سیاست زدگی مستقیما بر کمبود در کهگیلویه و بویراحمد تاثیر می گذارد

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه در بویراحمد فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیاست زدگی به طور مستقیم بر موضوعاتی مانند آسیب های اجتماعی، درگیری های دسته جمعی، کمبود اشتغال و بی توجهی به برخی از مناطق محروم استان تأثیر می گذارد.

سردار حمید خرمدل جلسه شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد و افزود: این استان یک درصد زمین و یک درصد جمعیت دارد اما این استان فرصت های زیادی دارد، اول غیرت دینی و انقلابی مردم این دیار است و می توان روی چنین افرادی حساب کرد و برای آنها برنامه ریزی کرد که در انتخابات، نماز جمعه و همه بیشتر از میانگین کشوری مشارکت داشته باشند. مناسبت ها

وی بیان کرد: این افراد از مسئولیت اجتماعی بالایی برخوردار هستند و در بحران هایی مانند سیل و زلزله اعم از سازمان یافته و غیر سازماندهی شده حضور فعال و چشمگیری دارند.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به همبستگی عشایری در این استان خاطرنشان کرد: با وجود برخی سختی ها باید به این فرصت به عنوان یک فرصت کاملا ارزشمند نگاه کرد.

خرمدل با اشاره به چند معضل در استان خاطرنشان کرد: مشکل اول سیاسی شدن است که تاثیر مستقیم بر جامعه دارد، مسائلی مانند آسیب های اجتماعی، درگیری های دسته جمعی، کمبود اشتغال و بی توجهی به برخی نقاط استان از دلایل سیاسی شدن است.

وی ادامه داد: مشکل دوم مربوط به زاد و ولد است، استانی که در گذشته بالاترین زاد و ولد را در این زمینه داشت اما اکنون کمترین زاد و ولد را در کشور دارد.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی آسیب های اجتماعی و راهکارهای مقابله با آن، تاکید کرد: زمانی که قرارگاه توسعه سپاه فتح روحانیون زیادی را در مناطق دیشموک مستقر کرد، میزان این آسیب اجتماعی به صفر رسید.

خرمدل گفت: استان ما بالاترین میزان ورود به حوزه های علمیه را در کشور دارد، اگر جدی باشیم و روحانیون خود را به تمام روستاها بفرستیم دیگر شاهد چنین آسیب هایی نخواهیم بود.

وی یکی دیگر از مشکلات حوزه فرهنگی را مربوط به جزایر عملکرد دستگاه ها دانست و گفت: اگر بتوانیم بین دستگاه های فرهنگی هم افزایی ایجاد کنیم و امکانات و نیروی کار را جمع آوری کنیم در حوزه فرهنگی موثر خواهیم بود و بهتر با آسیب ها مقابله می کنیم.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این استان دیگر زمانی برای از دست دادن برای مقابله با آسیب ها نداریم و باید حصارهای فرهنگی و فرهیختگانی ساخته شود که فرصت ها را از دست ندهند.

به گزارش ایسنا، خرمدل اظهار کرد: با سپاه حساب باز کنیم و با تمام توان و قوت آماده خدمت رسانی به مردم استان در عرصه فرهنگی هستیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.