تفاوت جوشکاری آرگون با CO2

تفاوت جوشکاری آرگون با CO2
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

در زمان خرید می توانید از تجهیزات اتومات استفاده کنید ، مثلا تورچ هایی وجود دارد که با فشار دادن شاسی تورچ اقدام به حرکت سیم جوش برای انجام جوشکاری می نماید. سپس با باز کردن شیر سیلندر، گاز وارد دستگاه شده و از آن به شیلنگ های تورچ انتقال داده میشود و پس از فشردن دکمه تورچ جهت جوشکاری ، گاز رها شده و اقدام به جوشکاری می نماییم. این موضوع با توجه به نوع جنس و روش جوشکاری تعیین میشود، دستگاه جوش خریداری میشود و تورچ Co2 وسیله جانبی آن دستگاه می باشد. سرعت تغذیه الکترود سیم و طول قوس توسط منبع تغذیه کنترل می شود اما حرکت سیم و تعیین موقعیت آن نسبت به قطعه کار به صورت دستی انجام می گیرد. حوضچه مذاب و قوس الکتریکی در دستگاه جوش co2 به راحتی قابل مشاهده میباشد که همین موضوع یک مزیت برای آن به حساب می آید. جوشکاری میگ یا GMAW یکی از انواع عملیات جوشکاری است که در آن از قوس الکتریکی به عنوان منبع گرما استفاده می شود. در طریقه جوشکاری ارگون قوس الکتریکی در فشار یک اتمسفر می تواند حرارتی تا ۲۰۰۰۰ درجه سانتیگراد تولید نماید. بنا به درجه حرارت آنی در عملیات جوشکاری با خطر تابیدگی لوله و میلگرد روبرو خواهید شد .

جوشکاری آرگون

از این رو باید در انتخاب نوع و سایز لوله و میلگرد با کارشناسان فروش مشاوره داشته باشید . در حین جوشکاری فلزات ، با پاشش قطعات ریز روی فلز ، قطعا کیفیت کارکاهش پیدا می کند و برای پاکسازی این ذرات ریز چسبیده به فلز باید هزینه و زمان زیادی را صرف کنید.به همین دلیل برای جوشکاران اسپری به نام اسپری ضد جرقه co2 تولید شده که با استفاده از آن مانع پاشش ذرات ریز روی فلزات می شود و عمل جوشکاری به خوبی انجام می گردد. ضد یخ عمل روغن کاری پمپ را نیز فرا می کند. از مزیت های دیگر نداشتن گل جوش در co2 برطرف کردن نیاز به فرزکاری می باشد که مشکلات کنده شدن رنگ بعد از رنگ کاری و به وجود آمدن زنگ آبه را مرتفع می سازد و همچنین در هنگام گرما و سرما و در مکان های مرطوب به دلیل نداشتن گل جوش قسمت های جوش خورده زنگ نمی زند و زنگ ابه پس نمیدهد و باعث افزایش استحکام و طول عمر حفاظ و زیبایی حفاظ و در نتیجه زیبایی بصری ساختمان می شود. بهعنوانمثال یکی از مهمترین تجهیزات برای جوشکاری آرگون سیستم خنککننده است که به دلیل دمای کاری بالا مورداستفاده قرار میگیرد.

درست است که عمده کاربرد دستگاه جوش co2 در صنایع میباشد اما از این دستگاه در برخی از کارگاه ها و همچنین آهنگری ها برای تولید برخی تجهیزات و وسایل نیز استفاده میشود. از جوش آرگون می توان برای جوشکاری در تمامی وضعیت ها و به صورت طولانی و بی وقفه استفاده کرد. علاوه براین جرقه و ترشح یکی از عواملی است که باعث سوزاندن پوست و لباس جوشکار می شود، که با تنظیم پارامترهای جریان، ولتاژ، قطب، سرعت تغذیه سیم، عبور گاز CO2 می توان از بروز آنها جلوگیری کرد. استفاده از کربن دی اکسید کمک می کند تا اکسیژن محیط در تماس با محل جوشکاری قرار نگیرد و اکسایش در جوش اتفاق نیفتد و به دلیل اینکه گاز سنگین تری محسوب می شود، خواص محافظتی بهتری دارد. درصورتیکه از گاز آرگون برای فرآیند جوشکاری استفاده شود، آن را جوش آرگون مینامند. دستگاه جوش از تجهیزاتی در صنایع محسوب میشود که بدون آن امکان تولید وجود نخواهد داشت. در این مقاله دلایل لزوم استفاده از آن را در ساخت حفاظ شاخ گوزنی را شرح می دهیم.

هنگامی که دو شاخه را به یکدیگر اتصال می دهیم از چهار جهت امکان ایجاد نقطه جوش (خال جوش) فراهم می آید و برای ایجاد استحکام در حفاظ حداقل دو نقطه جوش در هر اتصال لازم و ضروری می باشد که در بازار با نام جوش دو طرفه از آن نام برده می شود. برای خرید یک فشارشکن که بتوان از کپسول استفاده کرد. تا به این قسمت با روش های انتخاب و خرید صحیح این محصول آشنا شدید. جوشکاری co2 یکی از این روش ها می باشد . در نظر داشته باشید به روی تمامی تورچ ها دکمه یکسان نیست و با توجه به قابلیت های دستگاه شما ساخته خواهند شد. در زمان جوشکاری و استفاده از دکمه های تورچ می توانید به دستگاه دستور دهید که جوشکاری آغاز شده و سیم را به حرکت درآورد تا بتوانید به جوشکاری بپردازید. معمولا از این نوع جوشکاری در جهت کارهای زیاد مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا مقرون به صرفه باشد. در این مدل نیاز است که از تورچ و دستگاه جهت جوشکاری در محیط باز و تا حدودی خنک مورد استفاده قرار بگیرد. در صنعت تولید حفاظ جوش co2 یکی از بهترین روش های اتصال شاخه ها به یکدیگر می باشد زیرا همان طور که گفته شد در هرمتر حفاظ حدودا 200 نقطه اتصال وجود دارد و با استفاده از جوش co2 درصد ضعف در نقاط اتصال بسیار پایین میآید زیرا جوش co2 گل جوش ندارد و این مزیت به جوشکار این امکان را میدهد تا نقطه جوش های دقیق و سالم تری را ایجاد کند و در نتیجه نقاط ضعف جوش به حداقل می رسد.

رخ میدهد. در این نوع پاشش خیلی کمتر بوده و مقدارشدت جریان و ولتاژ باید از بازه معمول خود بیشتر باشد. برای جلوگیری از این مشکلات باید حتماً از پوشش مناسب استفاده شود. برای از بین بردن بخارها و گازهای جوشکاری، محل کار را تهویه کنید و یا از تهویه اجباری استفاده کنید. اگر دستگاه جوش مناسب خریداری کرده باشید، جای هیچ نگرانی نیست؛ با استفاده از خدمات گارانتی همواره دستگاهی قدرتمند و سلامت خواهید داشت. برخی قدرت بیش از حد دارند و برخی دیگر می توانستند کمی قدرتمند تر باشند. این نوع محصول نسبت به هواخنک گران تر می باشد ولی در مکان های بسته و گرم ، استفاده از این نوع جهت افزایش عمر تورچ الزامی است. می توان با تجربه فروش در این زمینه، با خیالی مطمئن کالای ایرانی را به عنوان تورچ Co2 با کیفیت اعلام نماییم. کپسول گاز co2 بوسیله شیلنگ های مربوطه به دستگاه جوش co2 متصل میشود. مانومتر در جوشکاری استیل نقش تنظیم کننده میزار فشار لازم بار خروجی گاز دارد که در مسیر خروجی کپسول استفاده میشود .

Th is post w as do᠎ne ​by  GSA ᠎Co​nt ent Ge nera tor DE᠎MO !

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.