انصارالله: قطعنامه شورای امنیت روند صلح را غیرممکن می کند

[ad_1]

یکی از اعضای دفتر سیاسی انصارالله یمن تاکید کرد که قطعنامه شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی انصارالله روند صلح را تضعیف می کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، عبدالملک العجری، یکی از اعضای دفتر سیاسی انصارالله یمن گفت: قطعنامه شورای امنیت ممنوعیت تسلیحاتی انصارالله را تمدید کرد و نه تنها رهبران انصارالله بلکه همه اعضای این جنبش را شامل می شود. ” شورای امنیت، انصارالله را گروه «تروریستی» نمی‌داند، زیرا تعریف مشابهی از تروریسم ندارد. مفهوم «تروریسم» سیاسی است و در خدمت سیاست ها و برنامه های کشورهاست، اما شورای امنیت تعریف واحدی از تروریسم ندارد.

وی گفت که تصمیم برای ممنوعیت سلاح برخلاف ادعای نماینده سازمان ملل مبنی بر آغاز روند صلح و مذاکرات است. چگونه می توان از یک سو به صلح دعوت کرد و از سوی دیگر تنش را افزایش داد. با این قطعنامه، سازمان ملل در حال خرابکاری در روند صلح و هدر دادن تلاش های صلح است.

العیری تاکید کرد که این قطعنامه ها ثابت می کند که شورای امنیت و هیئت های نمایندگی سازمان ملل شرکت هایی هستند که در خدمت منافع آمریکا و غرب هستند و شورای امنیت و سازمان ملل مواضع خود را به کسانی که پول می دهند می فروشند و صلح و امنیت آنها مهم نیست وضعیت بشردوستانه یمن قبل و بعد از این قطعنامه در وضعیت فاجعه باری قرار دارد. امروز شاهد تاثیر زشتی های غرب بر هیئت های سازمان ملل در حوادث روسیه و اوکراین هستیم.

وی گفت: در ده سال گذشته صدها جنایت رخ داده است که در آن کودکان عرب و مسلمان کشته شده اند و ما جایگاه مناسب سازمان های حقوق بشری را ندیده ایم. این کشور از اقدامات تروریستی آمریکا، فرانسه و انگلیس رنج می برد. این سه کشور از قرن نوزدهم بیش از هر کشور دیگری بشریت را شکنجه کرده اند.

شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه ممنوعیت ارسال سلاح به انصارالله یمن را تمدید کرد.

قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی یمن علیه انصارالله با 11 رای و 4 رای ممتنع (نروژ، مکزیک، برزیل و ایرلند) به تصویب رسید.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دومین پیروزی فوتبالیست های ناشنوا مقابل هلند زیر باران شدید

[ad_1] تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان در دومین دیدار بازی های المپیک برزیل با نتیجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.