تفکیک زباله در مبدا به اقتصاد خانواده کمک می کند

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان سرپرست شهرداری نوش آباد گفت: روز جهانی زمین پاک فرصتی برای تجلیل از کسانی است که برای حفظ محیط زیست انسانی تلاش می کنند و یکی از این گروه مقدسین کوشا هستند که هر روز در خیابان ها می بینیم.

محمد بهفرد امروز (یکشنبه 5 اردیبهشت) در مراسم روز جهانی زمین پاک در دبیرستان شهدای کرک نوش آباد گفت: امام علی (ع) فرمودند: «تقوای الهی را در پیشگاه مردم و شهرها رعایت کنید» که این نشان از اهمیت حفظ و مراقبت از زمین و محیط زیست در آموزه های دینی ماست.

وی افزود: یکی از وظایف شهرداری ها نظافت محیط شهری است که توسط شورایاریانی انجام می شود که سرمای زمستان و گرمای طاقت فرسای تابستان را می پذیرند و بسیاری در این شرایط دچار بیماری می شوند و باید قدردان ایثار آنها باشند. “

سرپرست شهرداری نوش آباد تاکید کرد: حداقل وظیفه ما برای تشکر از متقیان تلاش برای پاکیزه نگه داشتن شهر است. ما در شهری هستیم که به شعائر دینی معروف است، بنابراین آنها خدمتگزاران ارادتمند امام حسین هستند و برای سلامتی شیعیان امام علی(ع) تلاش می کنند.

وی افزود: در نوش آباد روزانه حدود چهار تن زباله تولید می کنند که برای هر نفر حدود 300 گرم و بالاتر از استاندارد جهانی است و از همه شهروندان به ویژه دانش آموزان دعوت می کنیم در جداسازی زباله در منازل مشارکت کنند.

سرپرست شهرداری نوش آباد گفت: حدود 30 درصد زباله‌ها را زباله‌های خشک قابل بازیافت تشکیل می‌دهند که با تفکیک زباله در مبدا و کمک به تمیز نگه داشتن زمین، کاهش هزینه‌های نظافت شهر و کمک به مزرعه خانوادگی انجام می‌شود.

بهفرد افزود: استفاده از کیسه های برزنتی به جای کیسه های نایلونی و ظروف پلاستیکی ساده ترین راه حل برای تفکیک زباله در مبدا است که می تواند به پاکسازی شهر و کاهش هزینه های بیماری و خانواده، نجات زمین و تضمین حیات انسان کمک کند. .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل وی گفت: روز جهانی زمین پاک نمادی از ترویج فرهنگ ارزش های زیست محیطی با تمام فعالیت هایی است که می توانیم برای حفظ کره زمین انجام دهیم.

سید عباس نگهبان گفت: حدود چهار و نیم میلیارد سال از عمر کره زمین می گذرد که حدود یک میلیارد سال آن صرف ایجاد شرایط زندگی برای مردم در این کره خاکی شده است، اما ما انسان ها 200 سال بعد دنیا را تغییر دادیم. انقلاب صنعتی.

وی افزود: انسان ها با اعمال و رفتار خود وضعیت زمین و محیط زیست را به طور کامل تغییر داده اند و بسیاری از موجودات دیگر را در این سیاره آبی نابود کرده و یا شرایط زندگی آنها را به خطر انداخته اند و تولید انواع محصولات پلاستیکی یکی از این تهدیدات است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل گفت: شعار امسال روز جهانی زمین پاک «سرمایه گذاری در خاک با کاهش پلاستیک» است. در طول 60 سال گذشته، بیش از 8.5 میلیارد تن مواد پلاستیکی تولید شده است و این محصول با زنجیره مولکولی قوی و وزن کم، مقدار زیادی خاک را تحت تأثیر قرار داده است.

بازپرس تاکید کرد: مواد پلاستیکی در صورت تخریب مولکولی به راحتی وارد زنجیره غذایی انسان می شوند و حتی جان انسان ها را به خطر می اندازند و اگر برای کنترل استفاده از آن تلاش نکنیم با بحران های زیادی مواجه خواهیم شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل گفت: بر اساس آمار سازمان حفاظت محیط زیست ایران روزانه 58 هزار تن زباله تولید می کند که از این میزان حدود 3 هزار تن مربوط به استان اصفهان و 200 تن به کاشان است. آران. و بیدگل تولید می شود.

نگهبان افزود: تولید لجام گسیخته بیشتر زباله وضعیت وحشتناکی است که سلامت شهروندان را تهدید می کند و از مدیران مدارس دعوت می شود تا با برگزاری اردوهای دانش آموزی در محل دفن زباله نتیجه برخورد شهروندان با محیط زیست را ببینند و چاره ای بیندیشند. “

وی درباره نقش زباله در آلودگی خاک گفت: ما تنها دو درصد زباله ها را بازیافت می کنیم در حالی که تفکیک زباله در خانه می تواند به حفظ محیط زیست و بسیاری از اتفاقات ناخوشایند امروز به دلیل تولید و انباشتگی کمک کند.از زباله جلوگیری کنید.

وی گفت: رفتار خودخواهانه مردم باعث شده است که جنگل ها، زیستگاه ها و بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری ما از بین رفته یا در خطر انقراض باشد و بیابان ها و بیابان ها افزایش یافته است.

پاسدار گفت: از همه شهروندان و شهروندان می خواهم که هر طبیعت سرسبزی را نشانه حیات بدانند و برای حفظ آن تلاش کنند و هر دانش آموز سفیری برای حفظ محیط زیست است.

همچنین مدیر دبیرستان دخترانه شهدا کرک نوش آباد وی گفت: با توجه به اهمیت حفاظت از محیط زیست، آموزش اصولی و تلاش همگانی برای حفظ منابع طبیعی محدود، مهم و تجدید ناپذیر و جلوگیری از تخریب و آلودگی آنها، یکی از روش های اساسی آموزش و آگاهی زیست محیطی شهروندان است.

اعظم داداشی افزود: نقش آموزش محیط زیست در دوران مدرسه بسیار مهم است و افزایش آگاهی زیست محیطی دانش آموزان و ترویج کودکان و نوجوانان به عنوان همیار سبز و نهادینه سازی اصول زیست محیطی ضروری است.

وی افزود: در کشور ما که جمعیت آن جوان است آموزش محیط زیست می تواند تاثیر بسزایی در تقویت فرهنگ زیست محیطی و دستیابی به اهداف توسعه پایدار داشته باشد.

به گزارش ایسنا، در مراسم یادبود روز جهانی زمین پاک با حضور مسئولان شهرداری نوش آباد، اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل و ناحیه یاغی بسیج نوش آباد از پاکان این شهر تجلیل کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.