سه وزیر عراقی برای مشاوره برق و گاز به تهران سفر می کنند

[ad_1]

وزارت برق عراق اعلام کرده است که هیأت های ارشد عراقی از جمله سه وزیر برای بحث درباره افزایش صادرات گاز ایران به این کشور وارد ایران می شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (WAA)، احمد موسی، سخنگوی وزارت برق عراق اعلام کرد که هیئت های ارشد عراقی شامل سه وزیر و سایر مقامات به زودی به ایران سفر خواهند کرد.

وی تاکید کرد: هدف از این سفر توافق بر سر راه اندازی مجدد سازوکار صادرات گاز ایران به این کشور و حمایت از شبکه ملی برای آمادگی در فصل تابستان است.

موسی در بخش دوم اظهارات خود خاطرنشان کرد: کاهش صادرات گاز ایران به عراق ادامه دارد و ایران باید روزانه حداقل 45 میلیون مترمکعب گاز به عراق صادر کند اما این صادرات اکنون 8 میلیون مترمکعب است.

وی در خصوص سفر هیات های ارشد عراقی به ایران گفت: این هیات ها شامل وزرای برق، دارایی و نفت و مدیرکل بانک تجارت عراق است.

به گزارش ایسنا، فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط که به بحران برق و گاز عراق اشاره می کند، گفت: 45 درصد برق و گاز این کشور از ایران وارد می شود، البته ایران گاهی اوقات از ایران وارد می شود. به دلیل اینکه کشور بزرگی است و به برق زیادی نیاز دارد، با بحران مواجه است، بنابراین ما در حال بررسی واردات انرژی از کشورهای حوزه خلیج فارس هستیم.

پیشتر احمد موسی، سخنگوی رسمی وزارت برق عراق در یک کنفرانس خبری گفته بود که این کشور جایگزینی برای گاز ایران ندارد.

وی در خصوص کاهش صادرات گاز ایران به عراق و راه اندازی ابتکار حمایت از دولت انرژی این کشور گفت: برای تنوع بخشیدن به منابع گاز و کاهش وابستگی به طرف ایرانی تلاش می کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.