اشتغال پایدار و مولد در زندان ها کلید خورد/ «بامداد» به زندانیان کمک می کند

[ad_1]

ایسنا/ گیلان سازمان زندان ها با هدف اجرای سند تحول قوه قضائیه و تاکید بر عبور از چالش های موجود و تدوین راهکارهای لازم برای کمک به زندانیان و خانواده های آنان، طرح «صبح» را اجرا می کند.

غلامعلی محمدی در سفر به استان گیلان در زندان لاکان رشت حضور یافت و ضمن بازدید از بندهای مختلف، روند مراقبت از مشتریان و فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی آنان را بررسی و بررسی کرد.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی در بازدید از کارگاه در حال ساخت 1700 متر مربع در خرداد ماه امسال گفت: زندان بهترین فرصت برای صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران برای توسعه اشتغال و شروع تولید است. برای آنها نه تنها برای عدم پرداخت مالیات، بلکه برای استفاده از امکانات مختلف از جمله نیروی کار، آب، برق و … در نظر گرفته شده است.

وی همچنین با برخی از مددجویان که موفق به اخذ گواهینامه حرفه آموزی در زندان شده بودند صحبت کرد.

گفتنی است رئیس موسسه زندان در اولین نشست تخصصی مدیران زندان و جمعی از مسئولین در خصوص توسعه اشتغال مددجویان به میزبانی رشت حضور یافت.

سازمان زندانیان به منظور توسعه حداکثری اشتغال و تهیه دستورالعمل در این خصوص در زندان ها، اولین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی خود را در استان گیلان با حضور اقشار مختلف بخش خصوصی، مسئولین و گروه های مردمی و خیریه برگزار کرد. این سازمان در راستای اجرای سند تحول قوه قضائیه و تاکید بر غلبه بر چالش های موجود و تدوین راهکارهای لازم برای کمک به زندانیان و خانواده های آنان، طرح «صبح» را اجرا می کند.

این طرح با محوریت تغییر در اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و خانواده های آنان طراحی شده است.

سازمان زندانیان باید از تمامی راهکارهای لازم برای بهبود وضعیت زندانیان در راستای اجرای سند تحول عدالت و رفع چالش های موجود با انتخاب زندان های گیلان برای استفاده آزمایشی استفاده کند.

بر این اساس، مهمترین محور در بحث تحول زندانها «اشتغال مولد و پایدار» و «حرفه‌آموزی» زندانیان و خانواده‌های آنان، در طرح «صبح» (برنامه‌ریزی، اشتغال، مددجویان و عدالت) برای استفاده پیشنهاد شد. از تمام ظرفیت های موجود از استان استفاده کنید.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

سفیر ایران در اتریش به شناسایی سناتور آمریکایی پاسخ داد

[ad_1] سفیر ایران در اتریش در واکنش به توئیت یک سناتور آمریکایی که به صراحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.