مبدل حرارتی آلفالاوال شرکت مارس

در بیرون شیار رینگ گسکت جوش لیزری خورده، سطح صاف، سیلینگ (sealing) یکنواخت و محکم را در اطراف رینگ گسکت گارانتی می کند.  This da ta h​as been c re ated ᠎with the help  of GSA Con᠎te nt G᠎en erat or  D em oversi᠎on!

3. کلیه مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی آلفالاوال که در سایت دما گستران به نمایش گذاشته شده است دارای کارت گارانتی نماینده رسمی شرکت آلفالاوال با درج شماره سریال مبدل با 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات بعد از فروش (در صورت عدم انجام اسید شویی غیر استاندارد مبدل ) می باشند.

این ماده سیستم را قادر می سازد تا با اختلاف دما کمتر کار کند و وزن تجهیزات را کاهش دهد. Content w as gen᠎erated ᠎wi th the help of GSA Con᠎tent Gen​erator D​emover sion!

از مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل AlfaVap در سیستم های تبخیر پالایشگاه های قند و شکر (Sugar Refinery Evaporation Systems)، در سیستم های تبخیر شیرین کننده ها (Sweeteners Evaporation Systems)، در تبخیر بیواتانول و مواد سوزش آور (Bioethanol and Caustic Evaporation) و در دیگ بخار ترموزیفون (Thermosiphon Reboiler) کاربرد دارند.

جنس واشرها در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، در انواع مختلف لاستیک بوتیلی (Butyl Rubber) یا سیلیکونی (Silicone Rubber) است؛ در ذیل انواع مواد یا متریالی که در ساخت واشر یا گسکت مبدل حرارتی صفحه ای واشردار مورد استفاده قرار می گیرند، آورده شده است.

این مبدل دارای جنس صفحات اتصالات و پوشش صفحات استنلساستیل 316 تولید شده و جوشکاری آن از مس ساخته شده است.

تقریبا ۲/۵ درصد از فروش این شرکت در بخش تحقیق و توسعه سرمایهگذاری می شود و حاصل آن تولید حدودا ۴۰-۳۵ محصول جدید در سال است.

مبدل جوشی صفحه ای آلفالاول BP-CB که نوع معمول مبدل صفحه ای است دارای صفحات استنلس استیل با جوشکاری مس است که محصولات موجود در ایران در 16 مدل از ظرفیت 40.000 تا 900.000 کیلوکالری بر ساعت با دبی از 800 تا 18.000 لیتر بر ساعت می باشد.

شرکت تراز انرژی مطنا عرضه کننده انواع مبدل صفحه ای آلفالاوال , مبدل حرارتی دانفوس , مبدل حرارتی صفحه ای کومر و مبدل حرارتی هپاکو می باشد، این نوع مبدل هه از ظرفیت 20000 تا 750000 کیلوکالری در ساعت قابل ارائه می باشد.

ویژگی مهم این مبدل، تغییر ظرفیت آن و قابلیت باز شدن آن در هنگام تعمیرات است. مبدل های صفحه ای واشردار قابلیت باز شدن و گسستگی در هنگام تعمیرات و یا کاهش و افزایش ظرفیت مبدل حرارتی را دارا می باشند.

در این مبدل حرارتی تعداد صفحات و اندازه اتصالات ورودی و خروجی و محل قرارگیری آنها به مواردی مانند، مشخصات فیزیکی سیالها، دبی سیالها، دماهای ورودی و خروجی، حداکثر فشار، افت فشار بخار و ظرفیت حرارت بستگی دارد.

این نوع مبدل حرارتی جهت سرویس های دوره ای و یا افزایش یا کاهش ظرفیت قابلیت جداسازی دارد. مشخصات صحیح ، عرض ، ضخامت و نوع پلیمر و ترکیب باعث جلوگیری از خطر نشت زودرس یا خراب شدن واشر یا صفحه می شود.

توزیع جریان بهینه همچنین باعث کاهش رسوب و دمای ناهموار مناطق می شود که سطح عملکرد را در طول زمان بدون اتلاف انرژی غیر ضروری ، هزینه های نگهداری یا توقف های برنامه ریزی نشده بالا نگه می دارد.

یکی از مدل های جدید آن ساخته شده با یک مفهوم جدید انقلابی، T10 است که باعث سازش بین راندمان می شود و افت فشار را از بین می برد.

ما برای اطمینان از مهر و موم بهینه ، واشر و صفحه را به عنوان یکی طراحی می کنیم. واشرها در بین هر یک از صفحات قرار می گیرند و یک مهر و موم را برای جلوگیری از نشت مایعات ایجاد می کنند.

امکانات جدید و قابل توجه ای را ایجاد کرده است. این شرکت به عنوان یکی از پیشگامان تکنولوژی مبدل های حرارتی ، سپراتور و انتقال سیالات در جهان شناخته شده است و دارای بیش از2500 ثبت اختراع می باشد.

در سال 1996 یک کارخانه جدید برای مبدلهای حرارتی و تجهیزات انتقال سیالات در شهر مسکو احداث شد که یکی از مدرن ترین کارخانهها در روسیه میباشد.

مایع داغ (که با رنگ قرمز نشان داده شده) به طور معمول از طریق یکی از اتصالات فوقانی وارد می شود و از طریق اتصال زیرین خارج می شود.

هنگامی که مایع بین صفحات وارد می شود ، از منطقه توزیع عبور می کند. منطقه توزیع یکی از مهمترین ویژگی های مبدل حرارتی صفحه ای است.

مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال یکی از باکیفیتترین محصولات ساخت ایتالیا هستند. این کمپانی اولین مبدل حرارتی خود را در سال 1931 به جهان معرفی کرد.

وقتی دو صفحه با الگوهای مخالف شاه ماهی روی هم قرار می گیرند ، جریان مارپیچ مانند و تلاطم زیاد منجر به ضرایب انتقال بالا و خود تمیزکاری م effectiveثر می شود.

طراحی کانال ها به گونه ایست که حداکثر تلاطم را در مسیر جریان به وجود آورد. هرکدام متناسب با وظیفه مبدل حرارتی طراحی شده اند.

این مبدلهای حرارتی صفحهای به دو دسته کلی تقسیم میشوند. مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال به دو دسته کلی تقسیم می شوند که هر یک از آن ها مجددا دسته بندی جدیدی دارند.

� قبل از این که به معرفی چگونگی کارایی این مبدلهای حرارتی بپردازیم؛ حتمی می باشد تا شما را حیاتی مدلهای مختلف هر یک از دودسته حساس مبدلهای حرارتی آلفلاوال ایتالیا آشنا کنیم.

جهت خرید مبدل حرارتی آلفالاوال و همینطور و ارزش مبدل حرارتی آلفالاوال حساس ما در رابطه باشید. از یک سو، ارزان بودن این مبدل ها، چه در طراحی و چه از نظر تعمیر و نگهداری، آن ها را به انتخاب مناسبی برای صنایع کوچک تبدیل کرده است و از سوی دیگر، راندمان پایین آن ها و همچنین خرید مبدل حرارتی اشغال فضای زیاد در مقیاس های بزرگ، سبب شده است که در صنایع مدرن امروزی کمتر استفاده شوند و مبدل هایی با راندمان بیشتر نظیر مبدل های پوسته و لوله و مبدل های صفحه ای به کار گرفته شوند.

معرفی مدرن ترین مبدل های حرارتی صفحه Gasketed. در سال 1890 آلفالاوال اولین سپراتور مداوم جهان را که از تکنولوژی آلفا دیسک بهره میبرد معرفی کرد و همچنین اولین پاستوریزاتور مداوم شیر در این سال معرفی شد.

در سال 1888 اولین پمپ که برای پمپ کردن شیر بدون چربی حاصل از سپراتور سانتریفیوژی استفاده میشد، به فروش رسید.

در سال ۱۸۹۰ Alfa Laval اولین سپراتور مداوم جهان را که از تکنولوژی آلفا دیسک بهره میبرد معرفی کرد و همچنین اولین پاستوریزاتور مداوم شیر در این سال معرفی شد.

در ادامه به معرفی مدلهای مبدل حرارتی صفحهای پلیت آلفالاوال گسکتی میپردازیم. مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال گسکتی (واشردار) توسط واشرهای پلاستیکی و صفحه های موج دار تمام استیل ساخته شده است که بواسطه فریم مخصوص بهم فشرده می شوند.

ساختمان مبدل از یک قاب صفحهای ثابت (Frame plate)، قاب صفحهای متحرک (pressure plate)، میله بالایی (carrier bar)، میله پایینی (Guide bar)، ستون محافظت کننده (Support post) و همچنین پیچ و مهرههای محکم (Tie bolt) تشکیل شده است.

سه سال بعد، شرکت آلفالاوال یک سیستم نوین تصفیه روغن در کشتیها و پیشرفته ترین کنترل اتوماتیک شیرها (valves) را در صنعت ایجاد کرد.

دی سوپر هیتر اواپراتور جهت انبساط ماده مبرد و خنککردن آب کندانسور جهت تبدیل ماده مبرد به مایع و انتقال حرارت فی مابین آب و ماده مبرد ساب کولر برای خنککردن مبرد مایع اکونومایزر جهت خنککردن مایع مبرد و سوپرهیت نمودن مبرد بخار 3.مبدل حرارتی ورقه ای آلفالاوال کومبی درایر در همین مبدل به جهت کمتر دمای سیستم سرمایش، هوای فشرده و گرم وارد مبدل شده و انتقال حرارت اصلی ماده مبرد صورت میگیرد.

انیمیشن مقابل، اصل کار یک مبدل حرارتی مایع / مایع یک پاس گسکتی آلفالاوال را نشان می دهد که در آن مایعات به صورت متقابل از طریق مبدل حرارتی جریان می یابند.

ویژگی مبدل حرارتی صفحهای آلفالاوال گسکتی چیست؟ مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی دارای صفحات شیاردار هستند که به وسیله آلیاژ مس یا استنلس استیل به یکدیگر جوشکاری شده اند و قابلیت جداسازی ندارند، اما مبدل حرارتی آلفالاول گسکتی برای آب بندی دارای واشرهای لاستیکی مانند EPDM مابین صفحات استیل هستند.

مبدل جوشی AC1000DQ شامل یک سری صفحاتی است که به یکدیگر جوشکاری شدهاند. این مبدل حرارتی برای گذر چند مسیر سیال، دارای کانالهای موازی است.

همین کانالها به جهت انتقال حرارت سوای تماس مستقیم دو سیال، مرحله انتقال حرارت بالایی را بر روی صفحه ها استنلساستیل به وجود میآورند.

در سیستم حرارت مرکزی و موتورخانه دارای قابلیت بسیار بالایی است. 4- کاهش چشمگیر رسوب گذاری بر روی سطوح انتقال حرارت : باید توجه داشت که در صورت استفاده از مبدل های حرارتی ، رسوب گیری که یکی از عوامل اصلی افت بازده سیستم های حرارت مرکزی می باشد ، کاهش می یابد.

در سال 2007، آلفالاوال با دستیابی به تامین کنندههای پیشرو مبدلهای حرارتی هوا در اروپا (Netherlands-based Helpman ،Finnish Fincoil)، به یکی از پیشگامان تامین کننده مبدلهای حرارتی هوا در جهان تبدیل شد.

مایع سرد (که با رنگ آبی نشان داده شده است) از طریق یکی از اتصالات پایین وارد می شود و از طریق اتصال بالا خارج می شود.

مبدل حرارتی (Heat Exchanger) سیستمی جهت انتقال مبدل حرارتی حرارت بین دو یا بیش از دو سیال (مایع / گاز) می باشد.

مبدل حرارت صفحه ای آلفاچیل تک یا دو مداره ساخته می شود. در مبدل های صفحه ای واشردار آلفالاول در اکثر مدل ها از ورق های STANLESS STEEL 316L و AISI304 و یا تیتانیوم به ضخامت 0.4 میلی متر ساخته می شود که این ورق ها در فشار پرس هیدرولیکی معادل 40.000 تن تحت فشار قرار می گیرند و با یکبار پرس کردن تولید می شوند.

همانطور که در مبحث مبدل حرارتی صفحه ای واشردار اشاره شد، هزینه طراحی و ساخت مبدل های حرارتی صفحه ای واشر دار به دلیل طراحی نمایندگی آلفالاوال در ایران قالب های پلیت ها و واشر های مبدل حرارتی، پرس ها و کلیه مراحل تولید قطعات مبدل حرارتی صفحه ای، قابل توجه و تا حدودی بالا است.

حجم هر یک از کانالهای جریانی مبدل متفاوت است. 4.مبدل حرارتی کاغذ ای آلفالاوال مدل اویل کولر همین مبدل حرارتی برای انتقال حرارت روغن اصلی ویسکوزیتههای متفاوت مهم عملکرد بهینه و ضریب انتقال حرارت بالا ساخته میشود.

مبدلهای حرارتی صفحه واشر ما در حال بهینه سازی انتقال حرارت توسط سطوح بزرگ صفحات موج دار هستند که گرما را از یک گاز یا مایع به گاز دیگر می رسانند.

ناحیه انتقال حرارت صفحات به صورت موج دار موی شاهی تحت فشار قرار می گیرد. بهره وری بالا و قابلیت اطمینان فوق العاده در طراحی جمع و جور ، سرمایه گذاری با جذاب ترین CTO در طول عمر محصول را ارائه مبدل حرارتی پلیتی آلفالاوال می دهد.

انعطاف پذیری مبدل حرارتی : برخی مبدل های حرارتی با برند های خاص دارای انعطاف پذیری مناسبی هستند و می توانند با انواع مختلف مایعات کار کنند.

این مبدل ها با عمر بالا، دوام در کارآئی و راندمان، همچنین رسوب پذیری پائین بهترین انتخاب برای فرآیندهای انتقال گرما می باشد.

همچنین برای انتخاب مناسب مبدل حرارتی صفحهای آلفالاوال واشردار باید به موارد فوق توجه ویژهای نمود. نوع سوم مبدل های حرارتی مبدل حرارتی صفحه ای و پوسته ای است مبدل حرارتی آلفالاوال که مبدل حرارتی صفحه ای را با فن آوری مبدل های حرارتی پوسته و لوله ترکیب می کند.

حداکثر دبی (سرعت جریانی) سیال 200000 لیتر در ساعت است. همین صفحات بهوسیله جوش مس در کوره سوای هوا جوشکاری میشوند؛ بدین ترتیب این صفحه ها در برابر فشار و دمای بالا با مقاومت بالایی خواهد بود.

مبدل صفحه ای آلفانوا که مانند مبدل های صفحه ای معمول است با این تفاوت که جوشکاری بین صفحات استیل با آلیاژ استیل انجام می شود و اولین نوع مبدل 100درصد استنلس استیل در دنیاست که علاوه بر تحمل فشار و دمای بالاتر در برابر آلودگی ها و PH آب مقاوم تر است.

همینطور صفحات این مبدل هم از استنلساستیل مقاوم در برابر بخار ساخته شده است. قابل توجه ترین ویژگی T10، در مقایسه با نسل قبلی، صفحات جدید است.

از ویژگی های مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل کامبی درایر می توان به نکات زیر اشاره کرد. با عبور مایعات از مبدل حرارتی گرما از محیط گرم به محیط سرد منتقل می شود.

برای اینکه سیال به شکل یکدرمیان از صفحات عبور کند، کانالهایی در بین پلیتها ایجاد شده است. شرکت آلفالاوال یک شرکت مشتری محور است که چالشهای پیش روی مشتریها را شناسایی میکند و برای آنها راه حلهایی پیشنهاد میدهد.

خطوط راه راه مورب پلیت های آلفالاول که با الگویی به نام HERRING BONE تولید می شوند.کاهش ضخامت پلیت ها و تحمل فشار های بالا را ممکن می سازد.

در تولید نوشیدنی های گازدار، پاستوریزاسیون و سایر عملکردهای گرمایشی و سرمایشی در بهداشت و در مواردی که بهداشت بسیار اهمیت دارد مانند صنایع لبنی، غذایی، آشامیدنی و دارویی کاربرد دارند.

از همان سال 1923 مبدل های حرارتی صفحه ای APV ParaFlow با موفقیت در صنایع مختلف: غذایی ، لبنیات ، نوشیدنی ، دارویی ، شیمیایی ، صنعتی ، HVAC ، برق و نیروگاه ها بطور گسترده پذیرفته شد.

به کارگیری در صنایع غذائی، دارویی و شیمیائی، نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع فولاد و … طراحی صفحات موجدار با تهیه یک سطح کل بزرگ اما فشرده که از طریق آن می توان گرما را از یک مایع یا گاز به مایع دیگر رساند ، انتقال گرما را بهینه می کند.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.