تمامی امتحانات به صورت حضوری برگزار می شود/ اکثر دانش آموزان تا پایان ماه مبارک رمضان برمی گردند

[ad_1]

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با بیان اینکه امتحانات نهایی این دانشگاه برای تمامی مقاطع و دانشجویان به صورت شخصی برگزار می شود، گفت: در نظر داشتیم پس از پایان دوره، دانشجویان یک مقطع (کارشناسی) را به طور کامل به دانشگاه بازگردانیم. ماه مبارک رمضان.»

دکتر دکتر در گفت وگو با ایسنا حسن کریمی مزرعه شاهی اظهار داشت: بهمن ماه گذشته قصد داشتیم آموزش های شخصی را در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی ادامه دهیم. اما بازگشایی دانشگاه به دلیل شیوع ومیکرون به تعویق افتاد و در نهایت در 20 فروردین 1401 دانشجویان به دانشگاه بازگشتند و روند بازگشت را از دانشجویان مقطع کارشناسی آغاز کردیم زیرا نظر ما این است که تحصیل در مقطع کارشناسی پایه است.

وی با تاکید بر اینکه بازگشت به آموزش حضوری باید تدریجی و تدریجی باشد، ادامه داد: بازگشت دانشجویان به دانشگاه را از 99 دانشجوی ورودی آغاز کردیم. چون این دانشجویان حدود 3.5 ترم تحصیل می کنند و دانشجو شده اند، تاکنون محیط دانشگاهی را ندیده اند.

دکتر. کریمی مزرعه شاهی در این خصوص افزود: به دلیل اینکه دانشکده های ما متمرکز نیستند و در ساختمان های جداگانه قرار دارند، برای هر دانشکده مراسم های مختلفی برگزار کرده ایم. همه دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه از بازگشت دانشجویان به دانشگاه خرسند هستند اما شور و نشاط جدیدی به فضای دانشگاه بازگشته و فضای خوبی در دانشگاه ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی درباره برنامه این دانشگاه برای بازگشت کامل دانشجویان به دانشگاه گفت: برنامه ریزی کرده ایم که پس از ماه مبارک رمضان دانشجویان را به طور کامل به دانشگاه بازگردانیم.

وی با تاکید بر اینکه امتحانات نهایی دانشجویان در تمامی مقاطع دانشگاه به صورت حضوری خواهد بود، افزود: زمان امتحانات را از 2 هفته به حدود 4 یا 5 هفته افزایش داده ایم تا دانشجویان بتوانند از خوابگاه استفاده کرده و به صورت حضوری در آزمون شرکت کنند. «دانشجویان دکتری که در ایام کرونا نیز در دانشگاه حضور داشتند و مشغول تحقیق بودند، اکنون از فضای دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی نیز استفاده می‌کنند.

دکتر. کریمی مزرعه شاهی با بیان اینکه امیدواریم با کاهش سرعت تاج گذاری، در آینده تمامی مقاطع و ورودی ها به طور کامل به دانشگاه بازگردد، هشدار داد: نباید از آموزش مجازی یا سامانه آموزش الکترونیک غافل شد و معتقد بود که برخی دروس تقریباً شبیه دوره های حل تمرین است. زیرا زیرساخت های بسیار خوبی برای آموزش مجازی در دانشگاه آماده و توسعه یافته است که می تواند به بهبود روند آموزشی کمک کند.

در پایان خواجه نصیرالدین طوسی، رئیس دانشگاه صنعتی، تفاوت بازگشت دانشجویان نسبت به دوره قبل از تاج را توضیح داد: آنها بسیاری از قوانین فرهنگی، دانشجویی، دانشجویی و اجتماعی را ناشناخته ندیدند یا از پردیس یا دانشگاه استفاده کردند. خوابگاه ها به این ترتیب باید شرایطی را فراهم کنیم که دانش آموزان بتوانند خود را با شرایط جدید تطبیق دهند، از طرفی از نظر روحی تقریباً آسیب های وارده به دانش آموزان در زمان تاج گذاری را جبران کنند و با مشاوره از مشکلات آنها بکاهند. البته باید توجه داشته باشیم که مدتی طول می کشد تا شرایط به حالت عادی برگردد. این اقدامات نیاز به کار گروهی دارد و با روحیه ای که در بین دانشجویان، اساتید و غیرهیات علمی می بینم می توان به این مهم رسید و از آن گذشت.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.