هیتر کمربندی چه کاربردی دارد

به همین دلیل سنسور حرارتی (ترمیستور) بر روی یکی از سر سیلندرها تعبیه میشود. امروزه در ساختمان های جدید به صورت کامل لوله کشی گرمایشی تعبیه خواهد شد، اما در ساختمانهای قدیمی که فاقد تهویه و لوله کشی گرمایشی هستند، میتوان از سیستم های برقی قرنیزی استفاده کرد.

هیتر کمربندی کمپرسور

روغن موجود در لوله های هوای فشرده پایین دست درایر به مشکل بالقوه ناتوانی درایر جذبی در حفظ PDP مناسب اشاره دارد.

چنانچه روغن در دمای پایین قرارگیرد، ویسکوزیتهی آن افزایش پیدا می کند و نمی تواند براحتی کار روغنکاری تمام قسمتهای کمپرسور را انجام دهد.  This c​ontent w as gen​er​ated by GSA Con᠎te nt​ G en​erator DEMO.

قیمت هیتر کمربندی

به کمک این نرم افزار و اسکن کد QR مشتری می تواند به کلیه اطلاعات فنی کمپرسور نیز دسترسی داشته باشد.

هیتر کمربندی با ترموستات

پس اگر شما هم علاقه مندید تا درباره این موصوع اطلاعات جامع تری داشته باشید در ادامه همراه ما باشید.

از دمایی که تمایل دارید در پایین اتاق و یا هر مکان بسته دیگر داشته باشید چون هوای گرم سبک تر است و قسمت بالاتر اتاق همیشه گرم تر خواهد بود .

حالتی را فرض کنید که چیلر از نوع هواخنک است و فن کندانسور چیلر به هر دلیلی از مدار خارج شده است و یا فین های کویلهای کندانسوری مسدود شده باشد و یا گاز بیش از حد شارژ شده است …

خرید هیتر کمربندی

چون در فشار مکش کمپرسور ما کنترلر قطع کن رو به پایین داریم یعنی اگر فشار گاز کمتر از psi30 شود کنترلر عمل می کند و چیلر را خاموش می کند.

مزیت این سوئیچ این است که در زمان قطع برق کلی، برق کمپرسور چیلر قطع می گردد و هنگام وصل شدن مجدد برق، کمپرسور چیلر دیگر روشن نمی شود بلکه باید مجدداً توسط اپراتور راهاندازی گردد.

هیتر فن دار کم مصرف

با سرد شدن المان حرارتی و با فشار دکمه Reset کنترلر مجدداً کمپرسور روشن می شود. گاهی در چیلرها ترموستات تدریجی کنترلکننده درجه حرارت آب عمل نمی کند و آب داخل اواپراتور مرتباً سردتر میگردد (همزمان با سرد شدن آب مقدار مایع مبرد ورودی به اواپراتور کم میشود و فشار مکش کمپرسور چیلر نیز کم خواهد شد) در این صورت هرگاه آنتی فریز نیز عمل نکند و یا اینکه در مدار ترموستات ایمنی پیشبینی نشده باشد آب در داخل اواپراتور یخ خواهد زد.

کنترل برق سه فاز دستگاه چیلر و قطع کلی مدار کنترل، در صورت بروز هرگونه کاهش یا افزایش بیش از حد استاندارد ولتاژ، دو فازی شدن جریان برق و تغییر توالی فاز بر عهده این کنترل کننده می باشد.

اگر قصد خاموش کردن دستگاه را دارید، کلید کنترل حرارت باید در وضعیت ۰ قرار گیرد. با در مدار قرار گرفتن المنت هیتر، مبرد تبخیر می شود و روغن و گاز از هم جدا می گردد.

در صورتی که فشار مذکور از مجموع فشار تنظیم شده و فشار Diff بیشتر باشد، فرمان وصل به فن کندانسور صادر می شود و تا زمانی که میزان فشار انتقالی به HPC به فشار تنظیم شده نرسد، فن در مدار خواهد بود.

در صورتی که جریان برق مصرفی بیشتر از میزان تنظیم شده روی بی متال باشد، دو فلز غیر همنام شروع به گرم شدن می کنند و در نتیجه طول آنها افزایش می یابد، با توجه به اینکه افزایش طول آنها یکسان نمی باشد باعث قطع جریان برق می شود.

در صورتی که به هر دلیلی اختلاف فشار روغن و فشار محفظه کمپرسور از حد مجاز کمتر شود، کنترل کننده فرمان قطع صادر خواهد نمود که این فرمان با گرم شدن المان حرارتی نصب شده در داخل دستگاه همراه می باشد و تقریباً دو دقیقه پس از شروع کاهش فشار روغن، کنترلکننده کمپرسور را خاموش میکند.

وظیفهی Oil Pump کمپرسور پمپاژ روغن در داخل کمپرسور چیلر است. بنابراین اگر نگران هزینههای مصرف برق خود هستید، بهتر است پیش از انتخاب محصول کارایی آن را با فضای مورد نظر مقایسه کنید.

چنانچه با گذشته ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت از قطع برق کولر، دوباره اتصال کولر به برق انجام نشود؛ روغن داخل کارتر به شکل کف سفید رنگ در میآید که کل حجم کارتر را در برمیگیرد.

این نوع المنت را به دلیل شکل ظاهری که دارد المنت تسمه ای یا کمربندی می گویند. مایع شکن های عمودی یا دستگاه آکومولاتور به عنوان یک مانع در برابر ورود مایع به کمپرسور در سیستم های سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند.

بدین شکل که اگر تیغه این وسیله که در مسیر خروجی آب اواپراتور و کندانسور آبی نصب می گردد به هر دلیلی (مانند عدم عملکرد پمپ) عبور جریان آب را احساس ننماید فرمان قطع کارکرد و خاموش شدن چیلر را می دهد تا از احتمال یخ زدگی اواپراتور و افزایش فشار رانش کمپرسور به دلیل عدم کاهش دمای مبرد در کندانسور و وارد شدن صدمه به دستگاه چیلر جلوگیری نماید.

و در چیلرهای آب خنک، برجخنککن مرکزی خراب است مثلاً توری برج گرفته و یا فن برج خنک کن کار نمی کند و یا پمپ کوچک انتخاب شده است و …

نمونه کاربرد آن قابلیت تعویض اولویت کارکرد کمپرسورهای اصلی و یا فرعی هر مدار چیلر با مدار دیگر، توسط یک کلید بر روی تابلو برق دستگاه و عملکرد رله مربوطه در داخل دستگاه می باشد که باعث افزایش عمر مفید کمپرسورها می گردد.

بیمتال صرفا وظیفه کنترل اضافهی جریان را دارد ولی کلید حرارتی هم اضافه جریان و هم اتصال کوتاه را کنترل می کند.

یکی دیگر از قطعات تابلو برق چیلر بیمتال است. به طور معمول محفظه کارتر به علت وجود روغن در آن، فشار کمتری به نسبت دیگر قسمت های سیستم دارد.

به طور معمول نیز محفظه کارتر به علت وجود روغن در آن، فشار کمتری به نسبت سایر قسمتهای سیستم دارد.

در زیر به لزوم استفاده از این کنترلر می پردازیم: فرض کنید که چیلر در شب و در دمای درجه سانتی گراد ۱۷ با چهار فن به طور دائم کار می کند وقتی هر چهار فن به صورت دائمی در مدار هستند در حقیقت دبی زیادی از هوای ۱۷ درجه را از روی کویل کندانسوری عبور می دهیم؛ و باعث سابکول شدن بیش از حد مبرد می شویم و بعد از گذر از شیر انبساط تبخیر مناسب و درست در اواپراتور به خاطر سابکول شدن مبرد، زیاد انجام نمی شود؛ و مبرد خروجی از اوپراتور دوفازی بوده و سوپرهیت نیست.

این محصول کاربرد بسیاری در صنایع دارد به طور مثال در دستگاه های ساخت کابل ، لوله و کلیه ی دستگاهای اکسترودر ( سیلندرهای تزریق درصنایع پلاستیک ، وکیوم و …) کاربر داشته و استفاده می شوند.

بصورت دو راه حرارت ساخت می کند بدین ترتیب در بیشترها قالب ها از همین مدل المنت به کار گیری می شود.

کنترل کننده فشار روغن برای کنترل فشار روغن هر کمپرسور بطور جداگانه نصب می شود؛ یعنی اگر در یک چیلر دو کمپرسور داریم باید دو OPC داشته باشیم تا فشار روغن موجود در هر کمپرسور کنترل شود.

وجود هیتر کارتر در کمپرسور دستگاههای سرمایشی دارای مزایای مهم است که در ادامه به توضیح هریک پرداخته شده است.

حتی اگر فشار بالاتر هم رود سیستم باز هم به کار خود ادامه میدهد. سیستم همچنان به صورت طبیعی به کار خود ادامه می دهد.

برای خرید فن هیتر توصیههای ایمنی کاربری دستگاه را در اولویت قرار دهید و از چگونگی کار با آن و ویژگیهای متنوع آن اطلاع کامل حاصل کنید.

با جدا شدن روغن از گاز در حین شروع به کار چیلر، گاز در سیکل قرار می گیرد و روغن در کمپرسور می ماند.

اتفاقی که میافتد ساکشن کمپرسور یخ زده و کمپرسور مکرراً خاموش و روشن می شود. در موارد شروع راهاندازی یا آغاز فصل گرما باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از روشن کردن کمپرسور هیترها وارد مدار شوند.

این قطعه از دو فلز غیرهمنام به هم چسبیده تشکیل شده است و جریان برق مصرفی کمپرسور یا هر مصرف کنندهی دیگر از روی آن عبور می کند.

کمپرسورهای سیلندر پیستونی یکی از پرمصرفترین انواع کمپرسور در سیستمهای تهویه مطبوع و سرمایشی است. اما به صورت کلی اغلب بخاریها برای گرم کردن هر فوت مربع از فضای اتاق به حدود 10 وات قدرت گرمایشی نیاز دارند.

برای حفاظت از کمپرسور هرگاه سیستم بالاتر از فشار تنظیم شده (Set Point) کارکند کنترلر فشار بالا عمل کرده و به صورت مستقیم به کمپرسور فرمان قطع میدهد.

همین مسئله باعث مایع زدن به کمپرسور و آسیب به سیستم میشود. علاوه بر مایع زدن به کمپرسور در همین راستا Subcooled زیاد باعث کاهش فشار مکش کمپرسور چیلر و در نتیجه کاهش فشار رانش کمپرسورمی شود.

با خاموش شدن کمپرسور هوای بالادست، هوای پرج درایر باید از هدر اصلی که حاوی روغن بود می آمد. مانند هر وسیله برقی دیگری پیش از خرید و باز کردن جعبه محصول باید قطعات اسمبل و محصول نصب شود.

این وسیله بر روی کنتاکتور نصب می گردد و در صورت کافی نبودن کنتاکتهای فرمان موجود روی کنتاکتور، به منظور افزایش تعداد کنتاکتها بر حسب مدار فرمان طراحی شده و استفاده می گردد.

از این وسیله جهت وصل و قطع برق و فرمان دادن به موقع در دستگاه چیلر استفاده می گردد. پیچهای بالای کنترلر جهت تنظیمات اعداد فشارها مورد استفاده قرار می گیرد.

در روی کنتاکتور به غیر از کنتاکتهای اصلی که معمولاً برق سه فاز را وصل می کند، کنتاکتهای فرعی نیز وجود دارند که جهت فرمان دادن می توان از آنها استفاده کرد.

این فیلتر در دستگاه چیلر روی خط مکش کمپرسور نصب می گردد که شامل یک پوسته و یک توری در داخل آن می باشد.

به محض روشن کردن کمپرسور در ساکشن روغن دچار کمبود روغن می شویم و پمپ روغن نمیتواند به فشار مورد نظر OPC برسد و فرمان قطع توسط OPC صادر می شود و در چیلر مدام خطای روغن خواهیم داشت و کمپرسور خاموش می شود.

در صورتیکه در شروع فصل و در اول راه اندازی چیلر قرار داریم با روشن کردن اولیه، به دلیل گرم بودن آب در دقایق اول راهاندازی کنترل کننده فشار روغن فرمان قطع صادر می کند که پس از طی این مدت و افزایش فشار روغن به حد مجاز این مشکل مرتفع می گردد.

نحوه کنترل هیتر به گونهای است که در زمانی که کمپرسور خاموش است، هیتر وارد مدار میشود. در صورتیکه به هر دلیلی دمای محفظه سرسیلندر کمپرسور بیش از حد مجاز باشد، سنسور فرمان قطع را صادر می نماید.

این بخاری بدون استفاده از فن طراحی شده به همین منظور هیچ گونه صدایی تولید نخواهد کرد. بخاری برقی زمینی به دلیل سبکی و حجم کم به سادگی قابلیت جابجایی را برای کاربر فراهم خواهد کرد.

آیا بخاریهای برقی کممصرف هستند؟ به منظور جلوگیری از این امر یک المنت حرارتی برقی به شکل میله درون بدنه کارتر جاسازی می شود.

در واقع المنت میله ای نوعی هیتر لوله ای فلزی می باشد که بوسیله سیم پیچی باریک نیکرومی گرم می شود.

در زیر این کنترل کننده یک عدد لوله مویینه مسی وجود دارد که فشار خط مایع را به آن منتقل می کند.

2. طراحی و طول لوله ها از پارامترهای موثر در میزان فشار آکومولاتور می باشند؛ زیرا آکومولاتور نباید موجب افت فشار زیادی در سیستم شود.

حال اگر المنت هیتر روغن قبل از راهاندازی در مدار قرار نگیرد. اکثرا تاکید میشود که بخاری برقی را در مکانهای مرطوب مثل حمام قرار ندهید مگر اینکه دستگاه شما به دو شاخه GFCI مجهز باشند.

کمپرسورهای سیلندر پیستونی کوپلند در دو نوع استاندارد (Standard) به رنگ طوسی و دیسکاس (Discuss) به رنگ مشکی تولید میشوند.

کمپرسورهای اسکرال دانفوس از ظرفیت 2HP تا 30HP موجود است. مغزی هیتر هلیکویدال از مرغوب ترین نوع ساخته می شود که لایه خارجی آن از اکسید منیزیم بوده در پوششی از جنس استیل قرار می گیرد.

محل قرار گرفتن فیوز همیشه در ابتدای ورود برق به چیلر میباشد تا با اتصال کوتاه کردن (Short Circuit) در هر نقطه چیلر توسط فیوز جریان برق قطع گردد.

در سالهای بعد با ورود به پروژههای نیروگاهی و تبلیغات گسترده تلویزیونی، درآمد امرسون افزایش چشمگیری پیدا میکند. بیمتالها معمولاً یک دکمه RESET دارند که بعد از خنک شدن بی متال میتوان با آن مجدداً بی متال را وارد مدار کرد.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد هیتر فن دار کم مصرف بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.