نقشه برداری سه بعدی از سطح ماه فقط با راه رفتن!

[ad_1]

نسل بعدی کوله پشتی های ماه ناسا به فضانوردان این امکان را می دهد که با راه رفتن روی سطح ماه، نقشه های سه بعدی از ماه ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل،کوله پشتی ناوبری و نقشه برداری سینماتیک (KNaCK) یک اسکنر متحرک است که کوله پشتی را می پوشاند و از نور و لیزر برای اندازه گیری دامنه استفاده می کند.

لیدار یک فناوری سنجش از دور است که با روشن کردن یک هدف با لیزر و تجزیه و تحلیل نور منعکس شده، فاصله را اندازه‌گیری می‌کند. لیدار شبیه رادار است که گاهی اوقات رادار لیزری نیز نامیده می شود.

محققان ناسا و شرکای صنعتی آن دستگاهی ساخته اند که نه تنها می تواند به فضانوردان در جهان بدون ماه کمک کند، بلکه می تواند در زمین نیز مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد آن شامل استفاده در کوهنوردی در مناطق ناشناخته است. کوهنوردان در حال حاضر می توانند از یک کوله پشتی برای تهیه نقشه برای سایر همراهان و کسانی که ممکن است بعداً به منطقه بیایند استفاده کنند.

با این کوله‌پشتی، فضانوردان می‌توانند در طول سفرهای خود از سطح به سطح و از پا به پا، مناطقی مانند دره‌های عمیق، کوه‌ها و غارها را با دقت نقشه‌برداری کنند. آنها حتی می توانند مکان های ردیابی مهم را علامت گذاری کنند.

KNaCK که مانند یک کوله‌پشتی کوهنوردی است، از نوعی سرب به نام «موج پیوسته مدوله‌شده فرکانس» برای کوتاه «FMCW» استفاده می‌کند.

دکتر می گوید این حسگر ابزاری برای ناوبری علمی و نقشه برداری از مناطق غیر معمول است. مایکل زانتی، دانشمند سیاره‌شناسی که پروژه KNaCK را رهبری می‌کند.

نقشه برداری سه بعدی از سطح ماه فقط با راه رفتن!

علاوه بر این، این دستگاه به اطمینان از ایمنی فضانوردان و فضانوردان در محیط‌های بدون جی‌پی‌اس مانند ماه کمک می‌کند و بلافاصله به محققان نشان می‌دهد که چقدر مسافت را طی کرده‌اند و چقدر باید به مقصد برسند.

لیدار همچنین در تاریکی کامل عمل می کند و نیازی به حمل ستون های نوری دست و پا گیر فضانوردان را از بین می برد.

با این کوله‌پشتی، فضانوردان می‌توانند مکان‌های خاصی را که برخی از سنگ‌های معدنی یا سنگ‌های قیمتی منحصربه‌فرد پیدا کرده‌اند علامت‌گذاری کنند تا دیگران بتوانند به راحتی به این مناطق برای کاوش بیشتر بازگردند. این برای فضانوردان بسیار مهم است زیرا به دلیل منابع محدود اکسیژن، زمان کمی در لباس های خود دارند.

این سخت افزار آزمایش میدانی بزرگ دیگری را در مؤسسه اکتشاف مجازی SSERVI ناسا (SSERVI) در پایان ماه آوریل در سالن کیلبورن در نیومکزیکو انجام خواهد داد.

محققان اخیراً از سیستمی برای بازسازی نقشه های سه بعدی یک مانع دریایی به طول شش مایل در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا استفاده کردند.

مهندسان مرکز فضایی کندی و مارشال به استفاده از KnaCK برای ارزیابی تأثیر طوفان بر فرسایش تپه‌های شنی و تضمین امنیت مأموریت‌های آینده با بهبود بیشتر سیستم ادامه خواهند داد.

پس از آن، تیم KnaCK سعی در کاهش سخت افزار خواهد داشت. نمونه اولیه این کوله پشتی حدود 40 پوند (18 کیلوگرم) وزن دارد.

زانتی می‌گوید: «با استفاده از آخرین پیشرفت‌ها در فناوری Aeva، دستگاه نسل بعدی ما به اندازه یک قوطی نوشابه خواهد بود. او قصد دارد آن را روی یک سطح نورد یا در کنار کلاه فضانوردی نصب کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.