درنسبت هاي تراكم بالاتر از ١ (5)

درنسبت هاي تراكم بالاتر از ١
کمپرسور سیلندر پیستونی

از این کمپرسورها هم در محیط های کوچک هم وسیع و در خانه ها و مکان های صنعتی استفاده می شود. کمپرسورهای تجاری معمولاً روی تراس ها قرارمی گیرند در حالی که کمپرسورهای مسکونی ممکن است بیرون از خانه یا دیوار جانبی خانه قرارگیرند. حرکت پیستون درون سیلندر روی بخار تأثیر می گذارد و فشار بخار به این حرکات بستگی دارد؛ این کمپرسور ممکن است دارای چندین سیلندر باشد چرا که در این نوع کمپرسورها سیلندر چندگانه متداول تر است. پارامترهای دیگری نظیر نوع گاز مبرد، روغن کمپرسور، توان مصرفی، رنج دمای عملکردی، ابعاد کمپرسور و مشخصات ابعادی محل نصب نیز ممکن است در هنگام معادلسازی کمپرسور مطرح شوند. یکی از جدید ترین انواع کمپرسورهاست که به آن کمپرسور بدون روغن نیز گفته می شود ، با تکنولوژی های پیشرفته طراحی شده و راندمان بالایی دارد که می توان در پروژه های عظیم از آن استفاده کرد، وزن کمی دارد و میزان لرزش آن بسیار پایین است.

کمپرسور سیلندر پیستونی

​This article w as w ritt en ​with t he  help of GSA  Con te nt Gen​erator Dem​over᠎si᠎on.

کمپرسورهای کوچک ولی قابل اطمینانی هستند، به واسطه ی چند پره فعالیت می کنند، مقادیر clearance آن بسیار پایین است چرا که راندمان بسیار بالایی دارد، یکی از مهمترین ویژگی های آن سایز کوچک و وزن کم است که سبب کاهش مقدار قابل توجهی از مصرف انرژی می شود. عملکرد بهینه ی این کمپرسورها باعث می شود که در اغلب اتاق های سرور کاربرد داشته باشند چرا که وجود اطمینان و آسودگی خاطر در اتاق های سرور بسیار حائز اهمیت است. در بسیاری از صنایع بخش قابل توجهی از انرژی مورد نیاز ، صرف راه اندازی کمپرسور ها می شود ، لذا انتخاب کمپرسور اهمیت زیادی در صرفه جویی انرژی دارد.و همچنین با انتخاب کمپرسور مناسب می توان موجب صرفه جویی در تاسیسات ، زمین ، آب خنک کننده و … تمامی این پارامترها در کاتالوگ و نرم افزار انتخاب محصولات سازنده کمپرسور قابل مشاهده است. کمپرسور های پیستونی به صورت تکفاز و سه فاز تولید میشود که میتوانید با توجه به نیازتان مدل های مختلف را انتخاب کنید.پر استفاده ترین این کمپرسور ها دارای مخزن های 150 تا 500 لیتر میباشد که در تعمیر گاههای خودرو،کارگاههای کوچک،نقاشی ساختمان و…

کمپرسور هرمتیک یا کمپرسور بسته دارای ساختمان کاملا بسته ای می باشد به این صورت که تمام اجزای آن از جمله محفظه فشرده سازی، سیلندر، پیستون، موتور و غیره درون محفظه ای بسته که معمولا قابلیت باز شدن ندارد قرار گرفته اند. این کمپرسورها بسیار بهینه هستند و به طور متداول مورد استفاده قرار می گیرند. کمپرسورها وظایف زیادی را برعهده دارند؛ تبادل حرارت و گردش خنک کننده ها ( مبرد) توسط آنها انجام می شود. به غیر از این دو وظیفه ی اصلی، فرآیند های مختلفی وجود دارد که توسط کمپرسورها انجام می شود. روغنی که برای روغن کاری به گردش در می آید وسیله خوبی برای جذب و دفع گرما می باشد و به همین جهت در بعضی از کمپرسورها خنک کننده مخصوص برای روغن بکار می رود و در بعضی از کمپرسورها سطح خارجی را پره دار می سازند تا سطح تبادل حرارتی آنرا با هوا زیاد کنند و در بعضی انواع نیز از یک موتور و پنکه جهت عبور هوا بر روی کمپرسور و خنک کردن آن استفاده میشود. مقدار باری که کمپرسور توانایی تحمل آن را دارد به تعداد سیلندر هایی وابسته است که در آن وجود دارد و به درستی فعالیت می کنند.

کمپرسورها در کویل هایی که تبادل حرارت را انجام می دهند فعالیت می کنند. حرکت گاز در این سیکل منقطع بوده که لرزش در کمپرسور را ایجاد می کند.حجم سیلندر و تعداد آن و میزان سرعت دوار موتور،حجم مبرد را تعیین می کنند و هم چنین عواملی چون تراکم و میزان مقاومت نشتی میان پیستون و سیلندر و شیر تخلیه نیز بر این مقدار تاثیر می گذارد. در کمپرسور پیستون تنه ای ، رینگ های موجود علاوه بر آب بندی کردن پیستون با سیلندر، مقداری از نیروی حاصل از انتقال شاتون به پیستون را بر روی خود حذف می کند. حرکت پیستون به واسطه ی میل لنگ انجام می شود که چرخش موتور را به پیستون رفت و برگشتی انتقال کمپرسور سیلندر پیستونی دانفوس می دهد. دستگاههایی که در آنها، موتور و کمپرسور از همدیگر جدا هستند و کمپرسور باز هم نامیده میشوند؛ بیشتر در یخچالهای منازل که موتور کوچکی دارند مصرف میشوند بنابراین این وسیله شامل دو بخش میشود: موتور الکتریکی تک فاز و اجزای مکانیکی که میل لنگ و پیستون و سوپاپها را در برمیگیرد. این کمپرسورها دارای دو زیر مجموعه هستند که شامل کمپرسور یک طرفه و دو طرفه می شوند و همانطور که از روی نامگذاری آن ها مشخص است یکی در یک سمت پیستون و دیگری در هردو سمت ستون فعالیت دارد. This con tent h᠎as be en generat ed ​by GSA C᠎onte nt Gene​rato r DEMO.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.