نوآوری منجر به تولید محصولات غیررقابتی می شود / ذبح خلاقیت در غیاب قانون مالکیت فکری

[ad_1]

ایسنا/ مرکز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در شرکت های دانش بنیان که ایجاد و تولید محصولات مبتنی بر نوآوری است، می توان محصولات غیررقابتی تولید کرد.

دکتر. محمدعلی زلفی گل در هشتم فروردین 1401 در تودیع و معارفه رئیس دانشگاه تفرش گفت: امروز روز بلوغ علمی دانشگاه تفرش است زیرا از دانشگاه شریف، امیرکبیر، بوعلی همدان و … استقلال یافته است.

وی گفت: اعضای هیئت علمی دانشگاه تفرش به دلیل حضور گسترده در هیئت و هیئت امتحانی باید تلاش زیادی داشته باشند و نتایج قوی نشان دهند. او در این کمیته قرار دارد و ما باید قدردان آن دفتر باشیم. .

زلفی گل تصریح کرد: اساتید، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه تفرش باید نشان دهند که شایسته این استقلال هستند. این مجموعه علمی بسیاری از انتظارات را برآورده می کند و این امر وظایف اساتید دانشگاه را دو چندان می کند.

وی بر لزوم بهره برداری از ظرفیت خیرین شهرستان تفرش برای توسعه دانشگاه تاکید کرد و گفت: امیدواریم رئیس جدید دانشگاه در وحدت شهرستان های تفرش، آشتیان و فراهان نقش اساسی داشته باشد و در واقع انتظار می رود تفرش نمادی باشد. وحدت این سه نفر.» منطقه ای که مهد دانشمندان، مورخان، سیاستمداران، نویسندگان و… است نیاز به تغییر شکل دارد. احیا و حفظ کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز با اشاره به مصوبات هیات رئیسه دانشگاه تفرش افزود: بخشی از زمین دانشگاه به پردیس فناوری اختصاص می یابد و وزارت علوم بلافاصله مجوز پردیس را صادر می کند. در این زمینه باید از مراکز موفق نوآوری مانند مرکز نوآوری دانشگاه شریف بازدید و از تجربیات آن ها استفاده شود، در راستای علاقه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و زمینه و پتانسیل پیرامون دانشگاه تفرش، مراکز نوآوری و شرکت های دانش. می تواند پایه های این شهر را توسعه دهد که مطمئناً منجر به مهاجرت مجدد خواهد شد.

زلفی گل بیان کرد: در شرکت های دانش بنیان که خلق و تولید محصول مبتنی بر نوآوری است، می توان محصولات غیررقابتی تولید کرد، زیرا از طریق نوآوری، محصولاتی تولید می شود که دانش آن در دسترس دیگران نیست و کمپین منحصر به فردی است. به تولیدکنندگان این محصول اهدا می شود، البته هیچ قانون مالکیت معنوی در کشور وجود ندارد که بتواند منجر به سلاخی نوآوری و خلاقیت شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.