جلوگیری از ورود به بازار منابع معدنی / مواد استاندارد

[ad_1]

ایسنا/ اردبیل معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: دستگاه های ذیربط از خام فروشی محصولات معدنی به ویژه شن و ماسه جلوگیری کنند و اجازه هدر رفتن منابع استان را ندهند.

سید کمال الدین میرجعفریان در جلسه شورای فنی استان با اشاره به لزوم فعال سازی کارخانه های آسفالت برای تولید آسفالت و تحویل آن به ادارات راه، راه و شهرسازی، صندوق های مسکن و شهرداری ها به عنوان مصرف کنندگان عمده آسفالت، گفت: در توسعه طرح های عمرانی. و سنگ فرش کردن و جبران کمبودهای گذشته.

وی افزود: متاسفانه روند کار در زمینه آسفالت در این استان از ریل خارج شده و علیرغم تاکید بر فعال سازی کارخانه های آسفالت از اسفند سال گذشته تاکنون بیش از 90 درصد کارخانه های آسفالت غیر فعال هستند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل تجدید نظر در واگذاری این کارخانه ها به اشخاص حقیقی و حقوقی را یادآور شد و گفت: عدم مدیریت در این حوزه بر ابعاد مشکلات و به دلیل از بین رفتن بیت المال این بخش افزوده است.

میرجعفریان افزود: پروژه های عمرانی با تورم بالا نباید با هزینه های غیر منطقی و با تاخیر و تاخیر به اتمام برسد، بلکه بهتر است پروژه های نیمه تمام به ویژه کارخانه های آسفالت هر چه زودتر به چرخه تولید بازگردند و شرایط مساعد را بپذیرند.

وی با انتقاد از خام فروشی برخی محصولات معدنی به ویژه شن و ماسه به استان های همجوار گفت: در این بین ظلم به مردم نابخشودنی است زیرا برخی از این کارخانه ها با افزودن آب به ماسه و اشباع آن سعی در غش کردن دارند. “با توافق.

میرجعفریان در بخش دوم سخنان خود افزود: علاوه بر تعیین تکلیف کارخانه های آسفالت و جلوگیری از خام فروشی محصولات معدنی، بهتر است به کیفیت تولید مصالح ساختمانی نیز توجه شود تا از مواد غیراستاندارد جلوگیری شود. ورود به بازار.»

وی به تحقق شعار سال مبنی بر تولید، دانش و اشتغال زایی اشاره کرد و ادامه داد: ایجاد شهرهای دانش بنیان و بهره برداری از ظرفیت فارغ التحصیلان دانشگاهی با ایده در این زمینه می تواند ما را در سازندگی یاری رساند. و صنعت تولید انبوه و کیفیت تولید مواد.”

میرجعفریان گفت: باید از توانمندی شرکت های دانش بنیان برای ارتقای کیفیت مصالح متناسب با اقلیم استان که بیشترین همکاری و تعامل را با دانشگاه محقق اردبیلی انتظار داریم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در تولید قیر و سایر مواد به ویژه پروفیل باید محصولات باکیفیت وارد بازار شود و از ورود محصولات دیگر، ثالث و غیراستاندارد جلوگیری شود چرا که ساخت و ساز موضوع مهمی است و کمترین شکست در این زمینه می تواند باشد. حداکثر خسارت و تخریب را ایجاد کند.

معاون استاندار اردبیل گفت: تلاش می کنیم از ظرفیت تمامی امکانات نظارتی و آزمایشگاه های کف برای بررسی کیفیت مصالح استفاده کنیم و علاوه بر این دانشگاه محقق اردبیلی نیز می تواند ما را در ارتقای تولید محصولات با کیفیت یاری کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.