طوفان اومیکرون / 4 شرط برای عبور از قله ششم با خسارت کمتر

[ad_1]

او گفت: «اگر بتوانیم دو تا سه هفته خودمان را به درستی مدیریت کنیم، می‌تواند به ما در مدیریت اپیدمی کمک کند.» بیایید با آن روبرو شویم، ما می توانیم این قله را با آسیب کمتری شکست دهیم.

دکتر در گفت وگو با ایسنا وژگانی وی در خصوص وضعیت تاج در کشور گفت: اینکه به آمار کشته شدگان سه رقمی رسیده ایم، نگران کننده و ناراحت کننده است. اما اگر بتوانیم پروتکل‌های فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک را رعایت کنیم، واقعاً می‌توان در این مدت مهمانی‌ها و جلسات را تعطیل کرد و از تجمعات پرهیز کرد و اگرچه باید واکسیناسیون سوم را ترجیح داد، اما این اوج قابل کنترل است.

وی در خصوص محدودیت فعالیت های اجتماعی گفت: در تمامی محل های تجمع باید به جدایی توجه شود. به عنوان مثال در این مواقع به خصوص در شهرهای قرمز رنگ نباید فضاهای باز مانند سینما، تئاتر و سایر فضاهای سرپوشیده وجود داشته باشد و در صورت باز بودن فاصله را رعایت کنید و از ظرفیت بیش از 30 تا 40 درصد استفاده نکنید. ضمناً باید فعالیت‌های تجمعی غیرضروری متوقف شود و فعالیت‌های ضروری با حداقل ظرفیت و حداکثر فاصله انجام شود.

وژگانی ادامه داد: اگر بتوانیم دو تا سه هفته از مدیریت صحیح استفاده کنیم؛ رعایت فاصله، پوشیدن ماسک، عدم ملاقات و واکسینه شدن می تواند به کنترل بهتر اپیدمی کمک کند.

او گفت: «رشد مجدد مرگ و میرهای قلبی واقعاً ناراحت کننده است. اگرچه گفته می شود در مواردی که بروز بسیار زیاد است، تعداد مرگ و میر ناشی از آمیکرون کمتر است، اما تعداد مرگ و میرها نیز رو به افزایش است. بنابراین برای کاهش مرگ و میر باید میزان ابتلا و شیوع ویروس را در جامعه کاهش دهیم، اما اگر از ابتلا و انتشار ویروس در جامعه جلوگیری نکنیم، قطعاً مرگ و میر افزایش خواهد یافت.

وژگانی خاطرنشان کرد: ارزش پیشگیری از ماسک بسیار بالاست. افرادی که از ماسک استفاده می کنند و فاصله خود را رعایت می کنند در پیشگیری از شیوع این بیماری بسیار موثر خواهند بود. لازم به ذکر است که حتی اگر میزان بروز و مرگ و میر برحسب میکرون کم باشد، اما با افزایش میزان بروز، همان میزان بروز و مرگ و میر معنی دار می شود.

وی همچنین درباره بالاترین سن درگیری در Omikron گفت: در حال حاضر میزان بروز جوانان، کودکان و نوزادان در Omikron افزایش یافته است. برخلاف دلتا که عمدتاً افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهد، Omicron بر جوانان تأثیر می گذارد. در خانواده ها باید مراقبت از بچه ها زیاد باشد.

وژگانی آبریزش بینی، گلودرد، تب و… را از علائم بیماری امیکرون عنوان کرد. و گفت: در حال حاضر هر گونه بیماری شبیه سرماخوردگی را باید به امیکرون نسبت داد. اگر مردم بتوانند خود را با این مرحله که مرحله طوفانی بیماری است وفق دهند، می توانیم با آسیب کمتری از این قله عبور کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.