وجود 2750 هکتار ذخیره گاه جنگلی در استان همدان

[ad_1]

ایسنا/ همدان مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت حوضه رودخانه های استان همدان از وجود 2750 هکتار ذخایر جنگلی در آن استان خبر داد و گفت: در سال 96 حدود 518 هکتار ذخایر جنگلی در استان همدان شناسایی شد که در نهایت به 2750 هکتار رسید. .

به گزارش ایسنا، اسفندیار خزایی در مراسم کاشت در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان اظهار کرد: ۲۸۳ هکتار از ذخایر استان همدان شامل گونه‌های چرا است و امسال ۶۲ هکتار به ذخایر جنگلی استان اضافه شد.

وی هزار و 658 گونه گیاهی در استان همدان را مرتع و جنگل برشمرد و گفت: در این راستا گونه های گیاهی که ارزش ژنتیکی دارند و یا در معرض انقراض هستند باید در انبارها حفاظت شوند.

خزایی با اشاره به اینکه در سه سال 1397 تا 1399 سالانه هزار هکتار جنگل در قالب الوار، فضای سبز و گونه های جنگلی به استان همدان اضافه می شود، گفت: 80 درصد بقا در استان داریم و ما سعی کردیم مهاجرت را بر اساس سیاست ها کنترل کنیم.

من باید بگویم؛ رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان و معاونین این مرکز در حاشیه مراسم کاشت نهال، به عنوان مروج افتخاری فرهنگ حفظ و توسعه منابع طبیعی، کارت همیار طبیعت را دریافت کردند. روز هفته.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.