سند تحول غروب خورشید تنظیم می شود

[ad_1]

ایسنا/ ایلام رئیس ستاد زکات نمایندگی ولی فقیه گفت: امسال می خواهیم با برنامه ریزی مدون و تهیه سند تحول زکات در کشور از جمله استان ایلام حرکتی ایجاد کنیم. در وزارت کشاورزی».

حجت الاسلام والمسلمین «علی اکبر جعفری» در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: قانون زکات در سال 1390 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و قانون صلح به عنوان شورای مرکزی زکات پیش بینی شد. رئیس شورا نماینده ولی فقیه است و اعضای 11 وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تبلیغات، صدا و سیما، وزارت کار، وزارت اقتصاد، وزارت کشور، معاونت برنامه و بودجه و ریاست جمهوری، شورای سیاستگذاری امام و جاهای دیگر.

وی با بیان اینکه امسال با برنامه ریزی مدون و تهیه سند تحول زکات در وزارت کشاورزی می خواهیم حرکتی در کشور از جمله استان ایلام ایجاد کنیم، اظهار داشت: امسال در البته در کشور، این مقدار زکات کامل نیست، زیرا برخی افراد زکات را خودشان می پردازند.

رئیس ستاد زکات نمایندگی ولی فقیه با بیان اینکه سهم استان ایلام از زکات به دلیل شرایط محیطی و جوی نسبت به کل کشور کم است، تاکید کرد: بر اساس آمار در استان ایلام 13 هزار و 452 کشاورز گندمکار هستند. بازرگانی دولتی ایران در سال گذشته 38 هزار و 422 تن گندم تحویل و 260 هزار تن گندم از 13 هزار و 452 کشاورز خریداری کرد در حالی که ظرفیت 450 هزار تنی در استان داریم.

جعفری ادامه داد: طبق آمار 17 هزار نفر در استان گندم کار داریم که 13 هزار نفر گندم را در مراکز خرید می گذارند و بیشترین گندم را شهرستان دهلران با 150 هزار تن در سال گذشته خریداری کرده است.

وی تاکید کرد: دبیرخانه زکات بر عهده کمیته امداد است و مسئولیت جمع آوری و توزیع بر عهده کمیته امداد است، اما اگر وزارت جهاد کشاورزی مبنای آماری برای زکات ارائه نکند و ارائه نکند. همکاری کنید، زکات جمع نمی شود. ان شاءالله بتوانیم زکات را در این استان تغییر دهیم و نشان دهیم که آثار زکات نه تنها در جهان آخرت است، بلکه بر مال، سلامت و برکت این دنیا نیز تأثیر می گذارد.

رئیس حوزه ولی فقیه در زکات گفت: رسانه می تواند یار بی بدیل برای تعیین زکات باشد، اگر رسانه نباشد باز هم هر کاری انجام می دهیم ناقص است، اثر ماندگار رسانه واقعا تاثیرگذار است و اگر رسانه نباشد. مردم می دانند یکی از فلسفه های وجودی زکاته کاهش اختلاف طبقاتی است و علما و کشیشان که زبان مردم هستند در این امر به ویژه در بحث حضوری زکاته نقش اساسی دارند. امیدواریم بتوانیم نقش بیشتری در این زمینه ایفا کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.