در مورد خواننده ای که صدایش اشک در چشمان ما جاری می کند چطور؟

[ad_1]

صمد حبیبی از پیشکسوتان آواز و آواز است که زندگی اش با آوازهای محلی گره خورده است. حبیبی از معدود جانبازان باقی مانده در نماز در اردیبهشت ماه سال 99 دچار آسیب مغزی شد و این روزها از وضعیت خود می گوید.

حبیبی سال گذشته گفته بود که از سال 1378 به دلیل سکته مغزی از ناحیه دست راستش دچار مشکل شده و دیگر مانند گذشته نمی تواند بخواند و مجبور شده به فیزیوتراپی برود.

وقتی برای احوالپرسی با او تماس می گیریم به ایسنا می گوید: دو سال پیش سکته کردم، دستم تکان نمی خورد و به سختی پایم را تکان می دهم. در واقع، من از سال گذشته پیشرفت چندانی نکرده ام و هنوز هم برای راه رفتن مشکل دارم. در خانه می نشینم و درس می خوانم. من فیزیوتراپی می روم و بیرون از خانه کار نمی کنم. من یک دستگاه خریدم و در خانه ورزش کردم. جز اراده خوب اما یک طرف بدنم هنوز در حال تکان دادن است.

از او می پرسیم آیا حمایتی از سوی دولت صورت می گیرد؟ پاسخ داد: نه. هیچ حمایت دولتی وجود ندارد. گفته می شد از جایگزینی وزیر ارشاد حمایت می کنند اما وزیر هم تغییر کرده و تاکنون اتفاقی نیفتاده است. مدیرعامل رشت، فرماندار و خیلی های دیگر برای خوردن چای پیش ما می آیند و می روند اما کمکی نمی شود.

حبیبی پیش از این درباره خود به ایسنا گفته است: «سال 1323 در روستای سیاه بیل رضوانشهر به دنیا آمدم، آواز را به ارث بردم و هرگز نزد استاد خاصی برای یادگیری موسیقی نبودم؛ زمانی که پدر و برادرم می خواندند، گوش می دادم و آموزش می خواندم. ، و از چهارم دبستان می خوانم.

وقتی به دبیرستان می رفتم صدایم نوار را پر کرد و به این ترتیب به گوش دیگران رسید و کم کم به شهرهایی مانند مشهد، تهران، کرمان و اصفهان دعوت شدم و در جشنواره ها شرکت کردم.

او با تشبیه دعای خود به نسل جدید گفت: کارهای من همیشه عرفانی بوده و عاشقانه نبوده است، حتی با همراهی موسیقی. بارها بود که از من خواستند در عروسی بخوانم، اما من هرگز نخواستم و نپذیرفتم و شاید در جشن فقط گفتم حاضرم به آنها تبریک بگویم. آواز خواندن و آواز خواندن من هر جا که بودم غمگین بود و هر بار که شروع به خواندن می کردم طرف گریه می کرد. حضور جوانان در این منطقه کم است. امروز اینطور نیست که من و همکلاسی هایم برای اجرا در شهرها و برنامه های مختلف رفتیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.