تصویب لایحه الحاق پرونده های قراردادی بدون پروانه ساختمانی، تصویب طرح تفصیلی منطقه 22

[ad_1]

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آرا لایحه الحاق به پرونده موافقت نامه های بدون پروانه ساختمانی و تمدید مأموریت کارگروه ماده 10 را تصویب کردند.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در چهل و ششمین جلسه علنی شورا و پس از جلسه قبلی شورا، لایحه الحاق پرونده های بدون پروانه ساختمانی و الحاقی را مورد بررسی قرار دادند. شورا مقرر شد معاون رئیس جمهور و رئیس شورای شهرسازی در جلسه مشترک با شهرداری منطقه 22 و اعضای کمیسیون صدور مجوز معاینه فنی بررسی کنند که آیا این جلسه شب گذشته با حضور آقایان سروری و مهندس سروری بوده است یا خیر. عباسی.

وی ادامه داد: طبقه بندی پرونده های موجود به گونه ای انجام شد که بین مواردی که اقدامی صورت نگرفته، مواردی که اقدامات لازم به طور کامل انجام شده و مواردی که اقدامات ناقص انجام شده است، تشخیص داده شود. و پیشنهادات اقدام کمیسیونی مرکب از دو نفر از اعضاء شورا ارائه شد تا در مورد هر مورد تصمیم گیری شود تا حقوق کسی ضایع نشود و در نتیجه نسبت به الحاق به عدالت اقدام مؤثری انجام دهد.

به گزارش ایسنا، عباسی، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران گفت: روز گذشته ۲۱۰ پرونده بررسی شد و کارگروهی تشکیل و دارای اختیارات لازم هر پرونده را جداگانه بررسی می کند. در این آیین نامه که امروز تصویب می شود برای این 210 مورد مجوز صادر می شود اما البته صدور مجوز در صورتی است که مالکان به تعهدات خود عمل کرده باشند. این مصوبه و تبصره های آن می تواند سهم قابل قبول و میزان قابل توجهی به درآمدهای شهرداری بیافزاید، لذا امیدواریم شهرداری تهران برای جبران کسری و کمبودهای منطقه 22 از نظر فقر سرانه مصرف این درآمد تلاش کند. .

سروری معاون شهردار تهران افزود: جلسه دیروز بسیار خوب بود که نشان داد یکی از مهمترین دغدغه های شورا و شهرداری حقوق مکتسبه و حقوق مردم است. و نظارت دارند که هیچ حقی ضایع نشود. بنابراین در این لایحه اگرچه به شدت بر مجموعه موارد فردی فشار وارد می شود، اما مدیریت شهری به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

پس از پایان جلسه، یکی دیگر از کشیش ها از اعضای شورای شهر تهران در ارائه این پیشنهاد ضمن قدردانی از کمیسیون شهری شورا برای رسیدگی هر چه سریعتر به قانون، گفت: پس پیشنهاد می کنم این تبصره را حذف کنید. صرف درآمد برای شهر است. قطعاً توصیه می شود که درآمد به طور کلی صرف شهر شود.

بر خلاف پیشنهاد کشیش، اعتراف کنندگان گفتند: «منطقه 22 در حوزه خدمات با چالش هایی مواجه است که بسیار جدی است. درآمد حاصل از حساب در منطقه 22 برای جایگزینی بخشی از عقب ماندگی سرانه منطقه 22 استفاده می شود.

عباسی همچنین با بیان اینکه از استفاده از درآمدهای حاصل از این قانون در منطقه 22 حمایت می کنم، تصریح کرد: در حال حاضر این منطقه 22 میلیون و 250 هزار نفر جمعیت دارد که با تصویب این قانون و تصمیم ما 100 هزار نفر به این جمعیت اضافه می شود، بنابراین باید اطمینان حاصل کنیم. شهرداری موظف است دهها میلیارد تومان از جاهای دیگر برای تامین سرانه آنها در منطقه 22 هزینه کند، بنابراین این مصوبه عملاً به شهرداری تهران کمک می کند. انصافاً منطقه ای که در فقر سرانه زندگی می کند و با این مصوبه به جمعیت آن افزوده ایم، باید فرصتی برای تأمین جمعیت ما فراهم شود.

امانی یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران نیز در این پیشنهاد گفت: پول حاصل از اجرای این قانون به خزانه شهرداری واریز شود. این یک امر قانونی است و نمی توان این درآمد را به منطقه ۲۲ داد، بنابراین پیشنهاد من این است که شهرداری تهران متعهد شود با اصلاح آگهی، نسبت به تامین سرانه خود متناسب با رشد جمعیت منطقه ۲۲ اقدام کند. این امر باید از محل درآمدهای حاصل از اجرای این قانون تامین شود.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نهایت با 14 رای موافق به پیشنهاد امانی مبنی بر اصلاح تبصره 6 لایحه شهرداری تهران در خصوص الحاق قراردادهای ساخت و ساز بدون مجوز در طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 و پیش بینی شهرداری به ازای هر خدمات سرانه . .

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با پیشنهاد اعضای شورا مبنی بر اصلاح تبصره پنجم به بررسی این لایحه ادامه می دهند تا کارگروهی که با حضور دو نفر از اعضای شورا تشکیل می شود، صرفاً در مورد قراردادهای ساخت و ساز بدون پروانه بررسی شود. فهرست پیوست قانون موافقت با اصلاحات تبصره های پنجم و ششم این قانون.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.