بیش از 19 درصد از جمعیت زاوه هیچ واکسنی دریافت نکردند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان زاوه گفت: متأسفانه بیش از 19 درصد از جامعه هدف هنوز هیچ دوزی از واکسن دریافت نکرده اند که در مقابل ویروس کرونا بسیار آسیب پذیر است.

رحمت الله نجفی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: اگرچه تزریق نوبت سوم واکسن در کاهش بیماری عروق کرونر و بستری شدن در بیمارستان بسیار مهم است، اما متاسفانه در زاوه کاهش یافته است.

وی افزود: اگرچه قبل از واکسیناسیون جمعیت 5 تا 12 ساله را فراخوانی کردیم اما با تزریق اول به بیش از 94 درصد رسیدیم و اکنون شاخص واکسیناسیون کاهش یافته است.

وی گروه هدف بالای 18 سال را حدود 53 هزار نفر در نوبت اول، دوم و سوم پیش بینی کرد و گفت: پس از رسیدن واکسیناسیون به گروه های 5 تا 12، اکنون جمعیت هدف واکسیناسیون به 75 هزار و 700 نفر افزایش یافته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان زاوه گفت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون تاکنون 128 هزار و 690 دوز واکسن تزریق شده است که از این تعداد 54 هزار و 884 دوز نوبت اول، 48 هزار و 137 دوز نوبت دوم و 17 هزار و 775 دوز مربوط به فاز سوم بوده است. همچنین حدود 8000 مهمان از شهرهای اطراف برای واکسیناسیون به مراکز و پایگاه های واکسیناسیون در Zave آمده بودند.

وی گفت: تاکنون دوز اول توسط 80.62 درصد از جامعه هدف، دوز دوم 69.32 درصد و نوبت سوم توسط 34.41 درصد از جامعه هدف دریافت شده است. اینها در برابر ویروس کرونا بسیار آسیب پذیر هستند.

واکسیناسیون به 500 دوز در روز کاهش یافت

نجفی افزود: با وجود اینکه می توانیم روزانه 5000 دوز واکسن را تزریق کنیم اما اکنون حدود 500 دوز واکسن را در 11 مرکز جامع سلامت شهرستان تزریق می کنیم.

وی با ابراز تأسف از اینکه گروه هدف کمتر برای دریافت نوبت سوم واکسن مراجعه می‌کردند، افزود: از آنجایی که اکثر شهروندانی که دوز اول و دوم واکسن را دریافت کرده‌اند، دیگر مصمم به تزریق نوبت سوم نیستند، به دلیل شایعات فضای مجازی در عوارض جانبی واکسیناسیون. و مسائل دیگر در کاهش واکسیناسیون تأثیر داشته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان زاوه گفت: تاکنون حدود 4.5 درصد واکسن خود را از جامعه هدف 5 تا 12 ساله دریافت کرده اند که رضایت بخش نیست.

وی با اشاره به اینکه پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط شهروندان متاسفانه به 48 درصد رسیده است، رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح ادارات را 57 درصد و در آموزش 45 درصد اعلام کرد و گفت: شهر زاوه هم اکنون در وضعیت نارنجی قرار دارد.

نجفی افزود: در حال حاضر 70 بیمار در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه پذیرش می شوند که 7 نفر از شهرستان زاوه هستند و همچنین 13 نفر در قرنطینه و رعایت موازین بهداشتی در زمان بیماری هستند.

وی تصریح کرد: به دلیل نداشتن بیمارستان در زاوه، بیماران عروق کرونر قلب در بیمارستان های 9 دی و امام حسین (ع) تربت حیدریه واقع در 30 کیلومتری این شهرستان بستری هستند.

بیش از 19 درصد از جمعیت زاوه هیچ واکسنی دریافت نکردند

عکس ها از آرشیو

60 درصد از آزمایشات کرونری مثبت است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان زاوه در ادامه با اشاره به مثبت بودن آزمایش بیش از 60 درصد مراجعه کنندگان برای آزمایش کرونا، افزود: این میزان نسبت به قبل 40 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین از افزایش 40 تا 45 درصدی مراجعات سرپایی خبر داد و از مسئولان و مردم خواست از حضور در هر گونه تجمع در سطح شهر خودداری کنند و بر اجرای پروتکل ها نظارت بیشتری داشته باشند.

نجفی گفت: روند ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان همچنان رو به افزایش است و هم اکنون 60 درصد آزمایش های انجام شده توسط بیماران مثبت است و متأسفانه وضعیت عادی در جامعه افزایش یافته است و در برخی موارد چندان شاهد نیستیم. خواستن.” برای کنترل کرونا افزایش درصد واکسیناسیون در جامعه با رعایت پروتکل های بهداشتی ضروری است.

73 درصد از دانش آموزان ترم سوم دریافت نکردند

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار 70 درصد دانش آموزان برای بار اول و دوم واکسینه شدند، افزود: تاکنون تنها 27 درصد برای بار سوم واکسینه شده اند و 73 درصد دیگر برای بار سوم مراجعه نکرده اند. . “

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان زاوه با ابراز نگرانی از اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در بین دانش آموزان نیز کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه از دو هفته پیش مقرر شد به صورت مجازی تدریس شود، اما بر اساس تصمیم ولیعهد استان از روز سه شنبه هفته جاری دایر است. در قسمت های نهم و دوازدهم و در روستاهایی که جمعیت دانش آموزی کمتری دارند و یا به سامانه شادی دسترسی ندارند باز خواهد بود.

وی رعایت پروتکل های بهداشتی در بین دانش آموزان را 50 تا 55 درصد و رعایت پروتکل های بهداشتی و تهویه مناسب در سطح مدارس را حدود 60 تا 65 درصد عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در هفته دوم بهمن ماه 93، 42 مدرسه از 124 مدرسه در زاوه تعطیل شد، افزود: همچنین تاکید می کنیم شهروندان برای دریافت نوبت سوم هر چه سریعتر به مراکز مناقصه مراجعه کنند که در صورت بستری شدن در بیمارستان افزایش می یابد. یا از مرگ بیماران در آینده جلوگیری شود.

بیش از 19 درصد از جمعیت زاوه هیچ واکسنی دریافت نکردند

عکس ها از آرشیو

استفاده از ماسک همچنان یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب است

وی گفت: تا رسیدن به مرحله ای که بتوانیم ویروس را کنترل کنیم، مردم همچنان باید پروتکل بهداشتی را رعایت کنند و از ماسک استفاده کنند و از شهروندان درخواست می شود دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و واکسن تاج را تزریق کنند.

نجفی همچنین استفاده از ماسک را یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از بیماری‌های عروق کرونر عنوان کرد و گفت: بدون شک تاخیر در تزریق سومین دوره واکسن عروق کرونر، زمینه را برای انتشار omicron فراهم می‌کند که با تکمیل چرخه واکسیناسیون، مطمئناً خطر کاهش می‌یابد. ناهنجاری های جدید کرونری.”

وی در ادامه بر تسریع در ساخت بیمارستان راشد زاوه تاکید کرد و گفت: ساخت بیمارستان 32 تختخوابی زاوه از سال 95 آغاز شده و با بهره برداری از این پروژه حدود 80 هزار نفر از مردم زاوه از ظرفیت آن بهره مند می شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان زاوه با بیان اینکه افتتاح بیمارستان زاوه بسیاری از مشکلات بهداشتی منطقه را برطرف می کند، تصریح کرد: این بیمارستان با زیربنای 4110 متر مربع شامل ساختمان اصلی با زیربنای 3110 متر مربع و امکانات جانبی حدودا 1000 متر مربع اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.