افزایش سرعت باد در سواحل جنوبی / خلیج فارس و دریای عمان متلاطم خواهد بود

[ad_1]

سازمان هواشناسی کشور با صدور دو اخطار نارنجی و زرد از افزایش سرعت باد و به تبع آن افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای عمان خبر داد.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با هشدار نارنجی از افزایش سرعت باد در جهت شمال غربی از بامداد یکشنبه (7 فروردین) تا اواخر روز سه‌شنبه (9 فروردین)، خطر افزایش موج در نواحی ساحلی بین 1.5 تا 2.5 متر و در مناطق بالای 3 متر گزارش شده است.

فردا یکشنبه، خلیج فارس، مناطق مرکزی مناطق ساحلی و ساحلی، دوشنبه، خلیج فارس، مناطق شرقی مناطق ساحلی و ساحلی و سه شنبه، مناطق شرقی خلیج فارس، مناطق ساحلی و ساحلی تاثیر می گذارد. این سیستم

اثرات این خطر شامل خطر غرق شدن شناگران، شناورهای سبک و قایق های تفریحی، خطر آسیب دیدن قفس ها و پاره شدن تورهای ماهیگیری، اختلال در تردد شناورهای سبک سنگین و خطر آسیب دیدن تاسیسات ساحلی و دریایی خواهد بود. .

ممنوعیت شنا و غواصی، پرهیز از تردد قایق‌ها و کشتی‌های سبک و تفریحی، محدود کردن فعالیت‌های دریایی به‌ویژه در مناطق ساحلی، احتیاط در تردد با شناورهای سبک سنگین و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی به شناورها توصیه می‌شود. دستور جلسه.

با هشدار سازمان هواشناسی ادامه دهید زرد سرعت باد در روزهای دوشنبه و سه شنبه (8 و 9 فروردین) از سمت غرب به شمال غرب افزایش یافت و خطر افزایش امواج بین 1 تا 2 متری وجود داشت.

منطقه آسیب دیده این سامانه دریای عمان در نواحی ساحلی در امتداد سواحل استان سیستان و بلوچستان و شرق تنگه هرمز است.

اثر این خطر احتمال غرق شدن شناگران، شناورهای سبک و قایق های تفریحی، احتمال آسیب به قفس و پاره شدن تورهای ماهیگیری و احتمال اختلال در تردد شناورهای نیمه سنگین و احتمال آسیب رساندن به مناطق ساحلی است. و امکانات در دریا

توصیه سازمان هواشناسی در این شرایط احتیاط در هنگام شنا، احتیاط در سفر با قایق و کشتی های سبک و تفریحی، محدودیت فعالیت های دریایی به ویژه در مناطق و اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی است.

به گزارش ایسنا مراقب باش نارنجی پیش بینی می شود سازمان هواشناسی اثرات نامطلوب جوی و خسارات احتمالی داشته باشد. زنگ نارنجی رنگ برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با پدیده مضر صادر می شود.

هشدار رنگ زرد این بدان معنی است که پدیده های جوی رخ خواهد داد که می تواند سفر و فعالیت های روزانه را مختل کند. این هشدار به منظور افزایش آگاهی عمومی صادر شد که می تواند برای مقابله با پدیده های جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند، آماده شود. از سوی دیگر مسئولان نیز از این هشدارها آگاه هستند که در صورت لزوم می توانند اقدام کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

دوست دارم حسون صدایم کنند / مهاجرانی بعدها به اشتباهش اعتراف کرد!

[ad_1] ایسنا/خوزستان به پله ایران و مروارید سیاه فوتبال ایران معروف است اما دوست دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.