مهندسی طرح و ساخت دامون

مهندسی طرح و ساخت دامون
کمپرسور دانفوس

ضریب عملکرد بالا، صدا و لرزش کم، مصرف برق پایین و همچنین قیمت کمپرسور دانفوس بسیار مناسب و از مزایای کمپرسورهای دانفوس میباشد. کیفیت بالا، محصولات بروز با توجه به نیاز مصرف کنندگان و تنوع گسترده در تولیدات، از مزایای منحصر بفرد شرکت دانفوس در دنیا میباشد. کمپانی دانفوس جهت افزایش راندامان، کاهش سطح صدا و بهینه کردن مصرف انرژی کمپرسور اسکرال دانفوس را طراحی و به بازار ارائه نموده و با این مدل کمپرسور عملا دستگاه های برودتی و سیستم های تبرید پیشرفته شده و سطح کیفیت بالاتری پیدا کرده اند. این نوع از کمپرسورهای دانفوس، دارای کاربرد زیادی در سیستمهای تبرید و تهویه مطبوع مورد استفاده در صنایع مختلف هستند. مکش گازهای کمپرسورهای منیروپ دانفوس، بسیار بالا بوده و تا ۱۰۰ درصد حجم کل گاز موجود میباشد. این کمپرسورها در ۷ دسته بندی ولتاژی بصورت تکفاز و سه فاز موجود هستند. وظیفه هیتر در کمپرسورهای برودتی، افزایش دمای روغن موجود در کارتر کمپرسور بوده تا از این طریق باعث تبخیر مبرد مایع مخلوط در روغن شود و از بروز فشارهای هیدرولیکی در داخل کمپرسور در هنگام استارت و فرآیند تراکم ممانعت به عمل آید. This c​on te nt has ᠎be en written with GSA Con​te​nt  Gen​er ator Demoversion .

کمپرسور دانفوس

تقاضا برای این محصولات به علت کاربردهای فراوانی که در دستگاه های برودتی مانند یخچال ها و فریزرهای ایستاده و خوابیده و تاپینگ ها دارند، نسبت به سایر محصولات دانفوس بالا تر است. مدل های مختلف کمپرسور های دانفوس توانایی تولید برودت در کاربردهای بالای صفر تا زیر صفر را دارا می باشند و در صورت انتخاب صحیح کمپرسور و روغن مصرفی با گاز های R22، R407C، R404A، R507C سازگاری کامل دارند . کمپرسور اسکرال دانفوس سری M با گاز R22، سری P با گاز R407C و سری H و J با گاز R410A کار می کنند. کمپرسور سری NTZ نیز در رنج دمایی ۴۰- تا ۱۰- عمل می کند که این موضوع این کمپرسور را برای شرایط زیرصفری و دیپ فریر مناسب می سازد. تفاوت کمپرسور های پیستونی دانفوس به این صورت می باشد که، کمپرسورهای سری MTZ و MTM متناسب با گاز 22 و درجه حرارت متوسط و بالا می باشند، کمپرسور های سری MTZ مناسب با گاز های 507، 407، 134 و 404 با دمای متوسط و بالا می باشند و کمپرسور های NTZ متناسب با محدوده دمایی10- تا 45- و سازگار با گاز های 404 و 507 می باشند. کد LLZ برای محصولات با دمای کارکرد پایین و گاز مبرد R404A و R507A،کد MLZ برای محصولات با بازه دمایی متوسط و گاز های مبرد R407A, R407F, R404A/R507A, R134a R22 و سری MLM معرف کمپرسورهایی با گاز مبرد R22 و باز کار دمایی متوسط هستند.

به طور خلاصه ذکر شدهاند.

ویژگی مهم سری H کمپرسور اسکرال دانفوس توانایی کارکرد در محدوده دمایی مختلف می باشد به گونه ای که میتوان از این سری در اواپراتور های با دمای بالا و پایین استفاده نمود. سری H از کمپرسور های دانفوس محدوده ای از کمپرسور های اسکرال این کمپانی را شامل می شود که در شش مدل طراحی و تولید شده است. در زمان نصب کمپرسور اسکرال دانفوس باید به این نکته توجه کرد که عملکرد مناسب کمپرسور اسکرال دانفوس یا Danfoss Scroll Compressor در شرایطی امکان پذیر است که در فاصله مناسب بین اواپراتور در ورودی کمپرسور و کندانسور در خروجی کمپرسور قرار گیرد. دارای عملکرد صحیحی هنگام کم و زیادشدن دمای اواپراتور میباشد. در هنگام خرید کمپرسور اسکرال دانفوس به موارد متعددی میبایست توجه شود که به مهمترین آنها در جدول زیر اشاره شده است. قدرت اسمی کمپرسورهای مختلف دانفوس در جدول قدرت کمپرسور دانفوس به طور خلاصه ذکر شدهاند. به طور کلی کمپرسورهای منیروپ دانفوس به دو صورت استاندارد و VE (دارای تعادل ساز و سایت گلس روغن) ساخته میشوند. کمپرسور های سری MT دانفوس تا قدرت 2.5 اسب بخار در دو مدل تکفاز و سه فاز طراحی شده اند و در سایر قدرت ها تنها مدل سه فاز در دسترس قرار دارد.

کمپرسور اسکرال دانفوس (Danfoss Scroll Compressors) دارای 3 سری اصلی H ، SM و SY می باشد. بطور کلی کمپرسورهای دانفوس در دو نوع اسکرال و سیلندر پیستونی (منیروپ) تولید میشوند. کمپرسورهای دانفوس در دو مدل منیروپ -یا همان پیستونی- و اسکرال تولید میشود. کمپرسور اسکرال دانفوس دارای طراحی خاصی است که باعث کاهش قطعات داخلی، کاهش وزن کلی و کاهش صدای ایجاد شده در طول عملیات می شود. شاید تعداد مدل های کمپرسورهای کامپکتی که تاکنون توسط دانفوس ساخته شده اند به صد ها مدل متمایز هم برسد.بر خلاف گذشته که محصولات دانفوس در اسلوونی و اسلوواکی ساخته می شد، این محصولات امروزه با اصالت اسپانیایی وارد بازار شده و در دسترش قرار می گیرند. در این کاتالوگ تمامی مشخصات فنی کمپرسور دانفوس شامل توان برودتی، توان مصرفی، حجم جابجایی، آمپر مصرفی، ولتاژ، روغن، ابعاد کلی، سایز مکش و دهش و … کمپرسورهای سیلندر پیستونی دانفوس با نام تجاری منیروپ (Maneurop) در بازار تبرید عرضه میشوند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد کمپرسور دانفوس nl9ft لطفا به بازدید از وب سایت ما.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.