کراسان شمالی ظرفیت توسعه خوشه های صنعتی را دارد

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی معاون توسعه، حاكميت و امور استان هاي سازمان صنايع كوچك و شهرهاي صنعتي ايران گفت: كراسان شمالي ظرفيت توسعه خوشه هاي صنعتي را دارد.

رضا رحیمی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی ظرفیت توسعه خوشه های صنعتی را علاوه بر حوزه های صنعتی و معدنی در حوزه های محصولات کشاورزی از جمله انگور، کشمش و عسل دارد.

وی گفت: صنایع کوچک، سازمان صنایع کوچک و شهرستان های صنعتی ایران توسعه خوشه ها را بر عهده دارند و خوشه های صنعتی راهبردی جدید برای رفع مشکلات صنایع کوچک است.

وی به رسالت سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران اشاره کرد و گفت: حمایت از صنایع کوچک و ایجاد شهرها و نواحی صنعتی دو وظیفه مشخص و اصلی این سازمان است.

رحیمی گفت: در این استان امکاناتی مانند مرزهای مشترک و واحدهای صنعتی بزرگ مانند پتروشیمی، فولاد و سیمان وجود دارد که با توجه به آن می توان گام های خوبی برای توسعه صنعت برداشت.

وی بر لزوم شناسایی و فهرست بندی حلقه های مفقوده در صنایع کوچک تاکید کرد و خاطرنشان کرد: حلقه های مفقوده واحدهای صنعتی کوچک باید با مشارکت دستگاه ها شناسایی و با تمام ظرفیت های موجود در استان تکمیل شود.

معاون توسعه، حاكميت و امور استان هاي سازمان صنايع كوچك و شهرهاي صنعتي ايران افزود: يكي از حمايت هاي صنايع كوچك در حوزه صادرات، حضور واحدهاي صنعتي در نمايشگاه ها است.

وی درباره نقش معاون وزیر در تحقق اهداف دولت سیزدهم در احیای واحدهای راکد گفت: این امر نیازمند تلاش بیشتر ما برای بازگشت سرمایه های راکد و واحدهای صنعتی به چرخه تولید است. در این راستا این واحدها نیاز به کمک و تخصیص بهینه منابع برای فعال سازی مجدد این واحدهای راکد دارند.

وی خاطرنشان کرد: در عین حال باید مشوق هایی در استان برای جذب سرمایه گذار بیشتر دیده شود و برای توسعه شهرک ها و زمین های صنعتی از منابع استانی کمک گرفته شود و هر گونه اعتباری که استان تامین می کند از محل تامین شود. منابع استانی اعتبارات سازمان صنایع کوچک در شهرک ها کمک می کند.

رحیمی یکی از ماموریت های سازمان صنایع کوچک را ایجاد شهر صنفی برشمرد و افزود: واحدهای ذی صلاح مدیریت شهری باید در یک یا چند نکته متمرکز شوند که خوشبختانه تا حدودی معرفی شده و تقریباً بسیاری از استان ها به این موضوع پرداخته اند. اقدام خوبی کرد. .

رضا بیگ زاده معاون استاندار خراسان شمالی نیز با تقدیر از عملکرد مدیرعامل سابق شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: شرکت شهرک های خراسان شمالی یکی از مراکزی است که زمینه ایفای نقش و شکوفایی بخش خصوصی را فراهم می کند. ” اقدامات تولیدی

وی گفت: اگر بخواهیم اقتصاد استان و کشور را به خوبی مدیریت کنیم و توسعه را به نحو مطلوب پیش ببریم، باید بستر مناسبی را برای خصوصی سازی و کاهش دموکراسی اداری فراهم کنیم تا سرمایه گذاران در استان به راحتی رشد و توسعه پیدا کنند. . «سرمایه گذاری اقتصادی

وی افزود: با مشارکت مردم در بخش خصوصی نوعی هویت ایجاد می کنیم که با فراهم کردن شرایط مناسب برای نخبگان باری را از دوش دولت برمی داریم و کسب و کارها و صنعتگران دانش بنیان می توانند اقتصاد کشور را متحول کنند. “

وی افزود: برای توسعه اقتصادی استان آمادگی حمایت از صنایع کوچک و واحدهای صنعتی را دارد چرا که اقتصاد و اشتغال کشور بر پایه صنعت کوچک است.

معاون توسعه استانداری خراسان شمالی بیان کرد: شرکت شهرهای صنعتی استان یکی از بهترین دستگاه های استان در ارزیابی عملکرد بود.

وحدت، مدیرعامل سابق شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی نیز گفت: رشد 120 درصدی واگذاری ها و طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی و… از برنامه ها و اهداف شرکت شهرک های صنعتی استان بود که به خوبی انجام شد.

وی تاکید کرد: با کمک و مساعدت مسئولان اجرایی استانی تلاش کرده ایم تا حد امکان مشکلات واحدهای صنعتی را برطرف کنیم و امیدوارم این حمایت ها مستمر باشد.

نوایی رئیس شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: یکی از رسالت های شرکت شهرک های صنعتی استان توسعه صنعت و ایجاد زیرساخت های مناسب برای راه اندازی واحدهای صنعتی و تشویق سرمایه گذاران و تولیدکنندگان به سرمایه گذاری است. استان.”

وی در ادامه با بیان اینکه در خوشه های صنعتی گام های خوبی برداشته شده است گفت: امیدواریم در زمینه های دیگر از جمله ایجاد شهرهای جدید و نواحی صنعتی، سایت شماره 4 بجنوردا و توسعه شهرها و نواحی صنعتی بر اساس تلاش شود. تقاضا، می تواند چشم انداز را توسعه دهد.

رئیس شرکت مالکیت صنعتی استان تاکید کرد: احترام به مشتریان باید سرلوحه امور ما قرار گیرد چرا که آنها صاحبان اصلی شهرک ها و نواحی صنعتی استان هستند که می توانند با سرمایه گذاری و اقدام کشور را به خودکفایی برسانند. “

خراسان شمالی دارای ۹ شهر، ۶ ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی است.

گفتنی است در این مراسم از زحمات سیاوش وحدت تقدیر و نوایی به عنوان سرپرست شرکت شهرهای صنعتی استان انتخاب شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.