محور اصفهان به شیراز، شلوغ ترین ورودی استان فارس

[ad_1]

ایسنا/ فارس معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس بیان کرد: شلوغ ترین ورودی استان از اصفهان به شیراز و سپس از بوشهر به سمت کازرون و گچساران – نورآباد بوده است.

محمد فرخ زاده در جمع خبرنگاران از افزایش ظرفیت پذیرش مسافران نوروزی در مدارس، مساجد و نمازخانه ها خبر داد و گفت: چادرها در مدارس بازگشایی می شود.

وی در خصوص تعداد مسافران نوروزی ورودی به شیراز و شرایط اسکان مسافران نوروزی افزود: با تکمیل مجتمع های اقامتی شامل هتل، مسافرخانه، مجتمع های بوم گردی، چهار کمپ اقامتی متعلق به شهرداری از جمله زیبا شهر، باغ جنت، پایانه. مرحوم زهتاب زاده از ظرفیت نمایشگاه بین المللی گلستان برای اسکان مسافران نوروزی استفاده شد.

فرخ زاده همچنین افزایش ظرفیت مدارس چهار منطقه آموزشی برای پذیرایی و نصب خیمه و ورزشگاه در شهرداری شیراز و ظرفیت آستان مقدس علی بن حمزه (ع) برای پذیرایی از مسافران نوروزی در حلقه خدمات را برشمرد.

وی گفت: تا شب گذشته 11 هزار و 337 نفر در مدارس و دانشگاه های فرهنگیان و چهار مرکز مختلف آموزش و پرورش تا شب گذشته در مراکز اقامتی آموزش و پرورش با برنامه های فرهنگی خوب برای مسافران و اجرای شهر اسکان داده شدند.

معاون سیاحتی و زیارتی استان فارس با اشاره به تمهیدات لازم برای اسکان مسافران نوروزی، افزایش ظرفیت ورزشگاه های تحت پوشش ورزش و جوانان استان، امکانات جدید نمایشگاه های بین المللی گلستان، مجتمع های وظیفه، مساجد، حسینه ها و تکایا را جدید دانست. ظرفیت این سرویس اسکان مسافران نوروزی را اعلام کرده است.

فرخ زاده به مقاوم سازی جایگاه تسهیلات سفر با حضور مدیران و کارشناسان ادارات مرتبط اشاره کرد و اظهار داشت: در دایره خدمات رسانی، استفاده از امکانات مسافرخانه های مورد تایید پلیس برای پذیرایی از مسافران نوروزی است.

وی ابراز امیدواری کرد با ساماندهی و افزودن ظرفیت جدید برای پذیرایی از مسافران، موضوع اسکان مسافران نوروزی در بهترین شرایط برطرف شود.

معاون سیاحتی و زیارتی استانداری فارس نیز از مسافران نوروزی خواست با برنامه ریزی سفر به شیراز و یا بازگشت از استان های جنوبی به استان خدمات بهتری دریافت کنند.

به گفته فرخ زاده، شب گذشته 35 هزار نفر به صورت رسمی در کمپ های شهرداری و سایر مسکن ها پذیرش شدند که همین تعداد و تعداد بیشتری در نقاط مختلف شهر اسکان داده شدند.

وی در دومین بخش از سخنان خود اجتنابی خود به آمار تردد در جاده های فارس اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار سه شنبه سوم فروردین ماه یک هزار و 55120 تردد در استان به ثبت رسیده که 89 هزار و 873 دستگاه خودرو وارد استان شده است. 90118 شایع ترین

فرخ زاده با اشاره به 129 هزار تردد در استان فارس اظهار کرد: در هفت روز گذشته یعنی از 16 اسفند لغایت 30 فروردین 9 میلیون و 416 هزار تردد به ثبت رسید.

به گفته وی، بر اساس آمار تردد مسافران، 19 هزار و 538 مسافر با اتوبوس در پایانه های مسافربری استان فارس جابجا شدند که نسبت به سال های گذشته 55 درصد افزایش داشته است.

فرخراده گریزی همچنین 65 کاروان راهیان نور را از استان فارس به استان خوزستان اعزام کرد و گفت: 2371 نفر در این کاروان ها حضور داشتند.

معاون گردشگری و زیارتی استان فارس با اشاره به حفظ ایمنی و امنیت تردد در جاده های استان با رصد خودروهای پلیس در محورهای مختلف، گفت: تردد 147 وسیله نقلیه در سطح استان و 40 گشت نامحسوس و در مجموع 187 تردد است. خودروهای پلیس

فرخ زاده در خصوص فوت 26 نفر در تصادفات هفت روز گذشته در استان گفت: ده نفر از قربانیان اتباع خارجی افغانستان هستند.

وی با توجه به افزایش 13 درصدی تصادفات در نوروز امسال نسبت به سال قبل خاطرنشان کرد: 562 فقره تصادف در محورهای پرترافیک مانند رامجرد دو ابوالحیاتا و 55 درصد در محورهای اصلی و 45 درصد تصادفات رخ داده است. در تریبون اکثریت کشته شدگان یعنی 84 درصد مربوط به محورهای اصلی است.

فرخ زاده با بیان اینکه در سفرهای نوروزی امسال شاهد افزایش 16 درصدی تخلفات رانندگی و 11 درصدی افزایش تخلفات منجر به تصادف بودیم، افزود: عمده تصادفات از ساعت 17 تا 20 رخ داده و دلیل اصلی آن بی توجهی به جلو و صحبت بوده است. 32 درصد با تلفن همراه بود.

وی ادامه داد: تردد خودروهای نوروزی از مرکز به جنوب کشور 300 درصد افزایش یافته و در روزهای آینده نیز همین میزان رفت و آمد از جنوب به سمت شهر شیراز را خواهیم داشت.

فرخ زاده گفت: در جلسه ای که اعلام شد ملاحظاتی در محور پرتردد با مجموعه امداد و نجات پلیس راه و شهرسازی و تبادل نظر مطرح شد.

معاون استاندار فارس نظارت بر بازار و تامین مایحتاج ضروری را مورد توجه قرار داد و گفت: در استان فارس با وجود نیاز روزانه 450 تن مرغ در استان فارس هیچ مشکلی در توزیع میوه، شکر، تخم مرغ و گوشت مرغ وجود ندارد. . ، در حال حاضر 650 تن مرغ ارسال شده است. مربع می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.