of G SA Content  G en erat​or Dem ov᠎er​sion!

مقدار آبی که در برج خنک کننده تبخیر می شود (Evaporation) حدود GPM/TON 0/24-0/03 بوده و معمولا0/8 تا یک درصد آب کندانسور در نظر گرفته می شود.

حرارت نهان بخار در سیستم های فشار پایین 970 بوده و در سایر سیستم ها می توان آن را متناسب با فشار بخار از جداول ترمودینامیکی بخار استخراج نمود.

اعداد مندرج در جدول نیز مقدار حرارتی است که هر فوت مربع از کندانسور می تواند دفع کند.(بر حسب MBH) همان طور که بیان شد این جداول مربوط به دمای چگالش 125 درجه فارنهایت است.

برای حالت 110 درجه فارنهایت اعداد جداول در 1/2 برای 115 درجه فارنهایت در 1/15 و برای دمای چگالش 120 درجه فارنهایت اعداد جداول در 1/1 ضرب می شوند.

BTU (British Thermal Unit) واحد استاندارد اندازه گیری انرژی گرمایی در تجهیزات تهویه مطبوع است و به مقدار گرمایی گفته می شود که می تواند دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر به میزان یک درجه (از ۶۰ درجه فارنهایت به ۶۱ درجه فارنهایت) برساند.

مبدل حرارتی صفحه قابل جدا شدن توسط کثرت ورق های موجدار مهر و موم شده در فواصل منظم ، احاطه شده توسط واشر تشکیل می شود و توسط یک قاب و یک پیچ فشرده سازی فشرده می شود.

گردش هوای مناسب به سرعت باعث سرد شدن و گرم شدن فضا میشود. اما در صورتی که حس کردید این دما بیشتر از حد همیشگیاش شده پس وقت آن رسیده که علت داغ شدن بدنه یخچال را پیدا کنید.

در سردخانه دو مداره بایستی پس از تخلیه سردخانه (بالای صفر یا زیر صفر) در یکی از این حالات و تغییر به حالت دیگر (بالای صفر یا زیر صفر) اتاق سردخانه را با مواد نانو ضدعفونی و شستشو کرد که پس از بارگیری مجدد باعث بو گرفتن محصول جدید نشود.

قیمت گذاری محصولاتی که دارای انواع ظرفیت هستند غیر قابل تصویب است.زیرا با توجه به نوسانات دلار و افزایش روزانه قیمت مس و آلومینیوم امکان تعیین قیمت نهایی و مصوب وجود ندارد.به همین منظور کارشناسان تهویه دی ایکس مهر پس از دریافت اطلاعات شما و محاسبه ظرفیت کندانسور قیمت را از طریق واتساپ یا ایمیل به صورت پیش فاکتور سربرگ دار با مدت زمان مشخص ارسال میکنند.راههای ارتباطی در صفحه نخست سایت درج گردیده و میتوانید از طریق آن با ما در تماس باشید.

1. افت فشار در مبدل های حرارتی با توجه به دبی آب آنها از کاتالوگ سازنده ی مبدل بدست می آید ولی در هر صورت سرعت آب مجاز در مبدل بین یک تا 5FPS (فوت در ثانیه) می باشد.

در جدول زیر انواع پمپ ها و محدوده توان آنها نشان داده شده است. در جدول فوق منظور از Cooling Tower Range همان اختلاف دمای آب ورودی و خروجی برج است.

اختلاف درجه حرارت آب ورودی و خروجی در کندانسور چیلرهای آبی در شرایط استاندارد 10 درجه فارنهایت در نظر گرفته می شود.  Th is has ᠎been created  with the help of G SA᠎ Con᠎tent  Gen erat or Dem over​si on.

که در آن t∆ اختلاف درجه حرارت آب رفت و برگشتی به برج است که معمولا 10 درجه فارنهایت درنظر گرفته می شود.

برای استفاده از جدول فوق، معمولا دمای کندانسینگ را 10درجه فارنهایت بیش از دمای خشک طرح خارج در نظر می گیرند.

گردش هوا کندانسورهای air-cooled می تواند به صورت همرفت طبیعی یا با استفاده از انتقال مجبور (معمولاً با استفاده از دمنده یا پنکه) انجام شود.

این پمپ ها معمولا با دور 1750 rpm ساخته می شوند. سرمایش در این زمینه شما کمک خواهد کرد. همچنین میتوان مادربردها را به عنوان برد اصلی در نظر گرفت که وظیفه آنها کنترل تمام اجزا میباشد.

که در هر دو نوع آنها گیرنده ی انرژی، آب است. 1. در مبدل های حرارتی بخار به آب، اگر فشار بخار کمتر 15psi باشد از تله بخار نوع شناور یا ترموستاتیک و در غیر این صورت از تله بخار نوع Invert Bucket استفاده می شود.

از جمله صنایعی که این مبدل درآنها استفاده میشود، شامل پالایشگاه ها، نیروگاه ها، صنایع پتروشیمی، صنایع ساخت و تولید، صنایع غذا و دارو، صنایع ذوب فلز، گرمایش، تهویه مطبوع ، سیستم های تبرید و کاربردهای فضایی است.

کندانسور هوایی در صنایع مختلفی همچون: پتروشیمی، ذوب، تزریق پلاستیک، یخچالهای صنعتی، فروشگاهی، خانگی، سیستمهای تبرید تهویه مطبوع همانند: کولر گازی، داکت اسپلیت، چیلرهای تراکمی مورد استفاده قرار میگیرد.

فین خورشیدی: در کندانسور هوایی یکی از پرکاربردترین فینهای مورد استفاده، فین خورشیدی میباشد این نوع فین از ورودی سطح کویل بطرف بیرون گسترده میشود.

این نوع از کولر گازی جزو ابتدایی و سادهترین نوع کولر گازی است. عملیات تراکم و انتقال مبرد یا گاز به این گونه است که مبرد موجود در محفظه کمپرسور توسط یک سیستم مکنده به داخل سیلندر هدایت میشود.

اگر سقف خورشیدگیر باشد مقدار این ضریب را 18 و در غیر اینصورت 14 فرض کنید. خب همانطور که میدانید از لحاظ علمی نیز ثابت شده است که در یک مکان کوچک اگر افراد زیادی زندگی کنند در نتیجه آن فضا به دلیل جنبش مولکولها گرمتر میشود و باید در این صورت از کولر گازی با ظرفیت بیشتر استفاده کنید.

کندانسور air-cooled معمولاً در برنامه های اداری مسکونی و کوچک استفاده می شود. برای سرمایش فضاهای نسبتا کوچک به ویژه در مناطق مرطوب می توان از کولر گازی استفاده کرد.

شرایط استفاده از رابطه ی فوق این است که دمای آب خروجی از برج 85 درجه فارنهایت باشد. اگر دو یا چند دیوار خارجی در اتاق وجود داشته باشد که دارای سطح شیشه مساوی باشند از ضریب بزرگتر استفاده می شود.

حداکثر فاصله نصب صفحه نمایشگر 100 متر می باشد که به راحتی می توان آنرا در فضای مناسب نصب کرد.

قسمتی که بیرون و در هوای آزاد نصب می شود را یونیت خارجی یا کندانسور و یا کمپرسور می گوییم.

مهم ترین عامل در محاسبه کندانسور هوایی دانستن مقدار حرارتی است که باید توسط آن با هوای اطرافش مبادله شود.

اما با ورود انواع کولرگازی ها به خصوص نوع اسپلیت، به مرور خرید و فروش آنها در بسیاری از کشورهای جهان، کمتر شده است.

در برخی از طراحیها، بخار میتواند به داخل تیوبها وارد شود و آب خنککاری و یا هوا در اطراف بیرون آنها در جریان باشد.

مقداری از آب درحال جریان از کندانسور چیلر آبی به برج خنک کننده قبل از ورود به برج تخلیه می شود تا مقداری از رسوبات مربوط به کندانسور تخلیه شده و به برج وارد نشود.

گاز فریون ۲۲، به دلیل اینکه مخرب لایه ازون بوده و به محیط زیست ما انسانها صدما می زند تولید آن از سالیان قبل در جهان به تدریج در حال انقراض است به طوری دستگاه تهویه مطبوع جدید از سال ۲۰۱۵ میلادی تولید نخواهد شد اما تولید گاز ۲۲ تا سال ۲۰۵۰ میلادی برای دستگاه های قدیمی تامین خواهد شد.دلیل ارزانی کولرهای با گاز ۲۲ در همین است و مورد مهم تر راندمان پایین این دستگاه ها در مصرف برق در مقایسه با کولرهای گاز۴۱۰ است.

2. هزینه نصب و نگهداری کندانسور هوایی در مقایسه با آب خنک کمتر می باشد. برج خنک کننده در واقع یک مبدل حرارتی است که آب و هوا در آن بطور مستقیم تماس پیدا می کنند و حرارت را با یکدیگر تبادل می نمایند.

بنابراین در این شرایط سریعا با ما در کرج قطعه تماس بگیرید، تا ضمن خرید قطعه با بهترین قیمت ها در کرج ، بهترین تیم تعمیر کار نیز به محل مورد نظر شما اعزام شود.

تا بتوانند چگالنده را داخل محل مورد نظر نصب کنند. برچسب باید هم بر روی دستگاه و هم بر روی کارتن در بسته بندی در محلی نصب شود که به راحتی قابل رویت باشد.

از طرفی قدرت و توان دیوار محل نصب یونیت خارجی باید در برابر لرزه های احتمالی و صدای کمپرسور بالا باشد.

که در آن RT ظرفیت واقعی چیلر است. برای محاسبه سرانگشتی ظرفیت کولر گازی کافی است حجم اتاق بر حسب فوت مکعب را در ضرایب جهت (K1) و عایق (K2) ضرب نموده و نتیجه را بر 60 تقسیم کرد.

که Q ظرفیت مبدل بر حسب و GPM دبی سیال است. طراحی تخصصی کندانسینگ هوا خنک بر حسب استانداردهای بین المللی سبب عملکرد صحیح و بدون وقفه سیستم خواهد شد.

به طور کلی درجه حرارت آب خروجی از برج خنک کننده حدود 10 درجه فارنهایت از درجه حرارت مرطوب محیط بیشتر است و بنابراین در مناطق مرطوب نمی توان عملکرد خوبی برای برج ها انتظار داشت.

در نتیجه احتمال خطای دستگاه به حداقل می رسد و عملکرد دستگاه بهبود قابل توجهی خواهد داشت. محصولات تهویه مطبوع با برند گری در چهار کشور تایلند برزیل، پاکستان و ویتنام تولید شده و این کمپانی فراملیتی با تولید سالانه 27 میلیون دستگاه تهویه مطبوع خانگی یکی از بزرگترین…

دستگاه دارای صفحه نمایشگر مجزا جهت مشاهده وضعیت کاری دستگاه، آلارم ها و تنظیمات است. به همین جهت آب خنک کننده باید کاملا خالص باشد.

ضریب جهت k1 به جهتی بستگی دارد که بیشترین سطح پنجره را داشته باشد. ضلع شرقی این ساختمان خارجی بوده و حاوی پنجره است؟

مقدار ضریب k2 نیز به کیفیت عایق ساختمان بستگی دارد. مثال : کولر گازی مناسب برای یک اتاق اداری به مساحت 30m2 و ارتفاع 2/8 متر که روی آن ساختمان دیگری واقع شده است، انتخاب نمایید.

بنابراین یک کولر گازی btu/hr 12000 برای فضای مذکور مناسب است. البته این مبدلها بعلت قابلیت تعمیرات نامناسب و کم بودن راندمان نسبت به دیگر کندانسورها ، منسوخ شده است.

از انجایی که کولر ابی رطوبت محیط را زیاد می کند اما کولر گازی این کار را انجام نمی دهید.

درجه حرارت آب ورودی به برج که معمولا 95 درجه فارنهایت در نظر گرفته می شود. 10°F∆ بوده و درجه حرارت آب خروجی از چیلر 46-42 درجه فارنهایت است.

درجه حرارت آب خروجی از برج که معمولا 85 درجه فارنهایت در نظر گرفته می شود. 1. بویلر باید در سمت ساکشن پمپ و چیلر باید در سمت تخلیه پمپ باشد. Data has been c᠎reated with G SA C᠎onte​nt Gener at or Dem​ov er sion​.

2. پمپ های خطی معمولا دارای ظرفیت آبدهی 100-0 GPM بوده و قدرت آنها حداکثر حدود یک اسب است. فین مثلثی: نامگذاری اینگونه فینها بعلت شکل مثلثی آنها می باشد.

کولر گازی اسپلیت در حال حاضر پرفروش ترین و محبوب ترین نوع کولر گازی در جهان بشمار می رود و به دلیل ساختار خاص بدنه آن به کولر گازی دو تکه نیز معروف است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.