سهم شرکت های دانش بنیان در تولید رقابتی باید افزایش یابد

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه استاندار کرمانشاه از راه اندازی ستاد هماهنگی و عملیاتی توسعه اقتصاد دانش بنیان در کرمانشاه خبر داد و گفت: با تقویت ارتباط صنعت، دانشگاه و دولت و حمایت و هدایت شرکت های دانش بنیان برای تولید محصولات رقابتی، ایجاد مشاغل پایدار و شعار سالی را که خواهیم رفت محقق کنیم.

بهمن امیری مقدم در نخستین ستاد هماهنگی و عملیات هماهنگی عملیات دانش بنیان که با حضور مدیران مراکز دانشگاهی، فعالان بخش خصوصی و دستگاه های دولتی تشکیل شد، گفت: تقویت ارتباط صنعت، دانشگاه و دولت برای نهادینه سازی دانش بنیان ضروری است. اقتصاد است که باید هماهنگی های لازم را برای ایجاد زمینه تحقق این آرمان تسهیل و تضمین کند.

وی افزود: تمامی ادارات موظف به همکاری با پارک علم و فناوری استان به عنوان دبیرخانه و حمایت ویژه از شرکت های مبتنی بر دانش و ایده های نوآورانه و خلاقانه در حوزه تولید هستند.

امیری مقدم تاکید کرد: برای رسیدن به هدف سال ضمن تداوم حمایت های موثر از فعالان اقتصاد دانش بنیان نیازمند هماهنگی و هم افزایی خوبی هستیم و هماهنگی دستگاه های اجرایی باید مستمر باشد. آینده.

نماینده عالی دولت در استان گفت: رهبر معظم انقلاب بارها بر نقش کلیدی تولید و حرکت در جهت آسایش اقتصادی ملت و پیشرفت ایران اسلامی تاکید کرده اند. بنابراین در شناسایی موانع توسعه کسب و کار بر اساس دانش، نقاط ضعف و قوت باید به صورت 24 ساعته برای رفع موانع تولید، ایجاد رونق در بخش تولید و تسهیل کار برای سرمایه گذاران و تلاش برای مقابله با بیکاری در کرمانشاه . موثر بودن.

استاندار کرمانشاه گفت: وقتی از اقتصاد دانش بنیان صحبت می کنیم به معنای استفاده از دانش و فناوری در همه حوزه های تولیدی و خدماتی برای افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و افزایش تولید است که به معنای حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان است. تمرکز.

وی ادامه داد: تمامی دستگاه های اجرایی موظفند از شرکت های دانش بنیان به صورت واقع بینانه و در عرصه فعالیت حمایت کنند و در راستای اجرای شعار سال که راهبرد اساسی و کلید حل آن است از هرگونه کار و شعار تزئینی پرهیز کنند. مشکلات اقتصادی».

امیری مقدم به امید کامل و سخنان و فرمایشات مسئولانه رهبر معظم انقلاب و توجه ویژه ایشان به مقوله تولید در دهه اخیر اشاره کرد و گفت: در سال «تولید؛ رشد واقعی کسب و کارهای دانش بنیان». .

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه جهاد و تلاش شبانه روزی دولت بارقه امیدی را در دل مردم ایجاد کرد، گفت: با مشارکت مردم و در دولت مردمی برای رسیدن به اهداف تلاش خواهیم کرد و در کنار مردم خواهیم بود.

امیری مقدم تاکید کرد: کم کاری را نمی پذیرم; این میدان اقدام و تلاش 24 ساعته است و با ایجاد شبکه و حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان به سمت اشتغال زایی حرکت خواهیم کرد.

وی اقتصاد دانش بنیان را زیربنای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با تقویت خودباوری، خودباوری و حمایت از توان درونی می توان مشکلات را حل کرد و به شعار سال در ادارات و دستگاه های اجرایی رسید. ، کمیسیونی برای اجرای شعار سال تشکیل شود.

استاندار کرمانشاه امسال کار بر اساس الگوهای دانشی و اشتغال زایی را در اولویت قرار داد و گفت: معاونت اقتصادی استاندار بر کار دستگاه های اجرایی نظارت دارد و دبیرخانه نیز مسئولیت بررسی مصوبات جلسات و اعضا را بر عهده دارد. گزارش کار..

امیری مقدم گفت: حوزه اقتصادی باید نظارت کند که آیا تخصیص منابع و ظرفیت برای اشتغال پایدار هدفمند و واقعی است و باید رصد شود و این مهم در عمل محقق شود.

وی تشکیل این ستاد راهبردی و عملیاتی برای هدایت و حمایت از شرکت های دانش بنیان در استان را بسیار مطلوب دانست و گفت: نهادینه سازی اقتصاد دانش بنیان راهکاری موثر، بسیار حیاتی و کاربردی برای حل مشکلات اقتصادی است. ما باید به صورت عملیاتی روی نتیجه کار کنیم. شرایط مساعدی داریم و تاکید می کنیم برای این ساختار که بخش هماهنگی و اجرایی دارد، جامعه دانشگاهی، بخش خصوصی و دولت باید کار کنند.

استاندار کرمانشاه از تدوین طرح اجرا و اجرای برنامه‌های تحقق شعار سال خبر داد و گفت: ضمن ارتقای چشم‌انداز از نظر ارزیابی کمی و کیفی در اقتصاد دانش‌بنیان، از تجربیات استان‌های موفق برای افزایش توانمندی‌ها استفاده کنیم. سهم فناوری و محصولات دانش بنیان تولید ناخالص داخلی ضمن شناسایی نقاط قوت و ضعف، برنامه های جامعی را تدوین کرده ایم که باعث کاهش هزینه های تولید، افزایش رقابت پذیری محصول و افزایش بهره وری می شود.

وی در ادامه وظایف 24 گانه این ستاد راهبردی و عملیاتی را برای تحقق شعار سال بیان کرد: وظایف سیستمی در این ستاد تعریف شده است و همه دانشگاه ها باید حضور فعال داشته باشند و بر اساس وظایف خود علمی تری عمل کنند.

وی خطاب به نمایندگان پارک علم و فناوری استان گفت: توسعه اکوسیستم فناورانه و نوآوری در سال جاری باید در اولویت قرار گیرد و با حمایت و مدیریت شرکت ها و استارت آپ ها، حمایت ها باعث تقویت شرکت و دستیابی به تولید انبوه شد. .

وی با بیان اینکه باید در توسعه منطقه به شرکت های دانش بنیان و نوآور توجه ویژه شود، گفت: همه ما موظف به حمایت از ایده های خلاقانه و نوآور هستیم چرا که علاوه بر ایجاد اشتغال، تولید و اقتصاد را نیز افزایش می دهد. رفاه.”

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.