خدمات برش لیزر پژوهان صنعت

خدمات برش لیزر پژوهان صنعت
خمکاری بریک, خمکاری

انواع پروفیل نیز از همین چرخه پیروی کرده و برای استفاده در صنایع مختلف، نیاز به خمکاری آنها زیاد حس میشود. چرا که این ورق ها علاوه بر دارا بودن خاصیت چکش خواری، از استحکام بالایی نیز برخوردار هستند. علاوه بر آنکه ورق مورد استفاده باید از فلز نرم تشکیل شده باشد، باید استحکام بسیار بالایی نیز داشته باشد تا به این واسطه بتوان وزن کابل هایی با سطح مقطع زیاد را تحمل کند. خمکاری نیز مانند سایر عملیات انجام شده در صنعت با توجه به ؛ کاربرد ، ویژگی های قطعه و نیز طراحی تولید به روش های مختلفی انجام می گردد . آراد آهن بزرگترین تامین کننده انواع آهن آلات در ایران، انواع روشهای خمکاری یا برشکاری را با توجه به سفارش و کاربرد مورد نظر مشتریان با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت در بازار، به آنان ارائه میدهد. در صورتیکه استفاده از دستگاه برش ممکن نباشد، می توان از برش حرارتی دستی ( شعاه) استفاده نمود برای انجام عملیات برشکاری به روش حرارتتی ابتدا شاسی مناسبی که ورق یا پروفیل را در وضعیت تخت و تراز قرار می دهند، ساخته می شوند.

باید برای این نوع متریال ها صورت گیرد .

این روش به فشار دادن یا ضربه زدن به سمت پایین از طریق دستگاه خمش شناخته می شود. در مقابل متریال های با درصد کربن پایین تر از مقدار ذکر شده را میتوان به روش خمکاری سرد ، فرم دهی نمود . به تعبیر دیگر ؛ فرآیند خمکاری گرم باید برای این نوع متریال ها صورت گیرد . قیمت برشکاری ورقهای فلزی و فولادی با توجه به نوع و جنس ورق و نیز نوع برش متفاوت میباشد. آشنایی با انواع روشهای خمکاری و برشکاری به شما کمک میکند تا بتوانید مناسبترین استفاده را از مقاطع فولادی، برای مصارف خود نمایید. از این محصول در جهت نصب قطعات تابلو بر روی سینی تابلو استفاده میشود. در سازه های اسکلت فلزی مته کاری بر روی بیش از یک نقطه هنگامی مجاز است که قطعات پیش از مته کردن به طور محکم به یکدیگر بسته شده باشند. منگنه کردن و گشاد کردن سوراخ در سازه های اسکلت فلزی در صورتی مجاز است که قطر سوراخ منگنه ای حداقل ۲ میلیمتر و کوچکتر از قطر کامل سوراخ باشد و سوراخ منگنه ای پس از سوراخ شدن قطعات تا رسیدن به قطر نهایی به وسیله برقو گشاد شود.

Data was g enerat ed with the ᠎help of G SA​ C on te nt Generator Dem ov ersi​on᠎.

متفاوت می باشند. سادهترین راه برای برش انواع ورقهای فلزی، میله فلزی و … خمکاری ورقهای فلزی عملی مکانیکی است؛ در این فرآیند در اثر فشار وارد شده، ورق فلزی خم و زاویهدار میشود. این تغییر فرمها دارای درجه و زاویه و خط خم می باشد که با توجه به دستگاه های موجود تقریبا در هر زاویه، درجه و با هر نوعی شعاعی خم کاری ورقهای فلزی امکان پذیر می باشد. از این لحظه به بعد دستگاه سی ان سی وظیفه خم کردن ورق را بر عهده می گیرد و نیروی انسانی دخالت خاصی در جریان کار خمکاری بریک آن ندارد. به طور کلی در این روش فلز روی به اندازه ۷۰ میکرون از سطح فلز روی نفوذ کرده و مقاومت آن را در برابر رطوبت و سایش افزایش می دهد. در میلگردهایی که قطر میلگرد بین ۳۷ تا ۵۵ میلیمتر است قطر خم میلگرد ۱۰ برابر قطر میلگرد است. ناودانی ها و سپری ها: ۲۵ برابر ارتفاع نیمرخ در صورتیکه خم در صفحه جان نیمرخ قرار گیرد و یا ۲۵ برابر عرض بال نیمرخ در صورتیکه خم در صفحه بال نیمرخ قرار گیرد.

مثلاً یک میلگرد برای زاویه ۱۳۵ درجه چه اندازه خم شود و آچار F چه اندازه میلگرد را باید بچرخاند. در سازه های اسکلت فلزی این روش در صورتی مجاز است که دمای فلز بین ۵۰۰۰ تا ۶۵۰ درجه سانتی گراد حفظ شود. سوراخکاری در سازه های اسکلت فلزی با منگنه فقط برای ورق های به ضخامت حداکثر ۱۲ میلیمتر مجاز است. ضخامت ورق آهن قابل خمکاری با دستگاه تا حدود ۱۲ میلی متر می باشد. دستگاه خم سی ان سی قادر است تا ۳ متر طول را خمکاری نماید. به علت پشتیبان و نگه دارنده ی ورق یکپارچه در دستگاه های خم کن ورق فولدینگ سی ان سی (CNC)، ورق های با ابعاد بسیار بزرگ تر ( اما نه ضخیم تر) می توانند خم داده شوند. خمکاری فلزات به روش کنترل عددی با کامپیوتر یا همان سی ان سی، یک فرآیند ساخت به حساب می آید که این فرآیند با دستگاههای پرس برک cnc انجام میشود. در این مقاله به معرفی انواع خمکاری استیل و دیگر فلزات پرداخته و با مکانیزم های خم ورق استنلس استیل و خمکاری پروفیل قوطی آشنا خواهیم شد . پس اگر میخواهید بدانید انواع روشهای برشکاری و خمکاری چیست، در ادامه این مقاله با آرادآهن همراه باشید.  Con tent was c re᠎at ed wi​th G᠎SA C​onte᠎nt G᠎ener ator᠎ D em​over sion .

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.