شکستن رکورد جوجه ریزی در زنجان

[ad_1]

ایسنا/ زنجان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: تعداد جوجه های استان نسبت به سال های گذشته 13 درصد افزایش داشته است.

روح الله حسنی شب گذشته (16 اسفند) در نشست خبری اظهار داشت: سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حال افزایش عرضه است و کنترل مکمل افزایش عرضه و تولید است که طرح های مختلفی در این زمینه در دست اجراست.

وی از افزایش جوجه کشی ها در استان خبر داد و افزود: رکورد جوجه کشی ها در سال های اخیر شکسته شده و با 13 درصد افزایش تا 19 اسفند امسال به یک میلیون و 440 هزار قطعه رسید که علاوه بر رفع نیاز استان استان می تواند استان های دیگر را از بازار تامین کند.

این مسئول با اشاره به توزیع اقلام اساسی با قیمت مصوب ادامه داد: شانه تخم مرغ 43 هزار تومان، شکر 14 هزار تومان، شکر 17 هزار تومان، برنج هندی و تایلندی 19 هزار و 12 هزار و 500 تومان و گوشت گوسفند 129 هزار تومان. گوشت قرمز 154 هزار تومان، گوشت قرمز کیلویی 140 هزار تومان، گوشت قرمز منجمد 98 تا 130 هزار تومان (بسته به گونه)، سیب زمینی فله کیلویی 85 هزار تومان.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: در تامین محصولات اساسی از جمله تخم مرغ، لبنیات و گوشت قرمز مشکلی در سال جاری وجود ندارد، اما باید توجه داشت. در عملکرد این سیستم ها نیز مشکلاتی وجود دارد.

حسنی یادآور شد: در حوزه ساماندهی بازار در حال ساخت و ساز هستیم تا سطح عرضه را افزایش دهیم. برای رسیدن به این هدف راه اندازی سامانه های مجازی، جمعه بازار و … در دستور کار قرار گرفته است. با مشارکت مسئولان به ویژه شهرداری ها.

وی در خصوص میوه عید سعید فطر تاکید کرد: میوه شب عید برای استان تضمین شده است اما هنوز قیمت آن تعیین نشده است اما این قیمت با توجه به شرایط بازار به نفع مصرف کننده خواهد بود.

عبدالله جعفری معاون بازرگانی و توسعه کشاورزی جهادکشاورزی زنجان نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: ما در زنجان سیستم های مجازی قدرتمندتری نسبت به بازرگام داریم. جهادکشاورزی بدون طرفداری از نظام خاصی از ظرفیت های سرمایه داران بهره برداری و حمایت می کند. در بحث تحویل اقلام اساسی به قیمت تنظیم بازار با سرمایه گذارانی که در فضای مجازی در استان زنجان فعال هستند کار می کنیم تا مردم به این اقلام دسترسی داشته باشند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.