جمع آوری 180 طرح در اطلس اشتغال کشوری / کمیته امداد متولی ایجاد نیم میلیون شغل کم درآمد

[ad_1]

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص طرح ایجاد و اجرای اکوسیستم ملی اشتغال جمهوری اسلامی ایران گفت: در این اکوسیستم 71 دستگاه دولتی و دولتی و نمایندگان بخش دولتی و خصوصی حضور پیدا کردند. در اطلس طرح های اشتغال گنجانده شد.» بیش از 180 مدل طراحی و مونتاژ شد و اکثر این مدل ها شروع به کار کردند.

به گزارش ایسنا، حجت الله عبدالملکی در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه مردم رکن اساسی انقلاب هستند، اظهار داشت: مردم رکن اساسی انقلاب هستند. خدمات و برنامه های ما برای این افراد است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بیش از 60 میلیون نفر در کشور مشمول این وزارتخانه هستند و از این وزارتخانه خدمات دریافت می کنند، افزود: بنابراین گفتیم عنوان دیگر وزارت تعاون، کار و اجتماعی است. رفاه.وزارت مردم.

وی با بیان اینکه در این چهار سال چهار پروژه بزرگ در نظر گرفته ایم که به اتمام می رسانیم، گفت: یکی از این چهار پروژه بزرگ ایجاد و اجرای اکوسیستم ملی اشتغال جمهوری اسلامی ایران، اولین اجلاس اشتغال است. شورا افشا و تایید شد و از این پس تمامی هماهنگی ها در زمینه اشتغال بر اساس این اکوسیستم است. این اکوسیستم بستری برای تعامل همه مؤلفه هایی است که در زمینه اشتغال زایی نیاز به پیوند دارند.

عبدالملکی افزود: تاکنون 71 دستگاه دولتی و دولتی و نمایندگان بخش دولتی و خصوصی در این اکوسیستم حضور یافته و مستقر شده اند و بیش از 180 طرح اشتغال زایی در اطلس دولتی تدوین و تدوین شده است که اکثر آنها هستند. اکوسیستم عملاً مانند قطاری است که حرکت خود را سرعت می بخشد و می تواند بسیاری از مشکلات بیکاری کشور را حل کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در این زیست بوم به موضوع اشتغال به طور جامع پرداخته شده و هر آنچه لازم است برای یک بیکار و یا فردی که شغل مناسبی ندارد برای یافتن شغل مناسب نیاز است. یکی کار.”، همه آنها در زنجیره در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

وی درباره موضوع «مهارت» گفت: یکی از کارهایی که در دولت سیزدهم انجام دادیم ایجاد سامانه ملی کاریابی در صفحه اصلی وزارتخانه بود. بیش از 120000 فرصت شغلی در این وب سایت ثبت شده است. یعنی کارفرمایی که نیاز به نیروی کار دارد اما متأسفانه اکثراً نیروی کار مناسبی پیدا نمی کنند و دلیل اصلی آن فقدان «مهارت» است. یعنی اگر مهارت‌ها را توسعه دهیم، قطعاً بسیاری از مشکل بیکاری قابل حل است.

عبدالملکی ادامه داد: در این دوره جدید و در چارچوب تئوری بوم شناسی اشتغال ملی جمهوری اسلامی ایران، سازمان آموزش فنی و حرفه ای مانند سایر اجزای این اکوسیستم از جزیره خارج و شناسایی می شود. به عنوان یکی از اعضای زنجیره باز هم ورودی و هم خروجی و برای اینکه این آموزش ها منجر به اشتغال شود باید دید بازاری داشته باشند و از طرف دیگر دید ورودی داشته باشند یعنی افرادی که وارد می شوند باید ابتدا با آن شخص مشورت کنید آیا می توان از مهارت استفاده کرد یا خیر؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در این میان در خصوص اشتغال اقشار آسیب پذیر که به نظر می رسد اولویت اول همه برنامه های اقتصادی و اجتماعی در کشور باشد، ارتباط سازمان فنی و حرفه ای قطع شد؛ این در حالی است که سازمان فنی و حرفه ای در این راستا فعالیت می کند. یعنی افرادی از سوی کمیته امداد معرفی و از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای ارائه شده اند، اما فرآیندها ناقص بوده است. در واقع تمام این روند توسط همکاران کمیته امدادشان رصد می شد. در حال حاضر سازمان آموزش فنی و حرفه ای نقش مهم تری دارد، یعنی علاوه بر مشاوره شغلی اولیه در کمیته امداد و اعزام این افراد به مدارس، کارکنان مدرسه ما در حال شرکت در آزمون گریم و آموزش هستند. قابل مشاهده است و آموزش های «بازار محور» را از همان ابتدا توسعه دهید، که موضوع اشتغال است.

وی گفت: نکته جدید تمرکز بر مهارت هایی است که نیاز به سرمایه ندارند. در این قسمت عملاً برای به کارگیری این افراد نیازی به سرمایه نداریم و فرد پس از دریافت دانش می تواند در یک واحد مشغول به کار شود اما اگر کارفرمای خاصی به آن نیاز نداشته باشد با سرمایه اندکی می تواند این کار را انجام دهد. . یکی از مواردی که دکتر حسینی نیا این بود که در تمام استان های کشور نمایشگاه هایی به نام مشاغل کم سرمایه بر اساس مهارت هایی که با سرمایه کم ایجاد می شود برگزار کرد.

عبدالملکی در بخش دوم سخنان خود گفت: با توجه به اینکه در داخل اکوسیستم ملی تصمیم گرفته شده است، با موافقت شورای اشتغال، کمیته امداد وظیفه اشتغال حدود 500 هزار نفر از افراد کم درآمد را بر عهده بگیرد. سال آینده (بیشتر در مناطق در معرض خطر و لزوماً تحت حمایت کمیته کمک نیست).

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.