فروش نفت ایران در حال رشد است

[ad_1]

فروش نفت ایران در حال رشد است

نماینده سابق ایران در اوپک گفت: اگر تحریم ها علیه ایران لغو نشود، کشورهای آسیایی همچنان ممکن است برای خرید نفت با ایران قرارداد ببندند، در حال حاضر بیش از یک میلیون بشکه نفت صادر می شود و بعید است که این مقدار صادر شود. افزایش دادن. ” و تعداد خریداران نفت ایران بیشتر از الان خواهد بود.

محمد خطیبی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: وضعیت بازار به گونه ای است که تقاضا به سرعت در حال بازگشت به قبل و رشد است، اما عرضه نمی تواند به همان نسبت افزایش پیدا کند، بنابراین بازار با وجود اینکه مصرف کنندگان بزرگ در حال خروج هستند. از ذخایر آنها، وضعیت بازار متعادل نیست.»
وی با تاکید بر اینکه وضعیت کنونی بازار نشان دهنده شرایط نامناسب بازار و عرضه ناکافی است، گفت: در چنین شرایطی برخی کشورها مانند هند، ژاپن و کره در حال آماده سازی پالایشگاه های خود برای خرید نفت از ایران و آمریکا هستند. مذاکره و آماده سازی پالایشگاه ها بدون فکر رفع تحریم ها.
نماینده سابق ایران در اوپک با بیان اینکه این کشورها ممکن است حتی با آمریکا مذاکره نکنند و مایلند برای نیازهای خود از ایران نفت بخرند، گفت: ما در بازار کمبود داریم.
خطیبی افزود: به مرور زمان این کمبود در بازار آشکارتر می شود چرا که با رشد سالانه تقاضا نیز مواجه هستیم، البته انتظار رشد تقاضا را در تابستان، پاییز و زمستان سال آینده خواهیم داشت و از این پس مکان های بیشتری وجود دارد که قیمت ها در آن ها وجود دارد. در پاییز در بهار بهتر است به جای کاهش قیمت از تعدیل قیمت استفاده شود.
ایران منبع قابل اعتمادی در بازار نفت است
وی افزود: با توجه به اینکه تولیدکنندگان با حداکثر ظرفیت کار می کنند، پاسخگویی به مازاد تقاضا مشکل خواهد بود، در این شرایط منبع مطمئنی از ایران وجود دارد که همه می دانند به دلیل تحریم ها از تمام ظرفیت خود استفاده نمی کند، بنابراین سعی کنید از این پتانسیل بهره برداری کنید، تا دیر نشده، هر کشوری که زودتر کار را شروع کند، تصمیم عاقلانه ای گرفته است، زیرا اگر دیر شود، ظرفیت ایران برآورده می شود و دیگر جایی برای پاسخگویی به تقاضا باقی نمی ماند.
نماینده سابق ایران در اوپک با بیان اینکه وضعیت بازار و نیاز کشورها به گونه ای است که تحریم ها دیگر معنایی ندارد، گفت: تحریم های جدید انرژی اعمال نمی شود در حالی که تنش با اوکراین و روسیه بسیار جدی است.
خطیبی گفت: علیرغم اینکه آمریکا اعلام کرده بود تحریم های شدیدی را علیه روسیه اعمال خواهد کرد، انرژی شامل حال نمی شود زیرا می دانند که اگر انرژی تحریم شود، بحران بزرگی به وجود می آید و قیمت ها دیگر قابل پیش بینی نیست. آنها بسیار حساس می شوند و تحریم ها دیگر پاسخگو نیستند.
به گفته وی، به نظر می رسد کشورهای اروپایی قصد دارند تا آخرین نفس با آمریکایی ها همکاری کنند، اما کشورهای آسیایی در حال بررسی نحوه پاسخگویی به تقاضا هستند، بنابراین آماده سازی پالایشگاه های خود را برای نفت ایران آغاز کرده اند.
بعید است قیمت ها بالا بماند
نماینده سابق ایران در اوپک درباره وضعیت بازار نفت در صورت شکست توافق و محقق نشدن برجام گفت: با شروع بهار قیمت ها اندکی کاهش می یابد یعنی. عرضه خواهد شد، اما دوباره در اواخر تابستان. تقاضا رشد خواهد کرد و بازار به عرضه جدیدی نیاز خواهد داشت.
خطیبی با بیان اینکه عرضه جدید به دلیل کاهش سرمایه‌گذاری کاهش یافته و در بسیاری از بخش‌ها اصلا سرمایه‌گذاری نشده است، افزود: این شرایطی است که اگر سرمایه‌گذاری نداشته باشیم، عرضه جدیدی وجود نخواهد داشت، دلیل آن تحریم‌ها است. بلاتکلیفی در بازار نفت، بازار به این موضوع واکنش نشان داده و بعید است قیمت ها از 100 دلار فراتر رود و همچنان بالا بماند.
به گفته وی، اگر وضعیت اوکراین، روسیه و آمریکا مانند الان بدتر شود، وضعیت بازار نفت ممکن است بدتر شود، در حالی که کشورهای آسیایی باید از امنیت انرژی خود مراقبت کنند و ایران یکی از منابع قابل اعتمادی است که نشان داده است. کشور. می توانند روی آن حساب باز کنند.
انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.