سنت نامگذاری طوفان ها از کجا شروع شد؟

[ad_1]

در حالی که پدیده تغییر اقلیم در حال تشدید است، پیش‌بینی می‌شود در آینده بسیاری از کشورهای جهان با افزایش بلایای طبیعی مانند طوفان‌های ویرانگر و مرگبار مواجه شوند، شاید از خود پرسیده باشید که چگونه و چرا چنین طوفان‌هایی، نام مردم خواهد بود. داده شده.

به گزارش ایسنا، کارشناسان می گویند جبهه های هوایی اقیانوس ها باید به سرعت 63 کیلومتر در ساعت برسند تا رسما به عنوان طوفان برچسب گذاری شوند. با سرعت 118.5 کیلومتر در ساعت آنها را در رده طوفان ها و گردبادهای شدید قرار می دهد که وقوع آنها در اقیانوس اطلس بیشتر است.

طوفان‌های شدید و طوفان‌ها نیز بسته به سرعت باد پیوسته‌شان دارای رتبه‌بندی از یک تا پنج هستند.

طوفان درجه یک با سرعت 118.5 و 152 کیلومتر حرکت می کند و خطر متوسط ​​آسیب رساندن به خانه ها را دارد، اما طوفان درجه پنجم بسیار شدیدتر است و اگر باعث رانش زمین در نزدیکی خانه های مردم شود می تواند با سرعت 252 کیلومتر در ساعت حرکت کند. خسارت فاجعه بار

سنت نامگذاری طوفان ها از کجا شروع شد؟

به گزارش ایندیپندنت، سنت نامگذاری در جبهه های هوایی در دهه 1900 با اولین روزهای پرتاب رادیو آغاز شد و برای اولین بار امکان برقراری ارتباط از راه دور بین کشتی ها و خشکی ها فراهم شد.

در ابتدا بنا به سنت دریانوردی نام این جبهه ها حروف زنانه بود. دلیل نامگذاری رویدادهای شدید آب و هوایی تشخیص آنها از یکدیگر بود، اما به خاطر سپردن نام افراد بسیار آسان تر از به خاطر سپردن یک سری اعداد بود.

سنت نامگذاری طوفان ها از کجا شروع شد؟

با این علامت گذاری ها، هواشناسان، گارد ساحلی و ناخدای کشتی ها توانستند اطلاعات را به وضوح و بدون ترس از سوء تفاهم ارسال کنند.

اسم طوفان ها را چه می گذاشتند؟

اولین طوفان هر سال به نام الفبای اول «E» و طوفان دوم به نام الفبای «ب» نامگذاری شد و ادامه یافت.

در سال 1953، مرکز ملی اقیانوس‌ها، جو و طوفان‌ها (NHC) در ایالات متحده این فرآیند را ساده کرد و فهرستی از نامه‌های مختلف را منتشر کرد که شامل طوفان‌ها در اقیانوس اطلس شمالی، خلیج مکزیک و دریای کارائیب حداقل یک بار در سال بود. .

سنت نامگذاری طوفان ها از کجا شروع شد؟

در سال 1978، حروف مذکر برای اولین بار برای طوفان در اقیانوس آرام شمالی استفاده شد و سال بعد از آنها برای نشان دادن طوفان در اقیانوس اطلس استفاده شد. این اقدام به دنبال یک اعتراض عمومی با هدف کاهش بار جنسیتی در این فرآیند صورت گرفت.

در حال حاضر جنسیت نام طوفان ها هر سال تغییر می کند و علاوه بر این، اگر طوفان شدید تلفات جانی زیادی به همراه داشته باشد، به احترام خانواده هایی که عزیزان خود را از دست داده اند، نام آن از لیست نام های تکراری طوفان حذف می شود.

سنت نامگذاری طوفان ها از کجا شروع شد؟

به عنوان مثال، طوفان کاترینا که در اوت 2005 سواحل جنوبی ایالات متحده را ویران کرد، دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد.

کمیته طوفان های گرمسیری سازمان هواشناسی مسئول ثبت طوفان های اقیانوس اطلس است، در حالی که NHC مسئول نام گذاری طوفان های اقیانوس آرام است.

در بریتانیا، آژانس هواشناسی از سال 2015 از مردم دعوت می کند تا نام خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.