“حیوان”؛ جایی که انسان برای حیوان شدن جریمه می دهد

[ad_1]

ایسنا/ قم یک حیوان داستان مردی است که می‌خواهد از مرز عبور کند و وقتی موفق به انجام این کار نمی‌شود خود را به شکل یک حیوان در می‌آورد و در نهایت توسط مردی تعقیب می‌شود.

مردی مبدل در علف های محله سرش را از هزاران نفر بیرون آورده است.

در مقابل دو نوع سیم خاردار با نشانگرهای مرزی قرار دارند و چراغ ها حاشیه مدور را کنترل می کنند. مردی با سیم فشرده سیم های ردیف اول را قطع می کند و وارد گذرگاه مرزی می شود.

با ظهور نور در میان علف های هرز راست می ایستد. وقتی چراغ خاموش می شود، بلند می شود و به آن طرف مرز نگاه می کند. وقتی می‌خواهد سیم‌هایی از نوع دیگر را قطع کند، ناگهان چراغی روی او می‌افتد و آژیر به صدا در می‌آید. مرد می ترسد و شروع به دویدن می کند. اما چراغ ها همچنان روشن هستند و او را تعقیب می کنند. صدای گلوله به گوش می رسد …

بخشی از فیلم کوتاه «حیوان» به کارگردانی بهمن و بهرام ارک است.

حیوان فیلمی 15 دقیقه‌ای بدون دیالوگ است که برای جمع‌بندی داستانش باید گفت داستان مردی است که می‌خواهد از مرزی ناشناخته بگذرد و وقتی موفق نمی‌شود تبدیل به حیوان می‌شود و در نهایت شکار می‌شود. . توسط انسان..

تماشای این فیلم می تواند 15 دقیقه طول بکشد. با این حال، درک عمق و لایه های پنهان داستان کار آسانی نیست. زيرا انقراض انسان به حدى كه به حيوان تبديل شود و از رفتار حيوانى تقليد كند، چيز كمى نيست; از طرفی ماجرای مهاجرت، فرار غیرقانونی و مشکلات و موانع آنها همیشه حرف های زیادی برای گفتن دارد.

این فیلم به کارگردانی این دو برادر جوایز متعدد ملی و بین المللی از جمله جایزه بنیاد کن و سیمرغ بلورین جشنواره فجر را دریافت کرده است.

این فیلم همچنین برنده پنجاه و نهمین جشنواره فیلم کوتاه برنو در شانزدهمین جمهوری چک، یکی از قدیمی ترین جشنواره های فیلم کوتاه در اروپا شد که از سال 1960 فعالیت می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.