بازگشت تمامی مزارع باندولی به چرخه تولید / افزایش تولید ماهی به 1000 تن

[ad_1]

ایسنا/ گلستان رئیس اداره شیلات شهرستان گنبدکاووس گفت: به زودی با راه اندازی کانال آبی مزرعه پرورش ماهی بندولی در روستای دیقچه تمامی مزارع پرورش ماهی به چرخه تولید باز می گردند.

غلامحسن قزاق در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر فرماندار ویژه گنبدکاووس در منطقه دیگچه و دیدار با آبزیان منطقه اظهار کرد: آبزی پروری بندولی بر تسریع در روند احداث کانال و مسائل و مشکلات آبزی پروری در منطقه تاکید شد.

وی با بیان اینکه 300 هکتار از مزارع پرورش ماهی در مسیر بندولی قرار دارد، افزود: در حال حاضر تنها 140 هکتار به دلیل مشکلات آبرسانی فعال است و پایین آمدن کانال آب بندری در روستای دیقچه باعث افزایش چشمگیر بخشی از آن شده است. آب چرخه تولید

رئیس اداره شیلات شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه این مزارع پرورش ماهی به وسعت 300 هکتار ظرفیت تولید 1000 تن ماهی را دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 400 تن ماهی در 140 هکتار از مزارع پرورش ماهی فعال در منطقه تولید می شود. .

قزاق در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از کارگرانی که در این مزارع کار می کردند در این مدت خانه نشین شدند اما همگی بیمه شده اند و با افتتاح کانال و فعال سازی مزارع دوباره شروع به کار خواهند کرد.

من باید بگویم؛ در 120 کیلومتری سواحل دریای خزر در گلستان قرار دارد که اهالی حومه آن از جمله گمیشان و بندرترکمن به صیادی و امرار معاش می پردازند.

استان گلستان ظرفیت بی نظیری برای توسعه آبزی پروری در کشور دارد و ده ها هزار هکتار نمک و زمین های کم بازده و ظرفیت دریای خزر می تواند گلستان را به منطقه صیادی در خاورمیانه و جهان تبدیل کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.