با ادامه اعتراضات، گذرگاه اصلی مرزی آمریکا و کانادا همچنان بسته است

[ad_1]

کامیون داران کانادایی همچنان به برنامه های جاستین ترودو برای کنترل همه گیری کرونا، شلوغ ترین مسیر زمینی از ایالات متحده به کانادا، اعتراض می کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، ابتدا تردد در دو مسیر متوقف شده بود اما اکنون مسیرهای منتهی به آمریکا را بازگشایی کرده اند. با این حال، پلیس کانادا سه شنبه شب گفت که معترضان یک گذرگاه کوتس دیگر در آلبرتا را بسته اند.

رانندگان معترض به طرح واکسیناسیون اجباری برای ترافیک برون مرزی از 28 ژانویه در خیابان های اتاوا، پایتخت کانادا تجمع کرده اند. از شامگاه یکشنبه، پلیس به تدریج اوضاع را کنترل کرده و هزاران لیتر سوخت را ضبط کرده و مخازن سوخت را جابجا کرده است.

به گفته پلیس، بسیاری از خودروهای سنگین درگیر در راهبندان توقیف شده است. وزیر امنیت عمومی کانادا همچنین به خبرنگاران گفت که با شهردار و قانونگذاران محلی در تماس است تا «چرخ‌های اقتصاد ما را بچرخانند».

کانادا 75 درصد از صادرات خود به ایالات متحده را تشکیل می دهد و 8000 کامیون از طریق پل سفیر انجام می شود که دیترویت، میشیگان را به ویندزور در انتاریو، کانادا متصل می کند.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: واضح است که این اختلالات فراتر از نیاز به واکسیناسیون است. ما با همکاران کانادایی خود در رابطه با این ترافیک در تماس هستیم.

در همین حال، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز دوشنبه برای اولین بار پس از ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب در انظار عمومی ظاهر شد و گفت که اعتراضات باید متوقف شود. ترودو روز سه شنبه در پارلمان کشورش تکرار کرد: “ما به دنبال علم ادامه می دهیم.”

ترودو تاکتیک های معترضان را محکوم کرد، اما یکی از همکاران حزب لیبرال او با او و سیاست سختگیرانه واکسیناسیون دولت اتاوا مخالفت کرد و به دولت دستور داد سیاست قاطعانه خود را کنار بگذارد و یک طرح روشن برای پایان دادن به محدودیت های همه گیر ارائه دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.