در ارتفاعات گیلان 11 کوهنورد پیدا شد و طبیعت گم شد

[ad_1]

ایسنا/ گیلان مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: بلافاصله پس از دریافت گزارش حادثه، امدادگران جمعیت هلال از شعب و پایگاه های شهرستان های مذکور به محل حادثه اعزام شدند.

سیاوش غلامی در گفت و گو با خبرنگاران از کشف 11 کوهنورد و مفقود طبیعت در ارتفاعات استان گیلان طی 48 ساعت گذشته توسط امدادگران هلال احمر خبر داد و گفت: در شهرستان فومن به ستاد کنترل جمعیت هلال احمر اعلام شد. و مرکز هماهنگی در استان گیلان.

وی درباره استقرار امدادگران افزود: بلافاصله پس از دریافت گزارش حادثه دو اکیپ از شعبه شهرستان با دستور رئیس هلال احمر فومن به محل حادثه اعزام شدند. “

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به پیدا شدن 5 مفقود شده گفت: پس از 9 ساعت جستجو در ارتفاعات، هر پنج کوهنورد توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر کشف شدند.

غلامی به مفقودین غار راشی رحمت آباد رودبار اشاره کرد و گفت: مفقودین غار راشی رحمت آباد و بلوکات در پشتالکوه خورگام پس از تلاش شش ساعته تیم امداد و نجات پیدا شدند.

وی در خصوص ناپدید شدن تعداد زیادی از گردشگران در منطقه رحمت آباد در بلوک رودبار گفت: به محض ناپدید شدن تعدادی از مسافران و گردشگران در منطقه غار رحمت آباد و بلوک های شهرستان رودبار تیم امداد و نجات به منطقه اعزام شد.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با بیان اینکه تلاش شش ساعته تیم امداد و نجات پایگاه شهید آقایی رودبار مثمر ثمر بود، افزود: تیم امداد و نجات هلال احمر با کمک اهالی و اهالی منطقه گردشگران و مسافران مفقود شده را پیدا کردند.

غلامی با اشاره به صعب العبور بودن نقاط مختلف این شهرستان گفت: گردشگران مفقود شده در حوالی غار تاریخی راشی رحمت آباد روستای پشتالکوه خورگام پیدا شدند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان همچنین به کشف طبیعت گردی در آبشار لاتون آستارا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: پس از دریافت این گزارش دو تیم امدادی از پایگاه صیادی آستارا و تیم واکنش سریع اردبیل به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: پس از چند بار جستجو، فرد مورد نظر توسط امدادگران هلال احمر پیدا و به مکان امن منتقل شد.

غلامی افزود: مردم می توانند به صورت 24 ساعته با شماره 112 هلال احمر تماس گرفته و موارد را گزارش کنند.

در ارتفاعات گیلان 11 کوهنورد پیدا شد و طبیعت گم شد

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.