صنعت آذربایجان شرقی همیشه مستقل بوده و به رانت وابسته نبوده است

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: صنعت آذربایجان شرقی صنعتی مستقل و بی ارتباط با رانت است و صنعتگران آذربایجان شرقی همواره با کار و تلاش به تولید و صنعت خدمت کرده اند.

صابر پرنیان شامگاه پنجشنبه 5 اسفندماه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان منتخب آذربایجان شرقی گفت: صنعت معدن، بانک توسعه تعاون و سازمان جهاد کشاورزی عمدتاً شرکت هایی با صادرات بیش از یک میلیون دلار و 60 درصد هستند. بدهی نرخ ارز

وی ادامه داد: صادرات ما در سال 1399 بالغ بر 1.14 میلیارد دلار بوده که نسبت به 1.365 میلیارد دلار در 10 ماه گذشته افزایش داشته است و کاهش منفی 9 درصدی در وزن صادرات داشته ایم که نشان دهنده این است که در مسیر افزایش افزوده حرکت می کنیم. مقدار. صادرات. “من نقل مکان کردم.

وی افزود: در حال حاضر یک هزار و 756 کارت بازرگانی فعال و 377 صادرکننده در استان وجود دارد و 34 درصد صادرکنندگان استانی بیش از یک میلیون دلار صادرات دارند که 84 درصد آن صادرات ما از 15 کشور اطراف و مابقی به سایر کشورها است. “

پرنیان در قسمت دوم سخنان خود گفت: در دو ماه گذشته و تنها در یک شهرک صنعتی 123 سرمایه گذاری واقعی انجام شده است که نشان می دهد تمایل به سرمایه گذاری در استان از جایگاه ممتازی در سراسر کشور برخوردار است.

وی تاکید کرد: صنعت آذربایجان شرقی خودساخته و فارغ از رانت است و صنعتگران آذربایجان شرقی همواره با کار و تلاش به تولید و صنعت خدمت کرده اند.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از صادرکنندگان برگزیده آذربایجان شرقی در سطح ملی و استانی از سوی مسئولان استانی تقدیر شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.