چیلر جذبی و چیلر تراکمی چیست و معرفی انواع آن ها وب سایت اسپیتی

مدت زمانی پس از شروع شارژ گاز به علت کاهش فشار در کپسول مبرد بدنه آن سرد شده و نتیجتا” جریان حرکت ماده مبرد به سیستم کندتر خواهد شد.  Th is c᠎ontent has be en done wi th GSA Con te nt Generator DEMO .

خرید چیلر فن کویل

اگر فن کویل به دیگ آب گرم وصل شود، ابی که در آن جریان می یابد گرم، و برای گرمایش از آن استفاده می شود. This post was gen er ated by GSA Co​ntent Ge᠎nera᠎tor  DEMO.

فن کویل دستگاه توزیع کننده برودت یا گرما می باشد و برای برودت یا سرمایش به دستگاه چیلر که مولد و تولید کننده برودتی می باشد و برای گرمایش به آب داغ تولید شده در پکیج های یا موتورخانه مرکزی مورد نیاز است.

قیمت فن کویل چیلر

برای کسب اطلاعات در مورد فن کویل به مقاله “معرفی فن کویل و انواع آن” مراجعه فرمایید. برای خرید و اطلاع از قیمت انواع داکت اسپلیت ها و فن کویل ها می توانید به فروشگاه آنلاین تاسیسات مراجعه نمایید.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید داکت اسپلیت … در ضمن، خرید مینی چیلر از گزینه های کاربردی و مناسب برای استفاده در پروژه های صنعتی، مسکونی و ساختمانی به حساب می آید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی و نیز استعلام قیمت انواع مینی چیلر ، چیلر و سایر دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

چیلر فن کویل دیواری

فرآیند سرمایش چیلر جذبی به این صورت است که آب، گرما را با استفاده از تبخیر به دست می آورد.

سارختار و نحوه کارکرد داکت اسپلیت و کولر گازی در سرمایش و گرمایش به یک صورت است. لوله های رفت و برگشت مدار سرمایش (چیلر) و همچنین لوله های رفت و برگشت مدار گرمایش (موتورخانه مرکزی) نیز به سیستم لوله کشی رایزر و کلکتور متصل می شوند.

در صنعت ساختمان تجهیزات حرارتی و برودتی مختلفی وجود دارند که با توجه به سیستم برق کشی ساختمان و نوع استفاده می توان از هر کدام از آنها استفاده کرد.

توان عملیاتی موتور های مذکور حتی در صورت تنظیم سرعت در بیشترین حالت به ندرت از ۳۰۰ وات فراتر می رود.

موتور فن چیلر

در این صورت اگر دستگاه تک مدار باشد، همواره کل تجهیزات دستگاه باید در حال کار باشد (حتی اگر در مواقعی مثلا به ۲۰% برودت نیاز باشد) و معایب زیادی از جمله افزایش مصرف انرژی و همچنین کاهش عمر مفید دستگاه را در پی خواهد داشت.

ظرفیت فن کویل را باید بر اساس فضای محیط انتخاب کنیم. هدف ساخت و تولید آب خنک در مینی چیلر، در جهت تامین سرمای محیط در آپارتمان به کار گرفته می شود.

ضمن این برای هر ساختمان تنها یک چیلر مورد استفاده قرار میگیرد، در صورتی که می توان برای کنترل دما در بخش های مختلف محیط از چند فن کویل استفاده کرد.

ظرفیت این فن کویل ها نیز مانند مورد قبلی است و به دو صورت کابینت دار و بی کابینت نصب شده مورد بهره برداری قرار می گیرند.

فن المانی چیلر

این دستگاه ها در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از فن کوئل که در همه ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، در چهار مدل اختصاصی تولید می شود؛ از رو به رو زن و بالا زن گرفته تا شیب دار و پایه دار.

چیلر یا فن کویل

در این موقع کپسول را در یک ظرف آب گرم با دمای 40 درجه سانتیگراد قرار دهید تا ماده مبرد با سرعت بیشتری به دستگاه وارد شود.

شارژ گاز چیلر به دستگاه هایی که در وضعیت کار بوده و به دلیل نشت گاز، کمبود ماده مبرد پیدا کرده اند همچنین در سیستم های کوچک سرد کننده به روش زیر و از طریق شیر مکش کمپرسور انجام می شود.

فن کندانسور چیلر

بنابراین مراقب افزایش بیش از اندازه شارژ مبرد باشید. به این صورت است که کمپرسور گاز را از اواپراتور مکش کرده و دما وفشار آن را به قدری افزایش میدهد تا به راحتی تقطیر(مایع) میشود، این بخار داغ و پر فشار از لوله داغ (لوله تخلیه) از کمپرسور به کندانسور میرسد، کندانسور مایع داغ و پرفشار را از طریق تبادل حرارتی به دو صورت هوایی یا آبی (هوایی از طریق کندانسور هوایی و آبی از طریق برج خنک کننده) انجام میگردد وبه مایع خنک تر وعامل تقطیر تبدیل میکند و به مخزن ذخیره مایع میفرستد تا جریان ثابتی از مایع داشته باشیم و ان را از طریق لوله مایع به سمت شیر انبساط هدایت میکیند .

همزمان با جریان آب در داخل برج چیلر ، فن های کولینگ تاور چیلر با ایجاد جریان هوا توسط موتورهای الکتریکی ، تداخل آب با هوا را افزایش می دهد.

چیلر و فن کویل چیست

موتور فن کویل موتور فن کویل مجهز به یک فن می باشد که هوا را به داخل فضا کشیده و آن را بر روی یک کویل گرم کننده یا خنک کننده خواهد بلعید.

فن کویل و چیلر

یک بخش در بیرون ساختمان نصب شده و توسط کانال به بخش داخلی متصل می شود. این فن کویل ها از 600 تا 2000 فوت مکعب ظرفیت دارند و به صورت توکار، روکار و کانال دیواری روکار هستند.

کمپرسورهای تبرید،کندانسور، اواپراتور از اجزای مهم چیلرهای تراکمی می باشند. کمپرسور: یکی دیگر از اجزای مهم تشکیل دهنده ی چیلر تراکمی، کمپرسور می باشد.

چیلر و فن کویل ابارا

در حالیکه کمپرسور دستگاه در حال کار است و سیستم شارژ گاز می شود با رویت سایت گلاس بطور مداوم میزان مبرد در سیستم را کنترل نموده و پس از اینکه دیگر حبابی در آن دیده نشد عمل شارژ گاز را متوقف و کمپرسور را خاموش کند.

پس از هواگیری شیلنگ ها سیستم جهت شارژ گاز آماده می باشد. پس از آماده نمودن دستگاه کپسول حاوی ماده مبرد را در حالت ایستاده قرار داده و شلنگ گیج مانیفولد را به شیر مکش و کپسول مبرد متصل نموده و مطابق روش قبلی شیلنگ ها را هواگیری کنید.

چیلر فن دار

ماده خنک کننده در چیلر جذبی، برومایدلیتیوم می باشد. در رابطه با بحث قیمت مینی چیلر لازم به ذکر نکتههایی است که شما را ابتدا با ساختار مینی چیلر آشنا میکنیم تا عوامل موثر در قیمت مینی چیلر را بدانید.

چیلر موتورخانه

شرکت های مختلفی به عنوان نماینده این محصول در ایران مشغول به فعالیت می باشند ، امروز استفاده از تکنولوژی های نوین باعث می شود تا ضریب عملکرد بالاتر رفته و امکان کار کردن با صفحات خورشیدی با تکنیک اتصال مستقیم انجام شود که یک راه حل عالی برای صرفه جویی انرژی تهویه مطبوع مرکزی با استفاده از انرژی تجدید پذیر و پاک خورشید و مدیریت هوشمند چیلر می باشد.

یکی دیگر از معایب داکت اسپلیت سر و صدای زیاد آن است که به دلیل قدرت الکتروموتورهای داکت اسپلیت است و از آنجا که در سقف کاذب نصب می شود می تواند باعث ایجاد سر و صدا و از بین بردن آسایش ساکنان شود.

چنانچه دمای هوای خارج درزمستانها پایین باشد (کمتر از 15 درجه فارنهایت) و چنانچه از شیر کنترل روی کویل استفاده شود، درحالت پاره بار از آنجا که دریچه پشت فن کویل بازاست، هوای سردبیرون میتواند باعث یخ زدن آب داخل کویل شود.

قطعات به کار رفته در آن ها، دارای ماهیت چرخشی هستند و به همین خاطر ، خرابی های کمتری به بار می آورد.

در پاسخ به این پرسش، به بررسی قطعات اصلی چیلر میپردازیم. نکته بعدی که در تفاوت فن کویل و داکت اسپلیت بایستی از آنها یاد کرد تفاوت ظرفیت این دو است.

سومین مورد محدودیت های نصب در ساختمان است زیرا فن کویل ها در انواع مختلف طراحی شده اما داکت اسپلیت ها فقط در یک مدل وجود دارند.

در این مقاله متوجه شدیم که تاسیسات مرکزی ها تنها برای گرمایش ساختمان موثر نیستند بلکه امروزه برای سرمایش و تهویه هوای مطبوع نیز مورد استفاده قرار میگیرند .

چیلرهای جذبی به دلیل مشکلات و هزینه زیادی که در بحث تعمیر و سرویس و نگهداری دستگاه دارند کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.

فن کویل مبدلی چند منظوره است که برای تولید سرما و گرمای مورد نیاز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

مهمترین فرق داکت اسپلیت و فن کویل در این است که داکت اسپلیت از گاز برای تولید گرما و سرما استفاده کرده اما فن کویل برای این کار از آب استفاده می کند.

استقلال در تهویه هر اتاق یا بخش (یعنی اینکه هر فن کویل متصل به مینی چیلر را می توان به طور مستقل از نظر دمایی و نیز روشن یا خاموش بودن کنترل کرد) و این در حالی است که در داکت اسپلیت ، همه اتاق ها و بخش ها با هم و با یک دما تهویه می شوند.

کمپرسور دستگاه را روشن کنید تا گاز مبرد از کپسول و اواپراتور همزمان داخل کمپرسور دستگاه مکیده شود. این دستگاه در فصول سرد سال هوای گرم مناسب و کنترل شده و در فصول گرم سال نیز هوای خنک و سرد را به صورت کنترل شده به داخل ساختمان ها ارسال می کند.

شیر انبساط مقدار مناسبی از مبرد را به اواپراتور میرساند و فشار ان را طوری کاهش میدهد که مایع بتواند در دمای پایین مورد نظر به راحتی تبخیر شده سرمای ایجاد شده را به آب داخل اواپراتور منتقل کند ، سپس گاز ایجاد شده از طریق لوله مکش به مکش کمپرسور انتقال میابد.

در حالی که بیشتر چیلرهای مورد استفاده در سیستم های تهویه مطبوع چنین تجهیزات اساسی و مهمی را ندارند. بیشتر در فروشگاه ها و مکان هایی که نیاز به تولید حجم بالایی از هوای گرم یا سرد وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند.

در مورد سیستم هوادهی دستگاه نیز حالت روبرو زن و بالازن که گفته شد وجود دارند. از جمله مواردی که باید به آن دقت ویژه ای داشت هزینه مورد نیاز برای این کار است.

در هنگام انتخاب برند داکت اسپلیت باید به میزان صدای یونیت داخلی و یونیت خارجی بر اساس واحد دسی بل توجه شود.

فن کویل و داکت اسپلیت دو نوع مختلف از خنک کننده ها هستند که در سراسر جهان اقبال داشته و در تعداد بالا تولید و به فروش می رسند.

معایب داکت اسپلیت ها چیست؟ ویژگی های چیلر چیست؟ در بسیاری از صنایع از آب سرد تولید شده توسط چیلر جهت خنک کردن دستگاه های صنعتی و خط تولید استفاده میگردد.

بطور کلی و به زبان ساده در بازار ایران چیلر به دستگاهی گفته میشود که با استفاده از انرژی الکتریکی برق، آب سرد معمولا حدود ۷ درجه سانتیگراد تولید میکند.

معمولا خانواده ها به شدت طرفدار این نوع فن کویل ها هستند. در حال حاضر این دستگاه ها در انواع مختلف تولید میشوند.

تنظیمات فن کویل در هر اتاق و محلی باید با توجه به حجم آن فضا در نظر گرفته شود تا بتواند بالاترین کارایی را داشته باشد.

فن کویل نهایتا تا 1200 cfm است که این مقدار متراژی معادل 80 متر مربع را پاسخ گو می باشد و برای متراژهای بالاتر باید از چند پنل داخلی فن کویل استفاده کرد.  This ᠎po​st has  be en created with t he he᠎lp of G SA Conte᠎nt G​en er᠎at​or  D​emoversi​on᠎.

موارد گفته شده چند نمونه از عیوب رایج در سیستم­ ها چیلر و مینی چیلر است. این فرآیند در فصل گرم سال از طریق گردش آب خنک تامین شده توسط چیلر یا مینی چیلر صورت می گیرد.

پس از بستن شیرهای روی کپسول گیج مانیفولد و شیر شارژ گاز در مدار مکش (شیر مکش کمپرسور را تا انتها باز کنید تا منفذ فرعی روی آن بسته شود) کپسول و شلنگ شارژ گاز چیلر را از سیستم جدا نموده و دستگاه را برای بهره برداری به کار اندازید.

شیر روی کپسول را باز نموده و با باز کردن شیر روی گیج مانیفولد که شیلنگ آن به شیر مکش کمپرسور متصل است.

در این روش نیز از گیج مانیفولد جهت شارژ گاز استفاده می شود. در این چیلر به جای کمپرسور از مولد حرارتی و جذب کننده استفاده می شود.

چیلر آب خنک اسکرو جزء بهترین چیلرهای آب خنک اسکرو موجود در بازار است چرا که از قابلیت های بسیار خوبی برخوردار می باشد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد فن المانی چیلر لطفا از سایت ما دیدن کنید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.