خداحافظی از محاکمه مانند جدایی از یک عاشق بود / AFC و فیفا شرایط من را برآورده نکردند

[ad_1]

سعید علی نژادیان می گوید خداداد افشاریان و رضا سخندان می توانند وضعیت داوری را بهبود بخشند و اوضاع را سامان دهند.

سعید علی نژادیان، دستیار داور بین المللی در گفت وگو با ایسنا، با حضور در هیئت داوری خداحافظی کرد: . خداحافظی من از حکم، مانند جدایی عاشق از معشوق بود.

وی درباره شرایط محاکمه در فوتبال ایران و روند صعود یا اخراج داوران بیان کرد: قطعا دادگاه ما بعد از رفتن داورانی چون محسن ترکی، سعید مظفری زاده، نوید مظفری و مسعود مرادی خالی بود؛ اما در نهایت به زودی قضاوت کردیم. علیرضا فغانی هم در آن زمان جوان بود و این خلأ در قوه قضائیه هنوز پر نشده است. البته قضات با استعدادی مانند برادران حیدری و موود بنیادی فر نیز وجود دارند، اما به هر حال برای بازگشت به اوج محاکمه در ایران، باید به جوانان بها داده شود و از جوانی تا 27 تا 40 سال، چه با تجربه و چه با تجربه، روی قضات کار کنند. داوران بالغ بین المللی داشته باشید. روند صعودی در داوری به همه چیز بستگی دارد. از دستمزد گرفته تا فشار رسانه ها و افکار عمومی. اخیراً فشار روی داور آنقدر زیاد شده است که داور با استرس وارد زمین می شود که ناخواسته روی عملکرد او تأثیر می گذارد. خطاب به همین داوران فعلی، اگر روز شود و فشار نیاورند، مطمئن هستم که اشتباهات داوری به حداقل می رسد.

علی نژادیان با بیان اینکه هیئت داوران و خداداد افشاریان می توانند روند محاکمه را بهبود بخشند، گفت: هم افشاریان و هم سخنرانان قضات مدرنی هستند و از شرایط و مشکلات آگاه هستند. این دو کار دشواری دارند، زیرا باید کاستی های دوره قبلی کمیسیون را که به دلیل انتخابات فدرال صورت گرفت و به اعتقاد من تاکنون موفق بوده اند، جبران کنند. برایشان آرزوی موفقیت دارم و احساس می کنم با این روش قضاوت به دوران خوب برمی گردد. البته فراموش نکنیم که آزمایش ما نیاز به تکنولوژی مدرن داوری دارد و بدون مواد اولیه نمی توان کیفیتی در سطح بازی های اروپایی و بین المللی داشت. امیدوارم هر چه زودتر VAR و تکنولوژی خط دروازه به قوه قضائیه ما اضافه شود که فشار روی داوران را تا حد زیادی کاهش دهد.

وی همچنین در تشریح خاطرات تلخ و شیرین خود از دادگاه گفت: تلخ ترین خاطره من مربوط به این طلاق است زیرا عاشق این شغل بودم و طلاق اجباری بود. خوشبختانه در 8 دربی و 3 یا 4 فینال جام حذفی سوت زدم و خدا را شکر در هیچ کدام از آنها اشتباه نکردم. دربی هایی وجود داشت که در آن محاکمه اشتباه بود، اما خوشحالم که همیشه درست قضاوت کردم و پرچم های خوبی را بلند کردم. من 11 سال داور بین المللی بوده ام و از رکوردی که برای خودم به ثبت رسانده ام راضی هستم.

کمک داور بازنشسته بین المللی درباره خواسته هایش از فدراسیون فوتبال و کمیسیون داوران گفت: تمام شرایط سال های گذشته برآورده شده است و فقط چند بازی آخر نیم فصل باقی مانده است. البته فیفا و AFC به دلیل تحریم ها هنوز هزینه این چهار سال بازی های بین المللی را پرداخت نکرده اند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.