معاینه بدنی زنان سرپرست خانوار/ پرداخت کمک هزینه سلامت به این زنان

[ad_1]

رئیس دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان اجتماعی که 247 هزار نفر از زنان تحت پوشش را اداره می کنند، گفت: امسال در نظر داریم از ظرفیت گروه های همگانی و جهادی برای انجام بازرسی بدنی زنان استفاده کنیم. خانوارها را اداره کنید.”

نرجس اسدی در گفت وگو با ایسنا، وی در خصوص برنامه سلامت جسمانی سرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان اجتماعی نیز گفت: در حال حاضر 247 هزار زن که اداره کننده خانوار هستند در سازمان اجتماعی قرار دارند که با احتساب بعد خانواده حدود 600 هزار نفر را شامل می شود. از آنجایی که خانواده‌های تحت مدیریت زنان، وظایف و نقش‌های والدینی را با هم انجام می‌دهند، فشار بر جسم و روان آنها بیشتر از سایر زنان است و البته آنها به مزایای سلامت بیشتری نیاز خواهند داشت. سلامت جسمانی زنانی که خانه را اداره می‌کنند، یکی از فعالیت‌های اصلی این اداره است که هر ساله نمرات خوبی برای آن در نظر گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این برنامه زنان سرپرست خانوار از کمک های درمانی برخوردار خواهند شد.

وی میزان اعتبارات طرح سلامت جسمانی بانوان در سال 1400 با افزایش 5 برابری نسبت به سال های گذشته همراه بود، افزود: اعتبار 1400 این طرح از سه میلیارد تومان به 16 میلیارد تومان افزایش یافت.

رئیس دفتر تحکیم خانواده و زنان سازمان اجتماعی درباره میزان اعتبار طرح سلامت جسمانی بانوان نیز بیان کرد: در سال 1401 پیشنهاد افزایش اعتبار برای این برنامه ارائه شد. همچنین قرار است در سال جاری از ظرفیت گروه های مشارکت مردمی و جهادی برای انجام بازرسی فیزیکی از خانوارهای تحت سرپرستی زنان استفاده شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.