در تاریخ کوره بلند رکورد زدیم / به همه اهداف تولید نرسیدیم

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه در روزهای آینده می توانیم بهترین رکورد تاریخ تولید کوره بلند را بشکنیم، گفت:

مهرداد تولاییان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت اجرای تعهدات فولاد در سال جاری اظهار کرد: با توجه به ظرفیت موجود در ابتدای سال فکر می کردیم به شرایط تولید بهتری دست پیدا کنیم، اما مشکلاتی مانند کمبود آب، قطعی برق و گاز کمبود مواد اولیه در نتیجه به تمام اهداف تعیین شده دست نیافتیم.

وی تاکید کرد: البته ذوب آهن از نظر برنامه تولید در بهترین جایگاه تاریخ خود قرار دارد و در روزهای آینده خواهیم توانست بهترین رکورد تاریخ تولید کوره بلند را بشکنیم.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: خوشبختانه امروز ذوب آهن تعهد یا بدهی خاصی به تسهیلات و اداره خاصی ندارد.

تولید راه آهن نسبت به سال گذشته کمتر بود

ذوب آهن در خصوص وضعیت تولید ریل گفت: ذوب آهن بستگی به نیاز مشتری دارد، ریل تولید می کند که نه تنها در بحث ریل بلکه در ساخت میلگردهای تقویت کننده ساده به سفارش نیز این کار انجام می شود.

تولاییان گفت: تولید ریل ذوب آهن نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که احتمالاً به دلیل نیازهای کمتر مشتریان یا عدم نقدینگی آنها بوده است، اما ذوب آهن آنچه را که مشتریان تا به امروز سفارش داده اند، ساخته و تحویل داده است.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان یادآور شد: امسال حجم تولید راه آهن ذوب آهن نزدیک به 30 تا 40 هزار تن بوده است.

در بازارهای صادراتی از بودجه فراتر رفته ایم

وی در خصوص توسعه راه آهن شهری در کشور و تاثیر آن بر قراردادهای فولادی، گفت: در این راستا سفارشی از کارفرما دریافت کردیم که محموله ای حدود 3000 تنی از ریل بهارست تحویل و محموله 500 تنی ریل بهارست تحویل داده شد. خطوط به مترو تهران تحویل داده شد. است.

تولاییان در خصوص ورود ذوب آهن برای تامین خط 2 مترو اصفهان گفت: هنوز مذاکره جدی با ذوب آهن صورت نگرفته و البته به جز ذوب آهن منبع تولید و عرضه دیگری در کشور وجود ندارد و از سوی دیگر.

وی در خصوص تعهدات صادراتی ذوب آهن گفت: امسال به دلیل رکود در بازار داخلی در بودجه پیش بینی کردیم که صادرات کمتر و تولیدات بیشتری در بازار داخلی داشته باشیم اما رکود در بازار داخلی باعث صادرات شده است. بازارها بودجه خود را از دست بدهند.” بیشتر بر صادرات تمرکز کنید.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: ذوب آهن در 9 ماهه امسال حدود 500 میلیون دلار صادرات داشته است.

سال آینده تولید 3 میلیون تن محصول را ثبت خواهیم کرد

وی در خصوص برنامه فولاد برای سال آینده گفت: در سال آینده در نظر داریم تولید 3 میلیون تنی تولید را به ثبت برسانیم و اینکه محدودیت های مواد اولیه و انرژی چقدر بر این طرح تاثیر می گذارد باید دید.

وی افزود: قیمت مواد اولیه چه در خارج و چه در داخل کشور به شدت افزایش یافته است، اما از سوی دیگر قیمت آب، برق و گاز در سال جاری حدود 8 برابر شده است، در واقع نهاده های تولید افزایش یافته است. . از سوی دیگر بازار داخلی نیز در رکود است.» این وضعیت کل صنعت فولاد کشور را تحت تأثیر قرار داده است.

وی افزود: از سوی دیگر قیمت فولاد تعیین شده اما در عمل قیمت مواد اولیه و انرژی آزاد آزاد شده است که به شدت به صنعت فولاد کشور آسیب وارد می کند تعادل.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.