طرح جامع بازار اراک هنوز ساخته نشده است/ سینما فرهنگ به دلیل بی سلیقه ای تعطیل است.

[ad_1]

ایسنا/ مرکز رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر گفت: میراث فرهنگی امسال نتوانست 4 میلیارد تومان برای حفظ بازار تاریخی اراک جذب کند.

پیمان عین القضاتی در نشست خبری شورای شهر اراک در 22 اسفند 93 با بیان اینکه متاسفانه در مورد استفاده از نفت بخاری نیروگاه حرارتی شازند نتوانستیم کاری انجام دهیم، گفت: و حتی شهرداری در بودجه سال 1401 پیش بینی کرده است. فقط 500 میلیون تومان اعتبار برای این بخش. اگر شهرداری طرحی در این زمینه منتشر نکند، شورا وارد عمل می شود و برنامه ریزی می کند.

وی گفت: تبریک می گوییم پروژه دره گردو بعد از 16 سال روی کاغذ اجرا می شود. اگر بین راه و شهرسازی و شهرداری همدلی بود مردم زودتر شیرین می شدند. زمینی که شهرداری در حاشیه راه و شهرسازی دریافت می کند به قیمت کارشناس به شهرداری فروخته می شود که من را ناراحت می کند.

عین القضاتی با تاکید بر اینکه دنیا در تلاش است بازار تاریخی اراک را حفظ کند اما اداره کل میراث فرهنگی نتوانسته 4 میلیارد تومان اعتبار در سال 1400 تامین کند، افزود: استان لطفا وارد مشکل شوید، این بازی تمام شده است. میراث فرهنگی پیمانکار جذب نمی کند و می گوید شهرداری باید این کار را انجام دهد، هنوز طرح جامع بازار تاریخی اراک انجام نشده است و برای نجات بازار تاریخی به همراه سه ضلع میراث فرهنگی، موقوفات و بازارها، شهرداری باید هویت شهر را حفظ کند.

وی با اشاره به اینکه اعتبار خوبی برای خرید خانه‌های تاریخی اراک در نظر گرفته شده است، گفت: قرارداد طرح تفصیلی شهر اراک هنوز منعقد نشده است و در این شرایط شهرداری نمی‌تواند وارد شود. اگر راه و شهرسازی نمی تواند این عدد را ارائه کند، پیش بینی کنید.

وی با تاکید بر اینکه شهر با رانت اطلاعاتی اداره می شود، تصریح کرد: طرح جامع اراک را پیامد آسیب های اجتماعی می دانیم و این طرح را که قوانین ظالمانه دارد قبول نداریم.

عین القضاتی با بیان اینکه مجتمع ستاره به زودی بازگشایی می شود، گفت: سینما فرهنگ اراک به دلیل اخطار آتش نشانی به دلیل نزاع و بد سلیقه ای تعطیل شد اما در بازدید اخیر متوجه شدیم که مشکل این سینما حل می شود. با 100 میلیون تومان.» و نیازی به دو میلیارد تومان نیست. این فضا در بحث های سیاسی گنجانده شده است.

وی افزود: آخرین باکس که با 6 میلیارد تومان قابل بهره برداری بود امروز با 14 میلیارد تومان ایجاد می شود و امیدواریم حداقل در سال آینده به بهره برداری برسد.

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر اراک گفت: بودجه فرهنگی از 7 میلیارد تومان در ابتدای سال 1400 به 47 میلیارد تومان برای سال آینده رسیده است و امیدواریم بتوانیم این رقم را به طور کامل جذب کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.