اولیانوف: ایران در ماه‌های اخیر خویشتنداری در توسعه برنامه هسته‌ای خود نشان داده است

[ad_1]

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین به هیئت حکام گفت که بی‌میلی ایران برای گسترش فعالیت‌های هسته‌ای در ماه‌های اخیر نشان‌دهنده «عزم جدی» این کشور برای دستیابی به توافق بر سر احیای برجام است.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی گفت: «ما از اقدامات دکتر رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، در بازرسی مداوم از سایت های مرتبط با کمیته آژانس قدردانی می کنیم. در وین تعامل محترمانه و سازنده بین تهران و آژانس منجر به صدور بیانیه مشترکی در 15 دسامبر 2021 شد.

این هیئت در توییت دیگری به نقل از اولیانووا نوشت: «گزارش اخیر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان می‌دهد که ایران در ماه‌های اخیر در توسعه فعالیت‌های هسته‌ای خود خویشتن‌داری نشان داده است». این به وضوح نشان دهنده عزم جدی تهران برای دستیابی به توافق بر سر احیای برجام است.

نشست شورای حکام درباره ایران در پی سفر اخیر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران برگزار می شود.

گروسی در یک کنفرانس خبری پس از نشست افتتاحیه دیروز شورای حکام، گفت که توافقاتی در ایران در مورد راهی به دست آمده است که به طور کلی رضایت بخش است.

وی پیش از این سفر خود به ایران و رایزنی با مقامات سازمان انرژی اتمی و وزارت امور خارجه ایران را «مثمر» توصیف کرده بود.

گروسی در سخنان افتتاحیه خود در نشست دیروز شورای حکام گفت: آژانس تا 23 فوریه 2021 اجرای تعهدات هسته ای ایران را در برجام راستی آزمایی و نظارت می کرد. با این حال، از آن زمان، این فعالیت ها به طور جدی تحت تأثیر تصمیم ایران برای تعلیق تعهدات هسته ای خود تحت برجام، از جمله پروتکل الحاقی قرار گرفته است.

مدیرکل آژانس در خصوص توافقات پایان سال با مقامات ایرانی گفت: پس از رایزنی‌های سازنده با معاون رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی در 24 آذر 2021، شرایط جدیدی برای نظارت و کنترل آژانس تجهیزات برجام به توافق رسید. ” این امر به آژانس اجازه داد تا دوربین‌ها را در مجموعه کارگاهی کرج مجدداً نصب کند و دوربین‌های مربوط به برجا را در سراسر ایران جایگزین تمام رسانه‌های ذخیره‌سازی کند.

گروسی درباره سفر اخیر خود به ایران گفت: «همانطور که خواهید دید، بیانیه مشترک توافق شده با ایران در روز شنبه مجموعه اقداماتی را که در چند ماه آینده انجام می شود، مشخص می کند.

وی ادامه داد: آژانس مشتاقانه منتظر توضیحات مکتوب 20 مارس (29 مارس)، از جمله شواهد همراه، در مورد موضوعات مطرح شده توسط آژانس است که هنوز توسط ایران مورد رسیدگی قرار نگرفته است و در مورد موضوعات خاص در سه مکان خاص. ، دريافت كردن. چیزهای زیادی پیش روی ماست. ما آماده ایم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.