خانه تکانی در تیم ملی شمشیربازی / تیم جوانان

[ad_1]

سرمربی تیم شمشیربازی تصمیم دارد ترکیب این تیم را تغییر دهد و حالا دو بازیکن جوان جایگزین تیم ملی می شوند.

امین قربانی در گفت وگو با ایسنا، درباره انتقادات به عملکرد تیم شمشیربازی ایران در مسابقات جهانی مجارستان گفت: بعد از المپیک توکیو در دو مسابقه شرکت کردیم که در مسابقات جهانی گرجستان پنجم شدیم. و با دو امتیاز به آلمان باخت. “ما خوردیم. این جام جهانی را هم مقابل تیم ملی مصر بردیم که در المپیک توکیو مقابل تیم اصلی خود شکست خوردیم. در مسابقات جهانی مجارستان نیز مقام هشتمی را کسب کردیم. مجارستانی تیم ملی سوم المپیک است و تیمی متشکل از قهرمانان جهان و المپیک دارد و در بازی با این تیم پیشتاز بودیم اما در نهایت بازی را باختیم. در مجموع عملکرد تیم ایران خوب بود.

وی ادامه داد: سابر ایرانی قبل از المپیک ششم جهان بود و با عملکرد خوب در دو دوره مسابقات جهانی گرجستان و مجارستان یک پله در رده بندی صعود کرد و پنجم جهان شد. آیا مقام پنجمی در جهان عملکرد بدی برای تیم ما بود؟ از نردبان انفرادی هم بالا رفتیم. تیم صابر ایران با بازی مقابل تیم های بزرگ انتظارات را در رشته شمشیربازی بالا برده است اما این انتظارات باید منطقی باشد.

* تیم صابر به جوانان نیاز دارد

قربانی از تغییر ترکیب تیم ملی خبر داد و گفت: از قبل اعلام کرده بودیم که ملاک حضور در تیم ملی نتیجه مسابقات بین المللی است. بعد از جام جهانی مجارستان تصمیم گرفتم از بازیکنان جوان برای مسابقات بعدی استفاده کنم و در این باره با مدیر فنی تیم صابر آقای فخری و انجمن صحبت کردم. تیم صابر ایران به جوانان نیاز دارد و این یک نیاز کلی و البته نیاز آینده صابر ایران است. البته جوانی به معنای بهره بردن از سایر بازیکنان نیست، بلکه آنها می توانند با هزینه شخصی و یا با هزینه اسپانسر در مسابقات شرکت کنند. از این تصمیم دو هدف کوتاه مدت و بلندمدت داریم که هدف کوتاه مدت تکمیل بازی های کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی است و المپیک 2024 پاریس را یک هدف بلندمدت دانستیم.

* ترکیب جدید تیم ملی

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اینکه هنوز زمان کمی تا بازی کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی باقی مانده، می توان ترکیب جدید تیم ملی را مساوی کرد؟ گفت: بله چرا که نه. همانطور که در مسابقات پیش از المپیک با تیم دوم ششم جهان شدیم، این فرصت را داریم که با جوانی و ایجاد فرصت برای بازیکنان جوان به نتیجه مطلوب برسیم. به نظر من تیم ما پتانسیل بالایی دارد و به انفرادی وابسته نیست و در دیدارهای آتی تیم ایران با ترکیب علی پاکدامن، محمد رهبری، امیرحسین شاکر و نیما زاهدی حضور خواهند داشت اما سایر بازیکنان نیز می توانند در مسابقات شرکت کنند. با هزینه خودشون

* عابدینی آماده بازگشت است، دعوت شده است

قربانی در خصوص بازگشت مجتبی عابدینی به اردوی تیم ملی تصریح کرد: عابدینی بازیکن بزرگی است. او پس از المپیک توکیو به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کتف تمرینات خود را متوقف کرد. از آنجایی که او در سال 2018 خداحافظی کرد و داوطلبانه از آقای فخری خواست که برگردد، اکنون حضور او در اردوها به او بستگی دارد. اگر می خواهید به کار ادامه دهید خوشحال می شوم او را به اردوی تیم ملی دعوت کنم.

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه محمد رهبری و علی پاکدامن در مجارستان عملکرد بهتری نسبت به جام جهانی گرجستان داشتند، اما به نظر می رسد هنوز با شرایط ایده آل خود فاصله دارند، تصریح کرد: شمشیرباز گرجستانی قهرمان جام جهانی گرجستان شد و جام جهانی مجارستان شکست خورد. در مرحله یک هشتم نهایی و نمی توان گفت عملکرد بدی داشت. علی پاکدامن هم همینطور است. اگر به امتیازات علی پاکدامن نگاه کنید، می بینید که او کم کم دارد بالا می رود و جایگاه خوبی روی نردبان دارد. هدف اصلی ما کسب نتیجه در بازی های آسیایی 2024 و المپیک 2024 پاریس است.

* بازی بعدی جام جهانی سابر مادرید

قربانی در خصوص بازی بعدی تیم ملی گفت: برنامه مکتوب تیم ملی را اسفند ماه سال 1392 به انجمن تحویل دادم و مشخص است که در چه مسابقاتی در بازی های آسیایی حضور خواهیم داشت و چند اردو و چگونه داریم. افراد زیادی به هر مرحله دعوت می شوند.” با توجه به لغو مسابقات سئول، بازی بعدی ما جام جهانی مادرید است.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.