چرا نام کشتی در یونیورسیاد چین دیده نمی شود؟

[ad_1]

رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی با اشاره به اینکه طبق قوانین و مقررات فیزا، کشتی آزاد و فرنگی جزو رشته های اصلی یونیورسیاد نیست و فقط در مسابقات جهانی دانشجویان شرکت می کند، گفت: بود.

هادی بشیریان در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت اعزام ورزش ایران به سی و یکمین دوره یونیورسیاد تابستانی کاروان ایران، اظهار کرد: تاکنون 5 رشته ووشو، تکواندو، تیراندازی با کمان، تیراندازی و شمشیربازی در سی امین یونیورسیاد از ایران برای هر دو رشته وجود دارد. رشته های دو و میدانی و قایقرانی هنوز مشخص نیست.

در نظر گرفتن اعزام 3 رشته ورزشی از ایران

وی ادامه داد: پیش بینی می شود همزمان با برگزاری مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در پایان اردیبهشت ماه سال جاری 2 رکورد ثبت شود. در هر صورت اگر ورزشکاری نتواند رکورد مهمی را ثبت کند، نمی توان او را اعزام کرد.

رئیس اتحادیه سراسری ورزش های دانشگاهی همچنین با اشاره به اینکه در رشته ژیمناستیک درخواست اعزام به سی امین دوره یونیورسیاد تابستانی جهانی را داشته ایم، خاطرنشان کرد: در رشته ژیمناستیک و دو و میدانی در حال تحصیل هستیم و هنوز تصمیم نهایی در این خصوص گرفته نشده است. “

بشیریان در خصوص علت به چشم نیامدن نام کشتی در سی امین دوره یونیورسیاد جهانی تابستانی گفت: طبق قوانین و مقررات رشته های کشتی آزاد، کشتی، کاراته، بوکس، ووشو، سامبو و موآی تای در مسابقات جهانی شرکت کنید. مسابقات به عنوان دانشگاهیان.” خواهند داشت. ضمناً لازم به ذکر است که در این مدت با توجه به اینکه چینی ها یکی از سه رشته میزبان محسوب می شوند، رشته ووشو را علاوه بر حضور در یونیورسیاد در مسابقات جهانی، مسابقات ووشو نیز اضافه خواهند کرد. .

وی ادامه داد: مسابقات جهانی در مناطق فوق قرار است به میزبانی روسیه برگزار شود و فدراسیون جهانی ورزش های دانش آموزی در تلاش است تا میزبان جدیدی را برای مسابقات در کشور دیگری تعیین کند.

رئیس انجمن ملی ورزش های دانشگاهی گفت: سی و یکمین یونیورسیاد جهانی تابستانی در 18 رشته ورزشی تیراندازی با کمان، بدمینتون، دو و میدانی، بسکتبال، شیرجه، شمشیربازی، جودو، ژیمناستیک ریتمیک، ژیمناستیک هنری، قایقرانی، تیراندازی، شنا، تنیس روی میز، تکواندو است. ، تنیس، والیبال، واترپلو، ووشو که از 25 ژوئن تا 7 ژوئیه 2022 (4 تا 16 تیرماه) در شهر چنگدو چین برگزار می شود، گفت: 15 رشته اجباری و 3 رشته ورزشی مورد نیاز میزبان است. در این دوره چینی ها خواستار رشته های ووشو، قایقرانی و تیراندازی با کمان بودند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.