اطلاعات جنگل ماموریت ناسا

[ad_1]

ماموریت تحقیقات دینامیک اکوسیستم جهانی ناسا (GEDI) با انتشار آخرین داده های خود و ارائه اولین برآورد تقریباً جهانی از زیست توده جنگل و کربن ذخیره شده به نقطه عطف مهمی رسیده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از STD، این داده ها اطلاعات مهمی را پر می کند که زمانی به عنوان یک شکاف کلیدی در تحقیقات آب و هوایی عمل می کرد. این داده‌ها بررسی چگونگی تغییر جنگل‌های زمینی، نقش آن‌ها در کاهش تغییرات آب و هوا و تأثیرات منطقه‌ای و جهانی کاشت جنگل و جنگل‌زدایی را ممکن می‌سازد.

با داده های جدید ماموریت تحقیقاتی دینامیک اکوسیستم جهانی، محققان اقلیم و اکوسیستم می توانند به سرعت مناطق خاصی را پیدا کنند و ساختار جنگل و محتوای کربن را با جزئیات بیشتری نسبت به گذشته بررسی کنند.

ماموریت تحقیقاتی Global Ecosystem Dynamics توانسته است اطلاعات زیادی را در سال اول تحقیق ذخیره کند. Global Ecosystem Dynamics Research یک ابزار با وضوح بالا است که به طور خاص برای اندازه گیری پوشش گیاهی طراحی شده است.

تحقیقات در مورد پویایی اکوسیستم جهانی از دیدگاه ایستگاه فضایی بین المللی به سرعت پالس های لیزر را بر روی درختان و درختچه ها منعکس می کند تا نقشه های سه بعدی دقیقی از جنگل ها و بخش هایی از زمین ایجاد کند. داده‌های به‌دست‌آمده با وضوح یک کیلومتر (0.39 مایل مربع) پردازش و شبکه‌سازی می‌شوند و به محققان این امکان را می‌دهد تا در مورد اکوسیستم‌های جنگلی، زیستگاه‌های حیوانات، محتوای کربن و تغییرات آب و هوایی سؤال بپرسند.

تحقیقات در مورد پویایی اکوسیستم جهانی میلیاردها داده را در سه سال اول در مدار ثبت کرده است. محصول داده جدید داده‌های حاصل از تحقیقات پویایی اکوسیستم جهانی را با رهبران هوا و روی زمین ترکیب می‌کند تا یک نقشه زیست توده جهانی ایجاد کند که میزان پوشش گیاهی منطقه را نشان می‌دهد.

محققان می گویند در بسیاری از نقاط جهان علاقه زیادی به استفاده از اطلاعات ماموریت تحقیقاتی دینامیک اکوسیستم جهانی برای مطالعه جنگل ها و نظارت بر کربن و توصیف ساختار اکوسیستم برای ارزیابی تنوع زیستی وجود دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.