انگلیس در واکنش به تصمیم روسیه علیه جانسون: به حمایت از اوکراین ادامه خواهیم داد

[ad_1]

لندن اعلام کرده است که در واکنش به اعلام روسیه مبنی بر ممنوعیت سفر بوریس جانسون، نخست وزیر، لیز تراس، وزیر امور خارجه و بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد.

سخنگوی دولت بریتانیا در واکنش به تصمیم مسکو گفت که بریتانیا و شرکای بین المللی آن در محکومیت اقدامات دولت روسیه در اوکراین متحد هستند و از کرملین خواستند که جنگ را متوقف کند.

بی بی سی گزارش می دهد که بریتانیا تاکید کرده است که به حمایت قاطع از اوکراین و محکومیت اقدامات روسیه در این کشور ادامه خواهد داد.

با این حال، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، گفت که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین را از ادامه حمایت نظامی کشورش در روزهای آینده مطلع کرده است.

جانسون پس از تماس تلفنی با رئیس جمهور اوکراین در توییتر نوشت: بریتانیا تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که اوکراینی ها ابزاری برای دفاع از کشورشان در برابر روسیه دارند.

وزارت خارجه روسیه روز شنبه اعلام کرد که مقامات انگلیسی عمداً با تداوم ارسال تسلیحات مرگبار به کی‌یف و هماهنگ کردن تلاش‌های خود با اعضای ناتو، اوضاع در اوکراین را تشدید می‌کنند.

این وزارتخانه تحریم‌های جدیدی را علیه مقامات ارشد دولت بریتانیا اعلام کرده است و نخست‌وزیر، وزیر امور خارجه، وزیر دفاع و سایر مقامات ارشد بریتانیا را از ورود به روسیه منع کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.