کشف 300 کیلوگرم تریاک در محموله تره بار کرمانشاه

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از انهدام باند توزیع مواد مخدر توسط پلیس و کشف 300 کیلوگرم تریاک در «کرمانشاه» خبر داد.

سردار «علی اکبر جاویدان» اظهار داشت: با اطلاع پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مبنی بر فعالیت این باند مبنی بر اینکه قصد دارند مقدار قابل توجهی تریاک را در پوشش تره بار از استان های شرقی کرمانشاه منتقل کنند، در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی مسیر تردد کامیون حامل مواد مخدر شدند که پس از مدتی تعقیب و مراقبت نامحسوس در ابتدای شهر کرمانشاه توقیف و بازرسی های لازم را انجام دادند.

سردار جاویدان تصریح کرد: در بازرسی های انجام شده 300 کیلوگرم تریاک کشف شد که به طرز ماهرانه ای آن را مخفی و در کاپوت کامیون جاسازی کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین به کشف یک قبضه کلت کمری و 4 فشنگ از داخل خودرو اشاره کرد و گفت: راننده کامیون را نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کردند.

وی همچنین از تلاش برای شناسایی و دستگیری سایر عوامل مرتبط با این باند خبر داد و گفت: پلیس کرمانشاه همواره برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر را در دستور کار داشته است.

در سال جاری تعداد کشفیات مواد مخدر 229 درصد افزایش یافت.

سردار جاویدان در دومین بخش از سخنان خود از کشف 501 کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون در استان خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 229 درصد افزایش نشان می دهد. 152 کیلوگرم.”

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: پلیس در سال جاری 15 قاچاقچی، 246 خرده فروش و 4 قاچاقچی مواد مخدر را دستگیر و 224 معتاد متجاهر را نیز جمع آوری کرده است.

وی گفت: تعداد دستگیری قاچاقچیان در 25 روز نخست امسال نسبت به سال گذشته 15 درصد، قاچاقچیان 3 درصد، حاملان 33 درصد و معتادان متجاهر 15 درصد افزایش داشته است.

سال گذشته بیش از 4 تن مواد مخدر کشف شد

سردار جاویدان کل کشفیات مواد مخدر در سال گذشته در استان را 4 تن و 85 کیلوگرم عنوان کرد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به سال 99 که حدود 3 تن و 6 کیلوگرم بوده است 38 درصد افزایش داشته است.

یک مقام ارشد انتظامی در پایان این آمار گفت: در سال گذشته 6559 نفر در حوزه مواد مخدر در استان کرمانشاه دستگیر شدند که نسبت به 5993 نفر در سال 99 افزایش 16 درصدی داشته است.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.