پوتین نقطه عطفی را در عمر طولانی دولت خود رقم زد

[ad_1]

«ولادیمیر پوتین تنها پشت میزی در اتاقی بزرگ با ستون‌هایی در کرملین نشسته بود.» سکوت حاکم شد. ساعاتی بعد، رئیس جمهور روسیه در تلویزیون دولتی ظاهر شد و از اوکراین صحبت کرد که به گفته پوتین به مستعمره یک رژیم دست نشانده تبدیل شده است که هیچ حق تاریخی برای وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، روزنامه گاردین در تحلیلی از رویدادهای اخیر مرتبط با تصمیم جنجالی اخیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری جدایی طلب در شرق اوکراین نوشت:

طرح مضاعف پوتین که بلافاصله با امضای توافق نامه ای در مورد به رسمیت شناختن دو کشور فرعی در شرق اوکراین به عنوان واحدهای مستقل توسط مسکو همراه شد، احتمالاً یکی از نقاط عطف اصلی حکومت 22 ساله او و تداوم حکومت او در تاریخ خواهد بود.

هیچ سیاستمداری در اینجا وجود نداشت که بخواهد تیم خود را به یک مناظره دعوت کند، بلکه یک رهبر عالی بود که عوامل خود را گرد هم آورد و مسئولیت جمعی را برای تصمیمی که حداقل ساختار امنیتی در اروپا را تغییر می داد و شاید به جنگ منجر می شد، تضمین کرد. توانایی تخلیه اوکراین، پرداخت.

در عین حال، پوتین در سخنرانی خود هم عصبانی و هم پرشور عمل کرد و تقریباً به طور قطع می توان گفت که خودش آن را نوشته است.

پوتین اخیراً در اقدامی برای نماد انزوای فزاینده و نداشتن همکار برای پاسخگویی به سخنانش یا بحث درباره ایده‌هایش، با سیاستمداران از جمله وزرای دولت خود در سر میزهای بزرگ دیدار کرد، ظاهراً به عنوان یک اقدام احتیاطی برای مقابله با پول نقد نتیجه داد. . .

با این حال، در دیدار با اعضای شورای امنیت روسیه در روز دوشنبه، او خود را تنها دید و پشت یک میز نشسته و از فاصله بسیار دور دستانش را تماشا می کند، در حالی که استفاده او از میز بلند برای همه مناسب به نظر می رسید. دست و پا را روی صندلی هایشان قرار می دهند و منتظر نوبتشان هستند تا با سؤالات رئیسشان روبرو شوند.

پشت میزش همچنان متکبرانه لبخند می زد و یکی یکی به صحبت های اعضای شورای امنیت دولتش گوش می داد. این شامل تعداد انگشت شماری از افراد مورد اعتماد پوتین است، اما حتی برخی از آنها از عدم تمرکز وحشت زده و عصبی به نظر می رسیدند.

سرگئی ناریشکین، رهبر ستیزه جوی سرویس اطلاعاتی روسیه که به اظهارات توهین آمیز ضدغربی خود شهرت دارد، به طور تصادفی با این سوال پوتین مواجه شد که آیا از تصمیم خود در شرایط دشوار حمایت می کند یا خیر.

پوتین دو بار او را سرزنش کرد: «صادق صحبت کن!

در نهایت، زمانی که ناریشکین توانست بر سخنان خود تمرکز کند، گفت که از “تولید جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک بخشی از خاک روسیه” حمایت می کند. پوتین به او گفت که چنین چیزی غیرممکن است و تنها موضوع به رسمیت شناختن استقلال آنهاست.

برخی استدلال کرده اند که این ممکن است یک درگیری با دقت برنامه ریزی شده با پوتین بوده باشد تا به غرب نشان دهد چه گزینه های دیگری ممکن است در دسترس باشد، اما ژست وحشت زده ناریشکین چیز دیگری را نشان داد.

به سختی می توان گفت که پوتین ماه ها پیش در مورد طرح خود برای اوکراین تصمیم گرفت یا بدون بررسی قبلی آن را تنظیم کرد، اما واضح بود که تصمیم او برای به رسمیت شناختن استقلال این مناطق قبل از این نشست و مکان عجیب گرفته شده است.

بحث بسیار کم بود و کلوزآپ برخی از ساعات شرکت کنندگان نشان می داد که برنامه “زنده” چند ساعت قبل از برنامه ضبط شده است و تصور این بود که همه چیز خودجوش و ضروری است. بیشتر تضعیف شد.

این امر مانع از آن نشد که پوتین بر این رویداد به عنوان یک گفتگوی صادقانه تاکید کند.

او گفت: «هر یک از شما می‌دانید، و من می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که به‌طور خاص… من هنوز در مورد هیچ یک از این موضوعات با شما صحبت نکرده‌ام». من قبلا نظر شما را نخواستم. و این خود به خود اتفاق می افتد زیرا می خواستم نظرات شما را بدون آمادگی قبلی بشنوم.

حضور پوتین در یک سخنرانی طولانی، از پیش تعیین شده و جامع، تنها چند ساعت پس از این رویداد، این استدلال را که کل فرآیند تصمیم گیری در حال انجام است، غیرقابل قبول تر کرد.

تصمیم پوتین برای به رسمیت شناختن استقلال این مناطق به برخی سؤالات پاسخ می دهد، در حالی که برخی دیگر بی پاسخ مانده اند. این امکان وجود دارد که پوتین به سادگی این دو جمهوری را «همانطور که هستند» به رسمیت بشناسد. این احتمالاً پس از ماه‌ها سناریوهای آخرالزمانی در محافل خصوصی در اوکراین و غرب به عنوان یک نتیجه خوب پذیرفته می‌شود.

اما به نظر می‌رسد پوتین برنامه‌های بسیار بیشتری از گاز گرفتن شرق اوکراین و بر عهده گرفتن مسئولیت رسمی مناطقی را که قبلاً تحت کنترل خود داشت، در سر دارد.

بیانیه پایانی پوتین مبنی بر اینکه اگر کی یف خشونت را متوقف نکند او مسئول “خونریزی های بعدی” خواهد بود بسیار شوم بود. “به نظر خیلی ساده می آمد، مثل اعلام جنگ.”

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.