سیاست های کیفی و ارتقای جایگاه ایران در بازی های پارالمپیک

[ad_1]

کاروان ورزش ایران در بازی های پارالمپیک توکیو با دو پله صعود به ریو در رده سیزدهم قرار گرفت و با تمرکز بر کسب مدال بهترین نتیجه تاریخ ایران را در بازی های پارالمپیک ثبت کرد.

به گزارش ایسنا، کاروان ایران با ۶۲ ورزشکار در ۱۰ رشته ورزشی پارا وزنه برداری، پارا تیراندازی، پارادو و میدانی، پاراتکواندو، پارا دوچرخه سواری، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، پاراکانو، پاراجودو در بازی های پارالمپیک حضور یافت. طلا، 11 نقره و یک برنز با مجموع 24 مدال در سال 1400 بهترین عملکرد خود را در تاریخ بازی های پارالمپیک به دست آورد، در حالی که کاروان ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو با دو پله پله صعود در رده سیزدهم قرار گرفت. در 11 رشته ورزشی با 95 ورزشکار شرکت کرد و با کسب 8 مدال طلا، 9 نقره و 7 برنز با مجموع 24 مدال در رده پانزدهم قرار گرفت.

در ادامه مروری بر مهمترین رویدادهای کمیته ملی پارالمپیک در سال 1400 است.

سیاست های کیفی و ارتقای جایگاه ایران در بازی های پارالمپیک

*اجرای سیاست کیفیت با تاکید بر کسب مدال در رویدادهای ورزشی بزرگ

تمرکز بر سیاست کیفیت به عنوان یکی از مهم ترین دستورالعمل های کمیته ملی پارالمپیک در سال جاری، اولویت اول و اختصاصی این کمیته اعزامی بود.
اجرای سیاست کیفیت با تاکید بر کسب مدال در رشته‌های بزرگ به مهمترین برنامه ورزشی کشور در رشته‌های مختلف تبدیل شده است و کمیته ملی پارالمپیک به‌عنوان نهاد متولی ورزش جانبازان و معلولان نتایج بسیار خوبی کسب کرده است. موفقیت در چند سال اخیر بنابراین گسترش این مدل به سایر بخش ها در آینده نزدیک با صرفه جویی در هزینه ها می تواند سطح رقابت را در عرصه های مختلف افزایش داده و زمینه را برای ارتقای جایگاه ایران در مسابقاتی مانند بازی های آسیایی و المپیک فراهم کند.

سیاست های کیفی و ارتقای جایگاه ایران در بازی های پارالمپیک

*جاکارتا، نقطه شروع کیفیت ورزش

مسابقات مقدماتی برای اولین بار به صورت رسمی در بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا اجرا شد و نتیجه آن صعود ایران به پله مدال است. ایران برای اولین بار در این دوره 51 مدال طلا کسب کرد که بالاتر از کاروان ژاپن در رده سوم قرار دارد.

*روایت خسروی اوفا از نتایج با کیفیت بهینه

رئیس کمیته ملی پارالمپیک درباره ارزیابی سیاست های کیفی به ایسنا گفت: سیاست صلاحیت به خوبی جواب داد و در بازی های پارالمپیک توکیو بهترین نتیجه تاریخ را کسب کردیم.

محمود خسروی وفا با ارزیابی عملکرد کاروان ایران در بازی های پارالمپیک توکیو گفت: عملکرد کلی کاروان بالاتر از پیش بینی ما بود و این نشان داد که سیاست صلاحیت به خوبی جواب داده است. البته ظرفیت ورزشی کشورمان بالاتر از آن است و توانستیم نتایج بهتری بگیریم.

وی افزود: تلاش می کنیم با همین نگاه کیفی به آینده کارها را انجام دهیم تا به نتایج خوبی برسیم.

سیاست های کیفی و ارتقای جایگاه ایران در بازی های پارالمپیک

*تاریخ ایران در بازی های پارالمپیک توکیو با هت تریک نعمتی گلد

زهرا نعمتی با این مدال سومین مدال طلای خود در بازی های پارالمپیک را با هت تریک به دست آورد. او در لندن، ریو و حالا در توکیو مدال طلا گرفت. به نظر می رسد سیاست صلاحیت ها تأثیر مثبتی در دستیابی به این نتایج داشته است. به نظر می رسد در بازی های پاراآسیایی چین سال آینده با توجه به سابقه حرفه ای خود یکی از امیدهای کشورمان برای کسب مدال باشد.

سیاست های کیفی و ارتقای جایگاه ایران در بازی های پارالمپیک

* ما تصور 134 مدال در مسابقات بحرین را نداشتیم

ادامه سیاست کیفی منجر به این شد که کاروان ورزشی معلولان، نابینایان و کم بینایان با 111 ورزشکار با کسب 44 مدال طلا، 55 نقره و 36 مدال برنز برای اولین بار قهرمان مسابقات پاراآسیایی جوانان شد. بازی های بحرین

رئیس کمیته ملی پارالمپیک پس از قهرمانی کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی جوانان بحرین گفت: انتظار داشتیم در بحرین قهرمان شویم اما تصور 134 مدال را نداشتیم.

* در بازی های پاراآسیایی چین مدال های بیشتری کسب خواهیم کرد

رئیس کمیته پارالمپیک معتقد است؛ همانطور که سیاست کیفی در بازی های پاراآسیایی جوانان و توکیو جواب خوبی داد، در بازی های پاراآسیایی چین هم نتایج خوبی برای ورزش کشورمان خواهد داشت.

وی افزود: تلاش می کنیم با تاکید بر کیفیت مدال های خود را افزایش دهیم و جایگاه خود را در مسابقات چین ارتقا دهیم.
با توجه به سیاست کیفی و تمرکز کمیته ملی پارالمپیک بر این موضوع، مبنی بر کسب نتایج درخشان در سایه این سیاست، به نظر می رسد تداوم این سیاست و تدوین راهکارهایی برای حمایت از ورزشکاران و قهرمانان کشورمان از جمله آنها باشد. استخدام. می تواند ورزش پارالمپیک ما را در جهان قرار دهد. همیشه ثبات داشته باشید.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.